Добровільну пожежну охорону Комиш-Зорянська громада створила завдяки новим можливостям, які отримала в ході децентралізації, та завдяки підтримці Програми «U-LEAD з Європою», за участі Фонду міжнародної солідарності Республіки Польща. Наразі команді добровольців вдалося загасити майже 40 серйозних займань та налагодити співпрацю з місцевим управлінням ДСНС, розповів голова громади та член пожежної охорони Ігор Гнатуша.
За його словами, після об’єднання громада потребувала своєї пожежної частини. Створити її в форматі комунального підприємства було неможливо: бракувало коштів.
«І раптом представники U-LEAD розповіли, що оголошено конкурс на місцеву пожежну охорону. Це була ініціатива «Вдосконалення системи цивільного захисту в об'єднаних територіальних громадах» від U-LEAD та Фонду міжнародної солідарності Республіки Польща. Ми навіть не роздумували, чи варто погоджуватись. Адже не просто хотіли цього, нам це було необхідно», — повідомив пан Гнатуша.
Офіційно створення пожежної охорони депутати сільради погоди наприкінці 2017 року. Вогнеборці-добровольці пройшли спецпідготовку в центрах пожежної охорони України та Польщі. Сьогодні команда громади працює на виїздах разом із рятувальниками ДСНС, а періодично — виїжджає на виклики самостійно.
«Ми постійно чомусь вчимося, адже ніхто з нас не є професійним пожежником. Попри це за нашими плечима — три сезони роботи. За цей час ми встигли загасити приблизно 40 серйозних пожеж. Бувають і дрібні, які складно назвати масштабними. Та інколи це полум’я, яке розтягується на кілометр, і доводиться довго й складно працювати. Ми розуміємо: якщо вчасно не приїхати і не докласти вдосталь зусиль, вогонь знищить не лише рослини, а й живність, що там мешкає, а далі — будинки», — зазначив голова громади.
Наразі добровольці мають дві пожежні автівки, базу в селищі Комиш-Зоря та сучасне спорядження, передане представниками Польщі, як однієї з країн-донорів «U-LEAD з Європою». У найближчих планах громади — придбати третій автомобіль та закласти в майбутній бюджет кошти для матеріальної мотивації добровольців.
«Усе це стало можливим саме завдяки U-LEAD. Це була шалена мотивація та нереальна підтримка. Наш приклад яскраво демонструє, як можна вирішити проблему, коли в тебе є ґрунтовна та покрокова допомога. Адже тут не йдеться просто про гроші. Це і навчання, і консультації, і відповіді на купу запитань, і юридичний супровід. Ми вдячні U-LEAD за вчасно підставлене плече допомоги, якого наша громада так сильно потребувала. Тож тепер ми прямуємо разом, і це потужна й важлива співпраця», — додав Ігор Гнатуша.
Теги:
безпека пожежна міжнародна підтримка
Область:
Запорізька областьГромади:
Комиш-Зорянська територіальна громадаДжерело:
Програма «U-LEAD з Європою»
16 грудня 2024
80% закладів освіти пошкодила росія. Як у Чернігові облаштовують сучасні шкільні укриття
80% закладів освіти пошкодила росія. Як у...
«Внаслідок повномасштабного вторгнення і постійних обстрілів Чернігова 80 % закладів освіти, тобто шкіл, садочків,...
13 грудня 2024
«Я згоден проміняти великий бюджет нашої...
Голова одної з найбагатших на Полтавщині Сергіївської громади Ігор Лідовий розповів про те, чому розвиток...
02 грудня 2024
Щоб розвивати громаду: в Царичанці за підтримки Програми USAID DOBRE запрацював медіацентр
Щоб розвивати громаду: в Царичанці за підтримки...
У Царичанській територіальній громаді Дніпропетровської області за підтримки Програми USAID DOBRE відкрили медіацентр...
02 грудня 2024
Те, про що мріяли й чого бракувало. Як у Решетилівській громаді учні створювали громадські проєкти
Те, про що мріяли й чого бракувало. Як у...
Авторка: Марія Булейко (Марковська) Полтавщина – чи не перший регіон в Україні, де ще у 2019 році на обласному...