З початку війни Біляївська громада зустріла понад 700 вимушених переселенців. Люди, які рятуються від війни, знайшли тут не лише прихисток та допомогу, а і можливість для відновлення сил та психологічного здоров’я.
Про це повідомила Юлія Молодожен, керівниця Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» в Одеській області.
У Біляївській громаді на базі центру надання соціальних послуг «Родинне коло» проводяться сесії з арт-терапії. Вже відбулися перші сеанси психологічної підтримки для внутрішніх переселенців. Такі зустрічі відбуваються раз на тиждень, починаючи з 20 травня.
Ідея проведення занять належить Валентині Мельник, психологині дитячого садочку «Капітошка» з Біляївки. Вона є членкинею громадської організації «Еволюція покоління», яка з 2014 року займається волонтерством та надає психологічну підтримку переселенцям. Має сертифікат учасниці освітнього проєкту "Покоління АРТ".
За цими методиками та техніками проводить арт-терапію з переселенцями. Такі заняття допомагають зняти емоційне напруження та знизити рівень стресу і тривожності у зв’язку із подіями, які пережили ці родини.
Крім того, для швидшої адаптації внутрішньо переміщених осіб у громаді фахівці відділу комунікацій розробили дорожню карту, де зібрали важливу інформацію щодо реєстрації та отримання довідки, розселення, оформлення допомоги ВПО, пошук роботи та надання продуктових наборів, гуманітарної допомоги.
Також у Біляївській міській ради для переселенців та жителів громади працює цілодобова гаряча лінія 24/7, звернувшись на яку можна отримати невідкладну допомогу, з будь-яких соціальних питань.
Допомагають переселенцям і з пошуком роботи. Як розповіла Ірина Бакал, керівниця Центру надання соціальних послуг "Родинне коло", міська рада організовує зустрічі зайнятості для ВПО з метою інформування щодо вакантних місць та допомоги в працевлаштуванні. На сайті міської ради щомісяця оновлюється інформація щодо можливості отримання професій від центру зайнятості.
Теги:
історії війни соціальні послуги війна
Область:
Одеська областьГромади:
Біляївська територіальна громадаДжерело:
Програма «U-LEAD з Європою»
Поділитися новиною:
19 листопада 2024
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...
19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....
19 листопада 2024
В’ячеслав Негода про соцдослідження...
«77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...
19 листопада 2024
Підтримка населенням децентралізації...
Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади (децентралізація) має стабільно високий рівень...
19 листопада 2024
Як Агенція регіонального розвитку Сумщини...
Агенції регіонального розвитку, створені як майданчики синергії між громадами, органами влади та міжнародними...