Адже ми єдині або Як ідея Марії припала дмитрівчанам і гостям громади до душі

Автор Петро Мельник

Фото Владислава Соделя


 

Як все народжувалось

 

Молодіжний центр «Youth space», що діє в Дмитрівській сільській територіальній громаді Кіровоградської області, створили у січні 2020 року за ідеєю випускниці Дмитрівської загальноосвітньої школи I-III ступенів імені Т. Г. Шевченка, нині – студентки Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка Марії Шведчикової.

Як сказано в офіційних документах,  Центр заснований на комунальній власності Дмитрівської сільської ради Кропивницького району з метою задоволення молодіжних потреб жителів громади та вирішення питань соціального становлення та розвитку молоді.

Простими словами – в громаді хочуть, щоб молодь розвивалась всебічно, активно і різносторонньо, паралельно набуваючи необхідних у житті базових вмінь і навичок, зокрема – і в підприємницькій діяльності, щоб зростала її громадська активність. Тож і молодіжний проєкт, що став можливим завдяки міжнародній донорській програмі на умовах співфінансування, став дуже доречним.

У рамках проєкту громада взяла на себе забезпечення приміщеннями та їхній ремонт. А за підтримки міжнародного партнера закупили меблі, мультимедійне обладнання, термопрес, біндер, ламінатор, фотокамеру та інше обладнання.

 

 

Більше заходів – корисних і різних

 

Маючи таку матеріально-технічну базу, директор молодіжного центру Дарія Жирова, активні хлопці та дівчата і дорослі активісти та волонтери разом забезпечили проведення чималої кількості різноманітних заходів.

«Першим із них стала вечірка «90-s party», – розповіла Дарія Жирова. – Завдяки цьому заходу молодь дізналась, як розважалися свого часу їхні батьки. Як виявилось, це було дуже цікаво й актуально – зокрема, в літній період користувались попитом кіносеанси, на які залюбки приходила молодь, та гра «Мафія».

 

До Дня Незалежності України – відео

 

«Ми разом із дітьми обрали формат відео та створили патріотичний плакат. Креативності молоді немає меж, саме тому відеоролик вийшов у нас чудовим», – захоплюються своїми вихованцями їхні наставники.

Не обійшлось і без пам’ятних зустрічей. Зокрема, у молодіжний центр завітали представники обласної малої академії наук, які провели тренінг та розповіли учням десятого класу, чим займаються юні науковці, які перспективу в житті дають заняття в академії, їхні дослідження та винаходи тощо.

Молоді люди разом зі своїми дорослими наставниками створили також до Дня вчителя гумористичне відео-вітання вчителів, а для учнів молодших та середніх класів провели майстер-клас із виготовлення вітальних листівок. Під час цієї роботи діти запропонували багато креативних ідей.

Не обходять тут і заходи з патріотичного виховання, історичні розвідки. Так, для вшанування трагічних подій у Бабиному Яру учні 7 класу та їхній класний керівник Тетяна Тарасова створили відеоролик «Без права на забуття», в якому розповіли про події тих трагічних часів та уривками відтворили їх у відео.

 

«Ми проти булінгу»

 

Так висловлювались учасники ще одного важливого виховного заходу – тренінгу під однойменною назвою в молодіжному центрі, зауважуючи, що булінг – наявне, на жаль, але неприйнятне явище. Молоді люди говорили про те, до яких жахливих наслідків воно може призвести і що йому не місце серед молоді Дмитрівки.

 

«Не формат» - щоб було цікавіше

 

Для участі у популярній нині серед молоді вечірці «Halloween» хлопці та дівчата залюбки створювала свої образи та використовували оригінальний грим. Моторошні декорації створювали містичну атмосферу, а цікаві конкурси підсилювали емоції. У рамках свята всі разом також переглянули фільм жахів.

 

І для найменших

 

Завітало до молодіжного простору і чарівне свято, з нагоди якого діти чекають подарунки під подушкою – День святого Миколая. До нього тут підійшли оригінально – провели майстер-клас із виготовлення листівок, якими діти вирішили привітати своїх батьків. А згодом організували подібний ще й із виготовлення новорічних листівок. До Нового року зняли також гумористичний відеоролик. А учні 6 та 7 класів підготували та провели для своїх маленьких друзів із1 та 2 класів ігрову програму «В світі казок».

Таке розмаїття заходів говорить про неабияку популярність молодіжного простору на території громади.

 

А дітей переселенців прийняли, як своїх

 

Із початком війни на території України та з появою тимчасово переміщених осіб, формат роботи молодіжного центру «Youth space» змінився. Нині тут проводять розважальні заходи та майстер-класи, організовують ігри і перегляди фільмів і мультфільмів для дітей і молоді з родин тимчасово переміщених осіб.

