З початку бойових дій до Арцизької громади почали приїжджати люди з окупованих територій та громад, де тривають бойові дії. Це переселенці з Київщини, Миколаївщини, Херсона, Харкова, Маріуполя та інших громад та міст. За інформацією Арцизької міської ради, в громаді оселилися вже понад п'ять тисяч осіб, а отримали офіційний статус ВПО - понад 1000 переселенців.
Окрім житла, забезпечення харчуванням та іншою необхідною допомогою, вимушені переселенці потребують роботи та шукають можливості для працевлаштування. Про це повідомив Сергій Парпуланський, Арцизький міський голова.
- Для того, щоб допомогти вимушено переміщеним особам в пошуку роботи, в нашій громаді започаткували проєкт «Робочий резерв». Ця ініціатива допоможе із розв’язанням проблеми «кадрового голоду», яка існує в нашій громаді. Підприємства та заклади нашої громади, в тому числі, і в міська рада потребують фахівців, які мають відповідну освіту та досвід роботи, - розповів міський голова.
Щоб потрапити до проєкту «Робочий резерв», необхідно заповнити анкету шукача роботи. Вона доступна онлайн на офіційній сторінці громади. Також її можна заповнити у Центрі надання адміністративних послуг, де фахівці допоможуть та проконсультують в разі виникнення питань. Далі із отриманих заявок буде сформована база «Робочий резерв» та щойно з'явиться підходяща вакансія, із шукачами роботи зв’яжуться фахівці міськради або відповідної установи.
- В перші два дні ми отримали понад 30 заявок від переселенців. Є запит на працевлаштування в освітній, медичній та економічній сферах, є запит на роботу в органах місцевого самоврядування. Серед шукачів роботи є діловод. З двома претендентками вже проведені співбесіди, - зазначив Сергій Парпуланський.
Він повідомив, що в громаді також формують реєстр вакансій та збирають пропозиції від роботодавців щодо вільних робочих місць. Наприклад, у школах Арцизької громади не вистачає вчителів математики.
За словами міського голови, вже перші анкети свідчать про те, що більшість шукає тимчасову роботу і скоріш за все планують повертатися додому.
- Під час укладання контрактів та заповнення вакансій будемо враховувати всі обставини, адже ми хочемо допомогти людям, які були змушені шукати прихистку в нашій громаді, працевлаштуватися і отримати підтримку,- зазначив він.
За словами Юлії Молодожен, керівниці Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» в Одеській області, питання реєстрації, соціалізації та працевлаштування вимушено переміщених осіб є одним з найбільш запитуваних під час консультацій.
- Зараз громади приймають переселенців, надають їм допомогу і вирішують багато організаційних питань. Проте вже сьогодні стає зрозуміло, що основою для підтримки внутрішньо переміщених осіб має стати допомога в працевлаштуванні та пошуку роботи. Для громад, які мали проблеми з кадрами, це шанс залучити фахових спеціалістів та розвивати важливі напрямки, а для переселенців – це можливість інтегруватися в життя громади, мати зайнятість і отримувати гроші за свою роботу. Наразі експерти U-LEAD надають консультативну підтримку щодо працевлаштування ВПО, ключових змін трудового законодавства в умовах війни, - розповіла Юлія Молодожен.
Теги:
історії війни трудові відносини соціальні послуги
Область:
Одеська областьГромади:
Арцизька територіальна громадаДжерело:
Програма «U-LEAD з Європою»
Поділитися новиною:
07 листопада 2024
Українські освітяни переймали досвід колег зі Швейцарії
Українські освітяни переймали досвід колег зі...
Українська делегація, до складу якої увійшли експерти Проєкту DECIDE, голови та представники органів місцевого...
07 листопада 2024
Як громади створюють стратегії та плани розвитку за участі громадськості
Як громади створюють стратегії та плани...
Сучасні виклики вимагають нового підходу до управління громадами, де кожен мешканець має змогу впливати на...
07 листопада 2024
Єдиний податок має залишатись в громадах – коментар народного депутата
Єдиний податок має залишатись в громадах –...
Народний депутат Віталій Безгін вважає, що ідея вилучення єдиного податку з місцевих бюджетів, у разі її втілення,...
07 листопада 2024
З 1 січня 2025 року набувають чинності зміни у бухгалтерському обліку бюджетних установ
З 1 січня 2025 року набувають чинності зміни у...
Наказ Міністерства фінансів України від 11 липня 2024 року №338 вносить зміни до НП(С)БОДС 122 «Нематеріальні...