Чортківська громада на перше місце у свої діяльності поставила створення сприятливих умов для самореалізації людей. Саме це, на думку Чортківського міського голови Володимира Шматька, дасть можливість людям залишатися в громаді, як місцевим так і переселенцям, і не виїжджати на інші території.
Про це Володимир Шматько сказав під час ІХ Всеукраїнського Форуму місцевого самоврядування, що пройшов у Львові 22 вересня.
За словами Чортківського міського голови, малі громади в умовах війни мають більше викликів, у порівнянні з великими. Адже зростання населення в малих громадах, що, головним чином, пов’язано з прибуттям внутрішньо переміщених осіб, вимагає достатньої кількості робочих місць, які дадуть змогу не просто заробляти кошти, а й реалізовувати себе у професійній сфері.
«Від початку війни Чортківська громада прийняла майже 3,5 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Я такої великої кількості мудрих людей одночасно, які приїхали до Чорткова, ніколи не бачив. Лікарі, професори, ІТ-спеціалісти, бізнесмени з Сєверодонецька, Чернігова, Бучі, Дніпра… Ми коло цих людей почали рости. Провели опитування серед переселенців. 1,5 тисячі з них планували залишитися в нашій громаді. Хтось працевлаштувався в міській раді, хтось - в комунальних закладах: освіті, культурі, охороні здоров’я, ЖКГ, ще хтось – на приватних підприємствах. Але це все одно недостатня кількість робочих місць. І поки ми мали змогу надавати переселенцям їжу й інші необхідні речі – вони в нас залишалися. Коли така допомога зменшилася – люди почали виїжджати. Це означає, що першочергово для цих людей важлива робота», - сказав Володимир Шматько.
Крім того, громаду покинуло чимало місцевих мешканців, зокрема після 11 червня, коли російський агресор вдарив по території громади чотирма ракетами «Калібр».
«Виїхали жінки з дітьми. П’ята частина дітей, 590 з трьох тисяч, покинули територію громади. Для нас це виклик. Тому моє завдання – зупинити відтік людей і створити для них робочі місця. Нам вдалося залучити 2 млн євро грантової допомоги від міжнародної фінансової організації «НЕФКО» для облаштування житла для ВПО. Це житло отримають ті, хто працевлаштувався в громаді, сім’ї військовослужбовців, люди з інвалідністю. Планується створення Центру надання соціальних послуг – перукарня, швейна та взуттєва майстерня, пральня, зона co-working», - поінформував Чортківський міський голова.
Він наголосив, що Україна у цій війні обов’язково переможе, але, крім боротьби з агресором, мусить боротися і за людей, щоб вони не були змушені покидати території.
Теги:
Область:
Тернопільська областьГромади:
Чортківська територіальна громадаДжерело:
Пресцентр ініціативи "Децентралізація"
Поділитися новиною:
02 листопада 2024
«Пакунок малюка» для молодих родин: новий вміст і особливості отримання
«Пакунок малюка» для молодих родин: новий вміст...
Пакунок малюка – це одноразова допомога від держави для сімей, у яких нещодавно народилася дитина. Програма допомагає...
01 листопада 2024
Перші індустріальні парки України отримали державне фінансування
Перші індустріальні парки України отримали...
Перші три індустріальні парки отримали кошти за державною програмою «Державне стимулювання створення індустріальних...
01 листопада 2024
Де створюють гуманітарні хаби громади Донеччини, Луганщини та Херсонщини?
Де створюють гуманітарні хаби громади...
У Програмі U-LEAD організували навчальний візит для представників громад Донеччини, Луганщини та Херсонщини, які...
01 листопада 2024
Передача в оренду земель водного фонду на земельних торгах: результати та кращі практики
Передача в оренду земель водного фонду на...
Експерти Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» проаналізували стан передачі в оренду земельних ділянок у комплексі з...