Мінрегіон закликав Раду Європи відновити свою проектну діяльність в Україні, а країни-донори - продовжити її фінансування. На порядку денному Уряду України – важливі завдання, які потребують експертної підтримки Ради Європи.
Про це в ході 15-го засідання Європейського комітету з питань демократії та врядування (CDDG) сказав заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.
«Уряд, Мінрегіон, український парламент працюють сьогодні над тим, щоб допомагати місцевому самоврядуванню вирішувати складні задачі: як фінансувати соціальні та інші видатки в умовах, коли економіка не працює так, як працювала до війни; як підсилити інституційну спроможність місцевого самоврядування та надати можливість оперативніше приймати рішення; як швидко оцінити матеріальні збитки і почати відновлення на звільнених територіях; як забезпечити соціальну підтримку для мільйонів внутрішньо переміщених осіб; як підтримати належне функціонування громад, які приймають цих переселенців і в яких в результаті буквально за лічені дні населення виросло на чверть або навіть на третину. Таких питань багато. Будемо вдячні, якщо Рада Європи, яка нам допомагала напрацьовувати рішення в рамках децентралізації, буде нам по можливості експертно допомагати і в цих питаннях. Принагідно закликаю Раду Європи відновити свою проектну діяльність в Україні і закликати представників країн-донорів такої роботи продовжувати фінансувати її», - сказав В’ячеслав Негода.
Нагадаємо, заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода також закликав учасників 15-го засідання CDDG до повної ізоляції росії збоку демократичного світу, зазначивши, що «демократичним країнам не пристало сидіти за одним столом з агресорами і злочинцями, які не мають жодної поваги до загальнолюдських цінностей і норм міжнародного порядку». Він також звернувся до міжнародних партнерів за підтримкою у захисті представників місцевого самоврядування від викрадень, катувань, переслідування.
Теги:
В'ячеслав Негода війна міжнародна підтримка Рада Європи
Джерело:
Пресцентр ініціативи "Децентралізація"
21 листопада 2024
Громади Хмельниччини долучилися до обговорення реформи старшої школи
Громади Хмельниччини долучилися до обговорення...
15 листопада в Хмельницькому відбулося громадське обговорення впровадження реформи профільної середньої освіти. Захід...
21 листопада 2024
Програма Polaris провела інформаційну сесію для громад Житомирщини
Програма Polaris провела інформаційну сесію для...
20 листопада у Житомирі відбулася інформаційна сесія Програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в...
21 листопада 2024
Стратегія безбар’єрності: експерт розповів про цифрову доступність
Стратегія безбар’єрності: експерт розповів про...
Цифрова безбарʼєрність – один із шести ключових напрямків розвитку, визначених у Національній стратегії зі створення...
20 листопада 2024
Конгрес мерів у Парижі: народжується щонайменше 7 нових партнерств
Конгрес мерів у Парижі: народжується щонайменше...
Тільки уявіть масштаб Конгресу мерів у Парижі для лідерів місцевого самоврядування: 1200 французьких мерів відвідують...