Тростянецька громада за підтримки U-LEAD відновлюється після окупації

Тростянецька громада Сумської області відновлюється після окупації, і в цьому допомагають міжнародні партнери, зокрема Програма "U-LEAD з Європою".

Про це сказав міський голова Тростянецької громади Юрій Бова під час онлайн-заходу "Форум місцевої солідарності: Словаччина-Україна", передає кореспондент Укрінформу.

"Ми дякуємо за допомогу, яку надає U-LEAD з Європою та інші закордонні партнери, бо це дуже важко, але ми не опускаємо руки... День у день робимо все, щоб прибирати, відмивати, відновлювати і функціонувати. Зокрема, функціонують Центр надання адмінпослуг, соціальні установи, дитсадки, лікарня почала працювати, відновили залізничне сполучення, по місту курсують три автобуси", - сказав він.

Також Юрій Бова зазначив, що у Тростянецькій громаді внаслідок дій російських військових знищені школи, бібліотеки, інфраструктура, житло людей, загарбники пограбували комунальне майно. російські військові знущались над місцевим населенням, катували людей.

"Мені важко говорити, що ми зберегли громаду, бо у ній знищені багато об'єктів, якими ми опікувалися останні 10-15 років, зокрема в умовах децентралізації, яка дала нам кращі фінансові можливості та повноваження...Біля тисячі житлових будинків у громаді постраждали, 147 - повністю знищені, 99% малого і середнього підприємництва знищено", - сказав голова Тростянецької громади.

Він висловив думку, що першочергово в Україні потрібно відбудовувати та відновлювати інфраструктуру, але вже відповідно до європейських стандартів. Бова вважає, що в цьому контексті буде корисним досвід Словаччини.

"Відновлювати застарілі радянські системи водогонів, каналізації, очистки стоків та багато інших об'єктів немає сенсу, їх треба повністю перебудовувати під європейські стандарти, як у Словаччині. Муніципалітети Словаччини мають досвід у цьому питанні, і він може бути дуже корисним для українських громад", - сказав Юрій Бова.

Генеральний секретар Асоціації міст і громад Словаччини Міхал Каліняк зазначив, що Словаччина солідарна з Україною, а громади продовжують налагоджувати співпрацю у різних сферах для обміну досвідом та взаємодопомоги.

Заступник міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негода зазначив, що від початку війни Словаччина надає гуманітарну допомогу Україні та підтримує нашу країну на політичному фронті. Крім того, він закликав бізнес Словаччини розпочинати діяльність в українських громадах.

«Для українських громад дуже важливо відчути підтримку не лише політичну, моральну, гуманітарну, нам потрібна також допомога у підтримці розвитку бізнесу, відкриття нових бізнесів, думаю, що в результаті такої співпраці багато представників бізнесу Словаччини могли б відкрити в Україні нові види діяльності, і це дає перспективи для співпраці», - сказав заступник Міністра.

В’ячеслав Негода також зауважив, що завдання для України в умовах знищення великої частини економіки та інфраструктури у багатьох населених пунктах - розвивати малий і середній бізнес, щоб громади могли забезпечувати потреби місцевого населення та переселенців, розвивати місцеву економіку.

Європейський Союз братиме участь у відбудові України спільно з органами влади країни, і в цьому процесі місцеві органи самоврядування з українського та європейського боку об'єднають зусилля, зауважив керівник Програм співробітництва щодо належного урядування та верховенства права Представництва ЄС в Україні Ксав'є Камю.

"Дуже високо оцінюємо роботу органів місцевого самоврядування, ми зобов'язуємося допомогти вам у майбутній відбудові", - сказав він.

Директор Програми «U-LEAD з Європою» від GIZ Бастіан Файгель розповів, що з часу нападу росії на Україну U-LEAD надає підтримку, аби зміцнювати спроможності громад.

"Ми бачимо неймовірну стійкість України і повинні робити все, щоб наблизити українську перемогу. Стійкість України показує стійкість її органів місцевого самоврядування на центральному рівні, на рівні областей і громад", - наголосив він.

У квітні-травні 250 громад України отримали невідкладну допомогу від U-LEAD, яка стала в пригоді під час подолання наслідків воєнних дій на територіях громад. Зокрема, громадам передали генератори, освітлювачі, ланцюгові пили, відрізні машини, необхідні для первинних ремонтних робіт, пов'язаних із наслідками воєнних дій. Також для облаштування прихистків для переселенців Програма надає намети, похідні ліжка, каремати, спальні мішки, ковдри, баки для питної води на 1000 літрів, потужні генератори, базові та гігієнічні набори. Крім того, експерти Програми консультують і надають роз’яснення щодо актуальних питань законодавства, продовжують проводити інформаційні сесії.

Теги:

історії війни міжнародна підтримка війна

Область:

Сумська область

Громади:

Тростянецька територіальна громада

Джерело:

Укрінформ

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

20 вересня 2024

20 вересня 2024

Інфраструктурний рай на кордоні з Білоруссю. Інтерв’ю Юрія Фомічева

Інфраструктурний рай на кордоні з Білоруссю....

Славутицький міський голова Юрій Фомічев про те, як за рахунок міжнародної співпраці подвоїти місцевий бюджет і...

19 вересня 2024

Парламент ухвалив рішення про перейменування 10 міст 4 районів та більше 300 сіл та селищ в Україні

Парламент ухвалив рішення про перейменування 10...

19 вересня 2024 року Верховна Рада України ухвалила Постанову про перейменування окремих населених пунктів та районів...

19 вересня 2024

Вакансія. Експерт(ка) з міжнародної діяльності Всеукраїнської асоціації ОТГ

Вакансія. Експерт(ка) з міжнародної діяльності...

Всеукраїнська Асоціація об’єднаних територіальних громад оголошує конкурс на вакантну посаду експерта(ки) з...