Корюківська громада на Чернігівщині повертається до звичного життя після деокупації за підтримки U-LEAD
Корюківська громада зустріла окупантів однією з перших та продемонструвала потужний рух опору. Місцеві мешканці завалювали дороги та голіруч зупиняли танки. На початку квітня ЗСУ прогнали російську армію, а Корюківська ТГ почала відновлюватися та повертатися до звичного життя. У цьому громаді допомогла Програма «U-LEAD з Європою», розповів Корюківський міський голова Ратан Ахмедов.
За його словами, внаслідок вторгнення Корюківська ТГ протягом 41 дня була фактично відрізана від інших територій України. Окупанти зруйнували мости та дороги, а єдиний шлях пролягав через зону активних бойових дій.
Через це громаді довелося використовувати наявні ресурси. Зокрема, місцева влада запустила хлібозавод, який зупинився кілька років тому, та об’єднала зусилля аграріїв.
«Нам вдалося запустити хлібозавод, який зупинив свою діяльність кілька років тому. У сусідній громаді відновили роботу сирного заводу. Запрацювали місцеві аграрії. Найскладніше, напевно, було з медикаментами. Ліки, на які був найбільший попит, зникли з полиць у перші ж дні. І виходило, що в когось було вдосталь медикаментів, а в когось — не було взагалі. Тому доставляли все необхідне через річку — човнами», — згадує Ратан Ахмедов.
ЗСУ зайшли на територію громади 5 квітня. Цей день міський голова називає найщасливішим у своєму житті. Після звільнення регіону мешканці громади взялися за відновлення зруйнованих будівель та налагодження роботи місцевого бізнесу. Важливу роль у цьому відіграла Програма «U-LEAD з Європою».
«Коли окупантів вибили звідси, почалася робота в межах відновлення України. До 24-го лютого ми дуже хотіли розвивати інфраструктурні об’єкти. Звісно, війна перекреслила всі плани, а подібні проєкти сьогодні практично не фінансуються, адже кошти спрямовуються в оборонний сектор. Тому ми звернулися до U-LEAD. Перш за все, щодо встановлення резервного живлення для об’єктів критичної інфраструктури», — додає міський голова.
Корюківська громада – одна із 333-х громад, що отримали пакети екстреної допомоги від U-LEAD залежно від нагальних потреб. Зокрема, громада одержала пакети допомоги «Ремонт» та «Освітлення», що включають генератори, відрізні машини, ланцюгові пили, ріжучі диски та ланцюги, навантажувачі та освітлювач. Це дозволило деблокували дороги, відновити роботу об’єктів критичної інфраструктури та забезпечити електроенергією сільські території.
«Завдяки цій допомозі ми, зокрема, змогли відновити роботу місцевого водоканалу та повернути водопостачання до територій, де окупанти пошкодили трубопроводи. Крім того, вже триває підготовка до зимового періоду, і тут це обладнання відіграє не менш важливу роль. А ще, звісно, розбір завалів на дорогах. У нашій громаді сформувався потужний рух опору, який робив все можливе, аби перешкоджати пересуванню російської техніки. І всі ці завали також прибралися завдяки U-LEAD», — розповідає пан Ахмедов.
Сьогодні громада продовжує поступово повертатися до звичного життя. Свою роботу відновлюють місцеві підприємці, а жителі громади роблять все можливе, аби позбутися нагадувань про період окупації. Міський голова переконаний: усі плани та проєкти будуть реалізовані після перемоги України.
Теги:
історії війни міжнародна підтримка
Область:
Чернігівська областьГромади:
Корюківська територіальна громадаДжерело:
Програма «U-LEAD з Європою»
Поділитися новиною:
28 квітня 2025
Реформування української освіти - представники ОВА обговорили найбільш актуальні питання
Реформування української освіти - представники...
23-25 квітня керівники органів управління освітою обласних військових адміністрацій мали змогу обговорити актуальні...
28 квітня 2025
Підвищення енергоефективності будівель - рекомендації учасників хакатону
Підвищення енергоефективності будівель -...
24-25 квітня 2025 року у Трускавці відбувся дводенний офлайн захід “Хакатон з енергоефективності будівель”....
28 квітня 2025
Що передбачає новий законопроєкт «Про професійну освіту» - інфографіка
Що передбачає новий законопроєкт «Про...
Експерти Швейцарського-українського проєкту DECIDE підготували інфографіку з відповідями на такі запитання: Що...
28 квітня 2025
30 квітня - вебінар «Яким має бути інклюзивний та безбар'єрний заклад освіти»
30 квітня - вебінар «Яким має бути інклюзивний...
30 квітня о 12:00 розпочнеться вебінар від Швейцарського-українського проєкту DECIDE «Яким має бути інклюзивний та...