05 березня 2024
Logo slogan

Алгоритм дій органів місцевого самоврядування з впровадження системи енергетичного менеджменту

Споживання енергії, облік витрат на енергоносії, запровадження заходів із забезпечення енергетичної ефективності та використання потенціалу енергозбереження в умовах обмеженості ресурсів є дуже важливою проблемою, яку доводиться вирішувати територіальним громадам в умовах російської військової агресії.

Тому сьогодні як ніколи важливо запроваджувати на місцях систему енергетичного менеджменту, яка дозволяє ефективно управляти енергоспоживанням в громадах та значно оптимізувати обсяги енерговитрат. Експерти Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» підготували покроковий алгоритм дій органу місцевого самоврядування для запровадження системи енергетичного менеджменту.

На даний час повноваження для органів місцевого самоврядування щодо впровадження засад енергоменеджементу законодавчо не визначені. Проте, у проєкті Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо створення умов для запровадження комплексної термомодернізації будівель» (№6485 від 29.12.2021) пропонується розширити перелік власних повноважень органів місцевого самоврядування повноваженням щодо запровадження та забезпечення функціонування системи енергетичного менеджменту будівель, внісши зміни до статті 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Однак, не дивлячись на відсутність законодавчо унормованих повноважень органів місцевого самоврядування у цій сфері, постановою Кабінету Міністрів України від 23.12.2021р. № 1460 «Про впровадження систем енергетичного менеджменту» їм рекомендовано впроваджувати системи енергетичного менеджменту з урахуванням затвердженого цією постановою Порядку.

Після набрання чинності змінами, запропонованими у законопроєкті № 6485, рекомендаційний характер окремих положень даної постанови Кабінету Міністрів України зміниться і ці норми стануть обов’язковими для органів місцевого самоврядування. Тому вони повинні уже зараз планувати необхідні кроки для реалізації нових повноважень і для цього можуть скористатися відповідним покроковим алгоритмом дій органів місцевого самоврядування по впровадженню системи енергетичного менеджменту, який підготовлений експертами Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» з урахуванням положень існуючого нормативного поля.

В даному алгоритмі вказано необхідні заходи для інституційного забезпечення реалізації повноважень ОМС, регламентуються кроки по налагодженню ефективного енергомоніторингу, навчанню кадрів, підготовці до впровадження енергоефективних заходів та виробленню в громаді засад енергетичної політики.

Покроковий алгоритм допоможе посадовим особам органів місцевого самоврядування запровадити у громадах відповідні системи енергоменджменту та підвищити ефективність використання обмежених енергоресурсів.

ЗАВАНТАЖИТИ алгоритм

11.07.2022 - 17:19 | Переглядів: 4423
Алгоритм дій органів місцевого самоврядування з впровадження системи енергетичного менеджменту

Приєднані файли:

Теги:

енергоефективність енергоменеджмент війна

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

04 березня 2024

До уваги ОМС! Хочете покращити законодавче підґрунтя співробітництва громад? Тоді заповніть коротку анкету

До уваги ОМС! Хочете покращити законодавче...

Опитування щодо стану співробітництва територіальних громад проводять Програма USAID «Децентралізація приносить кращі...

04 березня 2024

В Україні повним ходом йде підготовка до імплементації Закону «Про службу в ОМС»

В Україні повним ходом йде підготовка до...

Підготовка до імплементації норм Закону «Про службу в органах місцевого самоврядування» - на порядку денному...

04 березня 2024

Добірка змін у сфері адмінпослуг та інших питань сфери публічного адміністрування за 16-29 лютого 2024 року

Добірка змін у сфері адмінпослуг та інших...

Шведсько-український проєкт PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні» продовжує публікацію ключових новин та...

04 березня 2024

Розробка місцевих цільових програм: запис вебінару

Розробка місцевих цільових програм: запис...

Місцеві цільові програми є невід'ємною складовою бюджетного процесу для органів місцевого самоврядування. Це...