Уряд вніс зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 09 червня 2021 року № 590, чим розширив перелік пріоритетних видатків бюджетів в умовах воєнного стану.
Нагадаємо, що черговість відкриття асигнувань бюджету та здійснення платежів Казначейством та його територіальними органами в особливому режимі в умовах воєнного стану визначено Порядком виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану, затвердженим постановою № 590 (далі – Порядок).
16 травня Мінрегіон спільно з Асоціацією міст України надіслали Мінфіну пропозиції про розширення переліку пріоритетних видатків бюджетів в умовах воєнного стану, які враховані у прийнятій Постанові.
Отже, Уряд вніс відповідні зміни до пунктів 18 та 19 Порядку в частині розширення переліку видатків, за якими відкриття асигнувань із загального фонду державного бюджету здійснюється у першочерговому порядку, та уточнення i розширення переліку видатків другої черги, за якими здійснюються платежі за дорученнями клієнтів з урахуванням ресурсної забезпеченості єдиного казначейського рахунка, зокрема, видатками на:
Таким чином, зміни до постанови №590 забезпечать: фінансування заходів з благоустрою населених пунктів, безперервну роботу, захист та розвиток об’єктів критичної інформаційної інфраструктури, національних електронних інформаційних ресурсів та державних інформаційно-комунікаційних систем; отримання здобувачами освіти, які завершують навчання в 2022 році, документів про освіту з додатками до них, тощо.
На думку експертів Мінрегіону, такі зміни сприятимуть ефективному та оперативному прийняттю управлінських рішень органами місцевого самоврядування та дозволять забезпечити належне фінансування першочергових потреб.
Нагадуємо, при Мінрегіоні продовжує працювати і надавати роз’яснення представникам громад Консультативна робоча група з питань місцевих бюджетів в умовах воєнного стану. Громади можуть надсилати свої запити, заповнивши форму за посиланням: https://forms.gle/YiJzf5NvU1LZKtVeA
Робоча група створена у березні 2022 року на базі кластеру з питань фінансів та бюджетування секторальної робочої групи «Децентралізація та регіональний розвиток».
До складу консультативної групи входять фахівці Центральних органів виконавчої влади, експерти з фінансових питань програм і проектів міжнародної технічної допомоги, які надають донорську підтримку в рамках реалізації реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, а саме: SKL International, USAID «ГОВЕРЛА», «U-LEAD з Європою», DECIDE, «ООН Жінки», USAID DOBRE, ОЕСР.
Теги:
Джерело:
Пресцентр ініціативи "Децентралізація"
20 грудня 2024
Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)
Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)
Опис контексту SALAR International завершила свої поточні проєкти в Україні (DSP та PROSTO), які були...
20 грудня 2024
Ветеранська політика в громадах: як це працює та які можливості може використати місцева влада
Ветеранська політика в громадах: як це працює...
Після демобілізації, поранення, повернення додому, ветеранів та ветеранок зустрічають громади. За те, щоби військові...
20 грудня 2024
Набув чинності закон, який дозволяє комунальним підприємствам використовувати гуманітарну допомогу
Набув чинності закон, який дозволяє комунальним...
18 грудня 2024 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до статті 15 Закону України «Про гуманітарну...
20 грудня 2024
Як зміна механізму зарахування ПДФО вплине на бюджети територіальних громад - дослідження
Як зміна механізму зарахування ПДФО вплине на...
Дві третини доходів від ПДФО надходять до бюджетів тих громад, де люди працюють, а не живуть. Якщо змінити цю систему...