«Усі заклади освіти Дмитрівської громади: шкільні та позашкільні, дитячі садочки, молодіжний центр об’єдналися та займаються волонтерською діяльністю», – розповіла начальник відділу світи Наталія Бойко. Створили гуманітарний ХАБ, щоб допомагати українським воїнам, людям, які тікаючи від війни, постійно прибувають у громаду. Багато уваги приділяємо переселенцям та їхнім дітям.

Зокрема, намагаємося допомогти дітям адаптуватися від пережитого. Для надання соціально-психологічної допомоги дітям, постраждалим під час військових дій, та сім’ям вимушених переселенців практичний психолог Дмитрівська школи імені Т.Г. Шевченка» Олена Ларіонова надає консультації, а директор Молодіжного центру Дар’я Жирова організовує для них розважальні заходи. Під час зустрічей у молодіжному просторі діти знайомляться, граються, беруть участь у заняттях зі зняття стресу… А ще - розмірковують про плани на майбутнє».

«Ми намагаємось підтримати дітей, щоб вони не відчували себе чужими на новому місці, адже зараз ми єдині», – зауважила начальник відділу культури сільської ради Лідія Миркотан.

Дітей вимушених переселенців прийняли, як своїх. Огорнули турботою і захопили різноманітними заходами, щоб відволікти від переживань та тривожних думок.

Дмитрівський сільський голова Наталія Стиркуль говорить:

«Забезпечення всім необхідним вимушених переселенців: дахом над головою, одягом, продуктами харчування та іншими предметами першої необхідності – одне з наших важливих завдань. Добре прийняти їх – наш обов’язок як громадян, християн та просто нормальних людей. Майже третина з них – діти, багато людей похилого віку та інваліди. Ці люди потребують постійної уваги».

 

Станом на 16 травня на території Дмитрівської громади знайшли прихисток майже 500 біженців із Донецької, Харківської, Київської областей та з інших регіонів, постраждалих від війни. Серед них 121 дитина. Віком до трьох років – 23, від трьох до шести років – 19, від шести до 17 років – 78.

Нині тимчасові переселенці проживають в селах Дмитрівка, Цибулеве, Іванківці, Макариха, Гостинне, Плоске та Веселий Кут.

 

Усі діти переселенців залучені до дистанційного навчання. Знаходять себе у гуртковій роботі та в молодіжному просторі. З дітьми працює психолог та логопед.

«Наприклад, якщо у нас за планом – перегляд мультфільмів, то слідом – його обговорення, – розповіла Дарія Жирова. – Так ми також розвиваємо їхню уважність та фантазію. Обов’язково в розпорядку – ігри, настільні або розважальні. Традиційно дітям подобається гра «Мафія», в якій вони можуть відчути себе детективом, лікарем… Їм цікаво це обговорювати. Такі ігри не лише розвивають фантазію, креативність мислення, етюдну роботу, але, що найголовніше, дарують їм гарний настрій на цілий день. Разом із дітьми ми запланували створити відео-проект «Талановите майбутнє України», де кожен із дітей зможе показати свої таланти, захоплення…».

Будь яка війна завжди закінчується. У Дмитрівці, в молодіжному центрі переконані – і ця має закінчитися якнайшвидше. І лише нашою Перемогою. Бо діти мають повернутися до своїх домівок, жити мирно і щасливо, зростати і навчатися в любові і турботі. А молодіжний простір має повернутися до своєї повсякденної, в мирному житті, діяльності, для якої його створювали.

Теги:

молодь війна історії війни

Область:

Кіровоградська область

Громади:

Дмитрівська територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

19 листопада 2024

На Вінниччині обговорили, як втілити реформу профільної середньої освіти

На Вінниччині обговорили, як втілити реформу...

14 листопада у Вінниці відбулося громадське обговорення реформи профільної середньої освіти, яка передбачає вибір...

19 листопада 2024

19 листопада 2024

МОП та Мінсоцполітики запускають освітню програму для підготовки нянь у рамках проєкту підтримки сімей з дітьми

МОП та Мінсоцполітики запускають освітню...

Для забезпечення якісного догляду за малюками та підтримки новоспечених батьків у 2019 році в Україні було...

19 листопада 2024

Магніт для інвестицій: як Жовківська громада створює привабливі умови для бізнесу

Магніт для інвестицій: як Жовківська громада...

Підприємництво та інвестиції є пріоритетним напрямком у стратегії розвитку Жовківської громади, яка розташована на...