6 червня 2022 року, Тобіас Тиберг, посол Швеції в Україні, відвідав Велику Димерку, що була звільнена від окупації у квітні. Посол провів зустріч з керівництвом громади, ознайомився з роботою ЦНАП та відвідав сусідні з центром громади села, також дуже постраждалі від російського повномасштабного вторгнення.
«У Національний день Швеції я відвідав звільнену Велику Димерку. З 90-х років ми підтримуємо муніципалітети в Україні і знаємо силу громад. Тепер ми спрямовуємо наші зусилля на те, щоб допомогти їм відновитись», - зазначив Посол.
Окупація громади тривала близько місяця та назавжди запам’ятається місцевим через особливу жорстокість і насильства російських військових.
У Великій Димерці зруйновано понад 200 будинків, дуже сильно пошкоджена інфраструктура сусідніх сіл. У Богданівці повністю зруйновані дитячий садочок та школа. Будівля ЦНАП громади вціліла, але техніка пошкоджена чи вкрадена. ЦНАП працює та невдовзі отримає від шведсько-українського проекту PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні» комп’ютерну техніку із встановленим ПЗ і фотоапарат для паспортної станції ЦНАП.
«Швеція довгі роки підтримувала реформу децентралізації в Україні. Це був ТОП-пріоритет для нас. Ми бачимо, що сьогодні Україна захищається на всіх рівнях: від уряду до сільських громад та муніципалітетів. Саме тому ми віримо в успіх цієї реформи і навіть тепер працюємо в цьому напрямку разом з партнерами. Для Швеції дуже важливо зрозуміти як саме війна вплинула на українські муніципалітети, щоб продовжити підтримку за цим напрямком», - сказав Тобіас Тиберг, посол Швеції в Україні.
Теги:
Область:
Київська областьГромади:
Великодимерська територіальна громадаДжерело:
Проєкт PROSTO
Поділитися новиною:
26 липня 2024
Алгоритм дій ОМС/ВАНП у разі пошкодження чи...
Проєкт SOERA (Діяльність у рамках реформи державних підприємств України) ділиться матеріалами вебінару «Алгоритм дій...
26 липня 2024
Проєктна діяльність освітян: можливості, виклики та історії успіху
Проєктна діяльність освітян: можливості,...
Учасники інформаційної сесії від Програми "U-LEAD з Європою" дізналися, як проєктна діяльність впливає на життя школи...
26 липня 2024
Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій
Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій
SALAR International оголошує вакансію «Спеціаліст(ка) з комунікацій» у Програму підтримки реформ децентралізації та...
26 липня 2024
Конятинська громада: коли проєкти стають ресурсом для розвитку
Конятинська громада: коли проєкти стають...
Проєктний підхід — не джин з лампи. Але за умови системної роботи він може зробити чимало чудес. Це доводить досвід...