Діти з Долинської громади відпочили у літньому таборі, організованому побратимським муніципалітетом Литви

 

8 серпня завершився 10-денний літній табір для дітей з міста Долина на Івано-Франківщині, організований місцевим самоврядуванням Шяуляйського району Литви.


«8 серпня завершився 10-денний дитячий літній табір для дітей нашої громади, організований нашим побратимським муніципалітетом – Шяуляйським районом, що у Литві. Така ініціатива стала можливою в рамках підписаного напередодні Договору щодо оздоровлення діток. Щасливі, з новими враженнями і чудовими емоціями, хлопці та дівчата вже повернулись додому”, - зазначив міський голова м. Долина Іван Дирів.

З 29 липня по 5 серпня 36 дітей з Долинської громади у супроводі педагогів відпочивали в дитячому літньому таборі «Сонячний берег» біля озера Пайлгіс в районі Швенчона. Тут разом з іншими дітьми українці брали участь у різноманітних активностях, спортивних змаганнях, освітніх заходах. Оскільки багато дітей відвідали Литву вперше, керівниця табору організувала для долинської делегації ознайомчі поїздки в Тракай, Кернаву, Вільнюс. Ще три дні діти з України таборували в Мелнраге, насолоджуючись чудовими пляжами Балтійського моря, а також відвідали Клайпеду.

По дорозі з літнього табору в районі Швенчоні до табору на березі моря в Мелнраге українці побачили найкрасивіші та найвідоміші місця Шяуляйського району та зустрілися з місцевим керівництвом.

Спершу автобус українців заїхав на всесвітньо відому Гору Хрестів, що розташована в Шяуляйському районі. Вражені цим визначним літовським місцем, українці й самі спорудили хрест на Горі Хрестів за перемогу України у війні.

На площу Лаурінаса Івінскіса в місті Куршенай українці прийшли у вишиванках. Дітей міста Долина та їхніх вчителів вітали міський голова Шяуляйського району Антанас Безар, його заступник Чесловас Грейчюс та помічниця міського голови Ріта Жадейкіте, які розповіли про Шяуляйський край, а гості, в свою чергу, подарували міському голові свої малюнки на тему українсько-литовської дружби, які створили під час перебування в літньому таборі.

 

 

Діти з Долини також пройшлися одним із найдовших пішохідних мостів у Литві до садиби Куршенай, де дізналися про історію міста Куршенай та скуштували традиційні куршенські солодощі та трав’яний чай.

Після перебування в місті Куршенай гості вирушили до Клайпеди, Мелнраге, де для них організували різноманітні заходи та екскурсії. 8 серпня українська делегація повернулася до Долини.

Ця поїздка для дітей Долинської громади – подарунок Шяуляйського муніципалітету. За підтримки Програми «U-LEAD з Європою» у рамках ініціативи «Мости довіри» між литовським та українським муніципалітетами було укладено партнерство: 12 липня мер муніципалітету Шяуляйського району Антанас Безар підписав угоду про співпрацю з міським головою Долини Іваном Дирівим. Проте співпраця між муніципалітетами почалася ще задовго до підписання меморандуму – коли вони почали брати участь в ініціативні «Мости довіри» восени 2021 року.

 

 

Теги:

міжнародна підтримка молодь партнерство

Область:

Івано-Франківська область

Громади:

Долинська територіальна громада

Джерело:

Читайте також:

20 грудня 2024

Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)

Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)

  Опис контексту SALAR International завершила свої поточні проєкти в Україні (DSP та PROSTO), які були...

20 грудня 2024

Ветеранська політика в громадах: як це працює та які можливості може використати місцева влада

Ветеранська політика в громадах: як це працює...

Після демобілізації, поранення, повернення додому, ветеранів та ветеранок зустрічають громади. За те, щоби військові...

20 грудня 2024

Набув чинності закон, який дозволяє комунальним підприємствам використовувати гуманітарну допомогу

Набув чинності закон, який дозволяє комунальним...

18 грудня 2024 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до статті 15 Закону України «Про гуманітарну...

20 грудня 2024

Як зміна механізму зарахування ПДФО вплине на бюджети територіальних громад - дослідження

Як зміна механізму зарахування ПДФО вплине на...

Дві третини доходів від ПДФО надходять до бюджетів тих громад, де люди працюють, а не живуть. Якщо змінити цю систему...