З початку війни Біляївська громада зустріла понад 700 вимушених переселенців. Люди, які рятуються від війни, знайшли тут не лише прихисток та допомогу, а і можливість для відновлення сил та психологічного здоров’я.
Про це повідомила Юлія Молодожен, керівниця Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» в Одеській області.
У Біляївській громаді на базі центру надання соціальних послуг «Родинне коло» проводяться сесії з арт-терапії. Вже відбулися перші сеанси психологічної підтримки для внутрішніх переселенців. Такі зустрічі відбуваються раз на тиждень, починаючи з 20 травня.
Ідея проведення занять належить Валентині Мельник, психологині дитячого садочку «Капітошка» з Біляївки. Вона є членкинею громадської організації «Еволюція покоління», яка з 2014 року займається волонтерством та надає психологічну підтримку переселенцям. Має сертифікат учасниці освітнього проєкту "Покоління АРТ".
За цими методиками та техніками проводить арт-терапію з переселенцями. Такі заняття допомагають зняти емоційне напруження та знизити рівень стресу і тривожності у зв’язку із подіями, які пережили ці родини.
Крім того, для швидшої адаптації внутрішньо переміщених осіб у громаді фахівці відділу комунікацій розробили дорожню карту, де зібрали важливу інформацію щодо реєстрації та отримання довідки, розселення, оформлення допомоги ВПО, пошук роботи та надання продуктових наборів, гуманітарної допомоги.
Також у Біляївській міській ради для переселенців та жителів громади працює цілодобова гаряча лінія 24/7, звернувшись на яку можна отримати невідкладну допомогу, з будь-яких соціальних питань.
Допомагають переселенцям і з пошуком роботи. Як розповіла Ірина Бакал, керівниця Центру надання соціальних послуг "Родинне коло", міська рада організовує зустрічі зайнятості для ВПО з метою інформування щодо вакантних місць та допомоги в працевлаштуванні. На сайті міської ради щомісяця оновлюється інформація щодо можливості отримання професій від центру зайнятості.
Теги:
історії війни соціальні послуги війна
Область:
Одеська областьГромади:
Біляївська територіальна громадаДжерело:
Програма «U-LEAD з Європою»
22 січня 2025
Субвенція для професійного розвитку вчителів НУШ: ключові деталі
Субвенція для професійного розвитку вчителів...
У 2025 році на підвищення кваліфікації вчителів «Нової української школи» виділили 150 млн грн....
22 січня 2025
Політика згуртованості ЄС після 2027 року: що пропонує Польща і чому це важливо для України
Політика згуртованості ЄС після 2027 року: що...
З 1 січня по 30 червня 2025 року Польща головує в Раді Європейського Союзу. Одним із ключових пріоритетів польського...
21 січня 2025
У Черкасах обговорили реформу старшої школи: створення мережі академічних ліцеїв
У Черкасах обговорили реформу старшої школи:...
17 січня в Черкасах відбулося громадське обговорення реформи старшої школи. У заході взяли участь представники...
21 січня 2025
Молодь з прифронтових територій та малих міст і...
Громадська організація uBoost, за підтримки фонду Razom, запускає безкоштовну освітню програму «Створюй тут!» для...