Дослідження потреб та запитів громад, пов’язаних з викликами, які з’явилися внаслідок повномасштабного вторгнення рф, провів Український кризовий медіа-центр за підтримки Програми USAID DOBRE.
Мета дослідження: виявити потреби і запити громад, які могли загострити вже існуючі у громадах виклики, зокрема з появою великої кількості внутрішньо переміщених осіб.
Дослідження розроблялось і реалізовувалось упродовж квітня – травня 2022 року. До збору даних були включені регіони, які не зазнали окупації чи деокупації та на території яких не велись бойові дії.
Для дослідження було обрано 45 громад із чотирьох пілотних областей із-поміж партнерів Програми USAID DOBRE, на території яких зареєстровано велика кількість ВПО. Відповідно до звіту Міжнародної організації з міграції за період із 13.06 до 26.06 2022 року найбільше ВПО зареєстровано: у Івано-Франківській області – 94 053 осіб, Кіровоградській області – 80 097 осіб, Тернопільській області – 88 975 осіб та Чернівецькій області – 79 581 осіб.
«Саме дослідження було проведено через інтерв’ю та анкетування, з порівнянням відкритих і закритих запитань. Окрім цього, відбулися групові зустрічі з керівництвом громад і з безпосередньо активами. І якраз результати інтерв’ю були суттєво доповнені інформацією з цих зустрічей. Починаючи з квітня, ми інтерв’ювали міських та селищних голів, людей, які координують допомогу ВПО, людей, які отримують ці послуги, і зрозуміли, що громади більш-менш впоралися з першою великою кризовою хвилею. А зараз потрібно думати, що робити в тих умовах зміни демографії. Ми говоримо переважно про невеликі міста і селища, для яких 1000-2000 людей – це, в принципі, 15-20% від населення», - зазначив Максим Єлігулашвілі, дослідник, фасилітатор діалогів.
Під час дослідження проаналізовано ресурси та спроможність громад у подоланні викликів, їхні ризики та проблеми, ключові запити, рішення і практики.
За результатами дослідження напрацьовано рекомендації для міжнародних організацій, ОМС та організацій громадянського суспільства.
Приєднані файли:
Теги:
війна війна допомога міжнародна підтримка соціальні послуги
Джерело:
Український кризовий медіа-центр
21 листопада 2024
Громади Хмельниччини долучилися до обговорення реформи старшої школи
Громади Хмельниччини долучилися до обговорення...
15 листопада в Хмельницькому відбулося громадське обговорення впровадження реформи профільної середньої освіти. Захід...
21 листопада 2024
Програма Polaris провела інформаційну сесію для громад Житомирщини
Програма Polaris провела інформаційну сесію для...
20 листопада у Житомирі відбулася інформаційна сесія Програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в...
21 листопада 2024
Стратегія безбар’єрності: експерт розповів про цифрову доступність
Стратегія безбар’єрності: експерт розповів про...
Цифрова безбарʼєрність – один із шести ключових напрямків розвитку, визначених у Національній стратегії зі створення...
20 листопада 2024
Конгрес мерів у Парижі: народжується щонайменше 7 нових партнерств
Конгрес мерів у Парижі: народжується щонайменше...
Тільки уявіть масштаб Конгресу мерів у Парижі для лідерів місцевого самоврядування: 1200 французьких мерів відвідують...