Результати дослідження потреб та запитів громад, пов’язаних з викликами, які з’явилися внаслідок повномасштабного вторгнення рф

Дослідження потреб та запитів громад, пов’язаних з викликами, які з’явилися внаслідок повномасштабного вторгнення рф, провів Український кризовий медіа-центр за підтримки Програми USAID DOBRE.


Мета дослідження: виявити потреби і запити громад, які могли загострити вже існуючі у громадах виклики, зокрема з появою великої кількості внутрішньо переміщених осіб.

Дослідження розроблялось і реалізовувалось упродовж квітня – травня 2022 року. До збору даних були включені регіони, які не зазнали окупації чи деокупації та на території яких не велись бойові дії.

Для дослідження було обрано 45 громад із чотирьох пілотних областей із-поміж партнерів Програми USAID DOBRE, на території яких зареєстровано велика кількість ВПО. Відповідно до звіту Міжнародної організації з міграції за період із 13.06 до 26.06  2022 року найбільше ВПО зареєстровано: у Івано-Франківській області – 94 053 осіб, Кіровоградській області – 80 097 осіб, Тернопільській області – 88 975 осіб та Чернівецькій області – 79 581 осіб.

«Саме дослідження було проведено через  інтерв’ю та анкетування, з порівнянням відкритих і закритих запитань. Окрім цього, відбулися групові зустрічі з керівництвом громад і з безпосередньо активами. І якраз результати інтерв’ю були суттєво доповнені інформацією з цих зустрічей. Починаючи з квітня, ми інтерв’ювали міських та селищних голів, людей, які координують допомогу ВПО, людей, які отримують ці послуги, і зрозуміли, що громади більш-менш впоралися з першою великою кризовою хвилею. А зараз потрібно думати, що робити в тих умовах зміни демографії. Ми говоримо переважно про невеликі міста і селища, для яких 1000-2000 людей – це, в принципі, 15-20% від населення», - зазначив Максим Єлігулашвілі, дослідник, фасилітатор діалогів.

Під час дослідження проаналізовано ресурси та спроможність громад у подоланні викликів, їхні ризики та проблеми, ключові запити, рішення і практики.

За результатами дослідження напрацьовано рекомендації для міжнародних організацій, ОМС та організацій громадянського суспільства.

ЗАВАНТАЖИТИ ДОСЛІДЖЕННЯ

15.08.2022 - 12:47 | Переглядів: 4134
Результати дослідження потреб та запитів громад, пов’язаних з викликами, які з’явилися внаслідок повномасштабного вторгнення рф

Приєднані файли:

Теги:

війна війна допомога міжнародна підтримка соціальні послуги

Джерело:

Український кризовий медіа-центр

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

06 липня 2024

Міжнародні партнери допомогли відновити головний корпус Одеської академії неперервної освіти

Міжнародні партнери допомогли відновити...

Завдяки зусиллям Швейцарсько-українського проєкту DECIDE та підтримці Посольства Швейцарії в Україні вдалося...

05 липня 2024

Громади зможуть рахувати кількість відходів від руйнувань за уніфікованим методом

Громади зможуть рахувати кількість відходів від...

Експерти громадської організації ReThink, що є членом коаліції Ukraine Support Team, розробили Методичні рекомендації...

05 липня 2024

Просто й доступно: 20 громад-учасниць проєкту «Бюджетна партисипація від А до Я» підготували «Бюджети для громадян»

Просто й доступно: 20 громад-учасниць проєкту...

Громади-учасниці проєкту «Бюджетна партисипація від А до Я», що реалізується Громадським Партнерством «За прозорі...

05 липня 2024

Впровадження модернізованої версії АІКОМ. Порядок роботи з даними та подачі звітності (запис вебінару)

Впровадження модернізованої версії АІКОМ....

Що потрібно для впровадження модернізованої версії Автоматизованого інформаційного комплексу освітнього менеджменту...