Результати дослідження потреб та запитів громад, пов’язаних з викликами, які з’явилися внаслідок повномасштабного вторгнення рф
Дослідження потреб та запитів громад, пов’язаних з викликами, які з’явилися внаслідок повномасштабного вторгнення рф, провів Український кризовий медіа-центр за підтримки Програми USAID DOBRE.
Мета дослідження: виявити потреби і запити громад, які могли загострити вже існуючі у громадах виклики, зокрема з появою великої кількості внутрішньо переміщених осіб.
Дослідження розроблялось і реалізовувалось упродовж квітня – травня 2022 року. До збору даних були включені регіони, які не зазнали окупації чи деокупації та на території яких не велись бойові дії.
Для дослідження було обрано 45 громад із чотирьох пілотних областей із-поміж партнерів Програми USAID DOBRE, на території яких зареєстровано велика кількість ВПО. Відповідно до звіту Міжнародної організації з міграції за період із 13.06 до 26.06 2022 року найбільше ВПО зареєстровано: у Івано-Франківській області – 94 053 осіб, Кіровоградській області – 80 097 осіб, Тернопільській області – 88 975 осіб та Чернівецькій області – 79 581 осіб.
«Саме дослідження було проведено через інтерв’ю та анкетування, з порівнянням відкритих і закритих запитань. Окрім цього, відбулися групові зустрічі з керівництвом громад і з безпосередньо активами. І якраз результати інтерв’ю були суттєво доповнені інформацією з цих зустрічей. Починаючи з квітня, ми інтерв’ювали міських та селищних голів, людей, які координують допомогу ВПО, людей, які отримують ці послуги, і зрозуміли, що громади більш-менш впоралися з першою великою кризовою хвилею. А зараз потрібно думати, що робити в тих умовах зміни демографії. Ми говоримо переважно про невеликі міста і селища, для яких 1000-2000 людей – це, в принципі, 15-20% від населення», - зазначив Максим Єлігулашвілі, дослідник, фасилітатор діалогів.
Під час дослідження проаналізовано ресурси та спроможність громад у подоланні викликів, їхні ризики та проблеми, ключові запити, рішення і практики.
За результатами дослідження напрацьовано рекомендації для міжнародних організацій, ОМС та організацій громадянського суспільства.

Приєднані файли:
Теги:
війна війна допомога міжнародна підтримка соціальні послуги
Джерело:
Український кризовий медіа-центр

Поділитися новиною:
03 квітня 2025
«Ви не зможете навіть уявити, як ми тут живемо,...
Голова Хотінської громади Сумської області, що межує із Суджанським районом росії, Микола Торяник поставив...
02 квітня 2025
Реформа старшої профільної школи: ключові тези...
Реформи в освіті — це складний і відповідальний процес, який потребує кропіткої аналітичної роботи, ґрунтовних...
02 квітня 2025
Фінансові можливості ЄС для українських муніципалітетів: детальний огляд
Фінансові можливості ЄС для українських...
Українські муніципалітети мають доступ до багатьох фінансових програм Європейського Союзу, що сприяють...
02 квітня 2025
Розпочалася розробка перших кластерних концепцій управління відходами для регіонів України
Розпочалася розробка перших кластерних...
Одну з перших в Україні кластерних концепцій управління відходами розроблять для Ужгородського кластера...