20 червня 2024
Децентралізація

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» оголосив партнерство з 40 новими громадами

 

Директор Місії USAID в Україні Джеймс Хоуп разом із Заступником Міністра розвитку громад та територій України В’ячеславом Негодою оголосили про початок нового партнерства між Проєктом USAID «ГОВЕРЛА» та 40 українськими територіальними громадами з Житомирської, Закарпатської Одеської та Рівненської областей.

Кожна партнерська громада отримає комплексну підтримку для покращення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування, вдосконалення управлінських практик, надання послуг та місцевого економічного розвитку. На основі оцінки спроможності громад та ІТ-аудиту USAID «ГОВЕРЛА» розробить індивідуальний план підтримки для кожної громади.

Під час реалізації цих планів Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» надаватиме консультативно-методичну підтримку обраним громадам за допомогою різних інструментів, включаючи тренінги, вебінари, обмін досвідом та кращими практиками, а також підтримку впровадження ініціатив місцевих громад. Також план підтримки забезпечить посилення спроможності громади з реагування на надзвичайні ситуації. Більш того, органи місцевого самоврядування зможуть скористатися інструментом закупівель у натуральній формі, а місцеві громадські організації отримують доступ до грантових програм.

Джеймс Хоуп, директор Місії USAID в Україні, зазначив:

«Допомагаючи Україні реагувати на нагальні потреби, спричинені війною, USAID продовжує розглядати децентралізацію як надзвичайно важливу для демократичного майбутнього України та покращення життя її громадян. Ми продовжуватимемо працювати з нашими партнерськими громадами, щоб впроваджувати цю реформу. Ми розширюємо нашу підтримку – як допомогу для реагування на надзвичайні ситуації, так і довгострокову допомогу для розвитку – на ще 40 громад у чотирьох областях країни. Сполучені Штати продовжать підтримувати Україну та її народ, який мужньо захищає свою безпеку, суверенітет і демократію від агресії Росії».

 

 

В'ячеслав Негода, заступник Міністра розвитку громад та територій України, сказав:

«За час військової агресії ми пересвідчились, що громади - фундамент місцевого самоврядування, місцевої демократії, основа економіки і якісних послуг. Війна показала, що саме завдяки децентралізації нам вдалось створити потужні громади, які з перших днів разом зі збройними силами чинять опір і дають рішучу відсіч ворогу. Територіальні громади переконали всіх, що реформа - це був абсолютно правильний шлях. Ми повинні продовжувати цю роботу, щоб децентралізацію можна було завершити після війни, але і в сьогоднішніх умовах підтримка громад ‒ це надзвичайно важливо».

 

 

У 2021 році Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» розпочав співпрацю з 25 громадами у трьох областях України: Львівській, Полтавській та Волинській. Нещодавно Проєкт підписав Меморандуми про взаєморозуміння ще з чотирма українськими областями: Одеською, Рівненською, Закарпатською та Житомирською. Ця співпраця передбачає надання підтримки 40 обраним громадами, про що було оголошено сьогодні.

 

 

Проєкт USAID «Підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА») сприяє Уряду України у просуванні та впроваджуванні реформи децентралізації шляхом підтримки органів місцевого самоврядування, які повинні стати більш спроможними, підзвітними перед громадянами та такими, які здатні ефективно надавати послуги.

Приєднані зображення:

Теги:

міжнародна підтримка В'ячеслав Негода війна

Область:

Житомирська область Закарпатська область Одеська область Рівненська область

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

19 червня 2024

19 червня 2024

Освітній Маркер: Що нового в освіті за травень

Освітній Маркер: Що нового в освіті за травень

  У новому випуску проєкту «Освітній маркер» ведучі Ярослава Мозгова та Ярослав Лисенко підбивають підсумки...

19 червня 2024

На Київщині обговорили впровадження реформи профільної середньої освіти

На Київщині обговорили впровадження реформи...

Тривають громадські обговорення реформи профільної середньої освіти в регіонах. 18 червня в Київській області...

19 червня 2024

Вакансії у шведську Програму підтримки реформ децентралізації та відновлення в Україні

Вакансії у шведську Програму підтримки реформ...

SALAR International оголошує вакансії у шведську Програму підтримки реформ децентралізації та відновлення в Україні,...