Відбулася зустріч заступника Міністра розвитку громад та територій України В’ячеслава Негоди з Програмним директором транснаціональної організації «Європейський регіональний фонд розвитку», кандидатом на посаду Генерального секретаря Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи паном Мет’ю Морі.
«Війна не сприяє розвитку місцевої демократії і демократії в цілому. Колеги з інших країн дивуються, як нам в умовах війни вдається забезпечувати ефективне функціонування місцевого самоврядування. І дійсно, якби ми не провели децентралізацію, не створили спроможні громади, здатні забезпечувати власну безпеку, підтримувати одне одного, допомагати армії, ми мали б зараз набагато гіршу ситуацію в країні. Війна довела правильність реформи місцевого самоврядування, її необхідність для втілення і захисту демократичних цінностей в Україні. Тому впевнений, що демократичні країни і надалі робитимуть усе можливе для нашої перемоги, яка буде не лише перемогою України, а всього демократичного світу», - сказав В’ячеслав Негода.
У свою чергу Мет’ю Морі зазначив, що його надихає і вражає побачене в Україні.
«Вражений тим, що побачив тут. Перебуваючи у стані війни, ви вже маєте конкретні проекти з відбудови громад і країни. Ви вірите у свою перемогу і тому в неї вірять ваші партнери. Впевнений, що після війни Україна досягне ще більш високого рівня демократії, в тому числі, і завдяки децентралізації. Ми бачимо, як мужньо спроможні українські громади протистоять викликам, а отже вони мають величезне бажання і потенціал для розвитку і захисту демократичних цінностей. Тому ми і надалі готові допомагати і підтримувати вас. Впевнений, Україна стане зразком того, як навіть у надскладних умовах можна розвивати місцеву демократію і впроваджувати децентралізацію», - сказав Мет’ю Морі.
В ході зустрічі В’ячеслав Негода нагадав, що для поглиблення співробітництва між місцевим самоврядуванням України та країн-членів Ради Європи, Мінрегіон за підтримки Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні» розпочав роботу зі сприяння територіальним громадам України в розширенні співпраці з муніципалітетами інших країн.
«Завдяки партнерству з муніципалітетами інших країн українські громади залучають гуманітарну допомогу і зміцнюють міжнародну підтримку України у всьому світі. Вже сьогодні завдяки такій співпраці ми маємо велику підтримку у вирішенні невідкладних проблем деокупованих територій. Очевидно, що розвиток таких партнерств і в подальшому буде відігравати значну роль у відновленні України. Сподіваюсь, що Конгрес місцевих та регіональних влад Ради Європи також підтримає нашу ініціативу і сприятиме зміцненню міжмуніципальних відносин українських громад з муніципалітетами країн-членів Ради Європи», - зазначив В’ячеслав Негода.
Як відомо, у березні 2022 року під патронатом Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи створена онлайн-платформа «Cities4Cities» для кращої координації необхідної допомоги, зокрема гуманітарної, між українськими та європейськими містами.
Конгрес місцевих і регіональних влад Ради Європи є консультативним органом, який представляє інтереси органів місцевих і регіональних влад 47-и держав-членів Ради Європи. Пріоритетами Конгресу є захист інтересів органів місцевих і регіональних влад, забезпечення їх участі у процесах європейської інтеграції, моніторинг дотримання державами-членами Ради Європи положень Європейської хартії місцевого самоврядування та спостереження за місцевими та регіональними виборами в цих країнах.
Теги:
міжнародна підтримка В'ячеслав Негода Мет’ю Морі
Джерело:
Пресцентр ініціативи "Децентралізація"
26 грудня 2024
Детальний чи загальний регламент місцевої ради:...
Уявіть собі громаду, де прийняття рішень ради затягується на місяці, а мешканці не розуміють, за якими правилами...
26 грудня 2024
Розширення ЦНАПу та придбання нового сміттєвоза: учасники конкурсу Громада на всі 100
Розширення ЦНАПу та придбання нового...
10 листопада завершилося голосування та вибір 40 фіналістів серед територіальних громад, які подалися на конкурс...
26 грудня 2024
Партнерство і співпраця влади і бізнесу на місцевому рівні – запорука успішного розвитку громад
Партнерство і співпраця влади і бізнесу на...
Деякі соціально-психологічні аспекти взаємодії місцевої влади та бізнесу Територіальні громади в Україні...
26 грудня 2024
Антикорупційний потенціал ОМС: чому він важливий для відбудови і як його підсилити?
Антикорупційний потенціал ОМС: чому він...
Авторка: Олександра Койдель, зовнішня експертка Програми "U-LEAD з Європою" Довгострокове відновлення України...