20 квітня 2024
Logo slogan

Впровадження енергоефективних заходів у громадах – рекомендації від Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Експерти Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» підготували рекомендації для громад з впровадження енергоефективних заходів, які покликані допомогти посадовим особам місцевого самоврядування налагодити системну роботу в цьому напрямку та допоможуть впровадженню енергоефективних заходів у бюджетних установах.


План відновлення України, представлений в Лугано, на першому етапі до кінця 2022 року передбачає підвищення енергоефективності в секторі будівель на 5% (шляхом здійснення маловитратних заходів в існуючих будівлях та відбудови зруйнованих будівель до високого класу енергоефективності).

На етапі відновлення економіки 2023-2025 роки в плані ставиться завдання запровадження та забезпечення постійного вдосконалення системи енергетичного менеджменту на державному і муніципальному рівні, а також на підприємствах, зокрема відповідно до вимог стандартів та міжнародних угод - Підвищення енергоефективності в секторі будівель на 13% (шляхом відбудови зруйнованих будівель до рівня NZEB та термомодернізації найбільш енерговитратних будівель).

В умовах децентралізації органи місцевого самоврядування отримують все більше повноважень та ресурсів для ефективного управління у всіх сферах суспільного життя, і сфера енергоефективності в силу вищезазначеного має стати однією із пріоритетних для реформування. Основою для впровадження енергоефективності в муніципальних будівлях має стати інвентаризація та створення відповідної бази даних принаймні з базовими технічними та енергетичними параметрами. На основі цієї бази даних будівлі мають бути пріоритезовані та розроблені відповідні плани заходів і програми щодо їх реновації, представникам ОМС бажано пройти навчання щодо запровадження енергоменеджменту в громадах. Розробка та проведення тренінгів і популяризація енергоефективності та наявних інструментів реалізації проектів серед органів влади та місцевого самоврядування відбуватиметься в тому числі у кооперації держави з міжнародними донорами.

Саме тому діяльність з підвищення інституційної спроможності територіальних громад в сфері енергоефективності є в числі пріоритетних на найближчі роки, і дані рекомендації також покликані допомогти представникам ОМС налагодити системну роботу по цьому напрямку у своїх радах. Робота команди Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» спрямована на допомогу громадам в імплементації законодавства в сфері енергоефективності, поширення кращих муніципальних практик, розробку і проведення циклу навчальних заходів, надання консультативної і практичної допомоги у запровадженні дієвих систем енергоменеджменту, енергомоніторингу, підготовці програмних документів.

Детальніше з рекомендаціями можна ознайомитися за ПОСИЛАННЯМ.

06.09.2022 - 17:34 | Переглядів: 3207
Впровадження енергоефективних заходів у громадах – рекомендації від Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Приєднані файли:

Теги:

енергоефективність енергоменеджмент війна

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

20 квітня 2024

Львів побратався з містом Мехелен

Львів побратався з містом Мехелен

Бельгійське місто Мехелен стало 24-м містом-побратимом Львова. Про це в соціальній мережі повідомив Львівський...

19 квітня 2024

Новий тренінг «Навички фахівця сучасного ЦНАП» для громад Черкащини

Новий тренінг «Навички фахівця сучасного ЦНАП»...

18-19 квітня у Черкасах команда шведсько-українського проєкту PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні» провела...

19 квітня 2024

Отримання субвенції для будівництва укриттів у закладах освіти: розпочався прийом заявок

Отримання субвенції для будівництва укриттів у...

  Міністерство освіти і науки України, відповідно до Закону України «Про державний бюджет України на 2024...

19 квітня 2024

Місцеві бюджети під час війни: як виконуються та якого законодавства потребують

Місцеві бюджети під час війни: як виконуються...

18 квітня відбувся четвертий із серії публічних діалогів «Децентралізація на зв’язку» на тему місцевих бюджетів. У...