16 липня 2024
Децентралізація

У Запорізькій області громада створила пожежну охорону та вже кілька років самостійно бореться з пожежами

Добровільну пожежну охорону Комиш-Зорянська громада створила завдяки новим можливостям, які отримала в ході децентралізації, та завдяки підтримці Програми «U-LEAD з Європою», за участі Фонду міжнародної солідарності Республіки Польща. Наразі команді добровольців вдалося загасити майже 40 серйозних займань та налагодити співпрацю з місцевим управлінням ДСНС, розповів голова громади та член пожежної охорони Ігор Гнатуша.

За його словами, після об’єднання громада потребувала своєї пожежної частини. Створити її в форматі комунального підприємства було неможливо: бракувало коштів.

«І раптом представники U-LEAD розповіли, що оголошено конкурс на місцеву пожежну охорону. Це була ініціатива «Вдосконалення системи цивільного захисту в об'єднаних територіальних громадах» від U-LEAD та Фонду міжнародної солідарності Республіки Польща. Ми навіть не роздумували, чи варто погоджуватись. Адже не просто хотіли цього, нам це було необхідно», — повідомив пан Гнатуша.

Офіційно створення пожежної охорони депутати сільради погоди наприкінці 2017 року. Вогнеборці-добровольці пройшли спецпідготовку в центрах пожежної охорони України та Польщі. Сьогодні команда громади працює на виїздах разом із рятувальниками ДСНС, а періодично — виїжджає на виклики самостійно.

«Ми постійно чомусь вчимося, адже ніхто з нас не є професійним пожежником. Попри це за нашими плечима — три сезони роботи. За цей час ми встигли загасити приблизно 40 серйозних пожеж. Бувають і дрібні, які складно назвати масштабними. Та інколи це полум’я, яке розтягується на кілометр, і доводиться довго й складно працювати. Ми розуміємо: якщо вчасно не приїхати і не докласти вдосталь зусиль, вогонь знищить не лише рослини, а й живність, що там мешкає, а далі — будинки», — зазначив голова громади.

Наразі добровольці мають дві пожежні автівки, базу в селищі Комиш-Зоря та сучасне спорядження, передане представниками Польщі, як однієї з країн-донорів «U-LEAD з Європою». У найближчих планах громади — придбати третій автомобіль та закласти в майбутній бюджет кошти для матеріальної мотивації добровольців.

«Усе це стало можливим саме завдяки U-LEAD. Це була шалена мотивація та нереальна підтримка. Наш приклад яскраво демонструє, як можна вирішити проблему, коли в тебе є ґрунтовна та покрокова допомога. Адже тут не йдеться просто про гроші. Це і навчання, і консультації, і відповіді на купу запитань, і юридичний супровід. Ми вдячні U-LEAD за вчасно підставлене плече допомоги, якого наша громада так сильно потребувала. Тож тепер ми прямуємо разом, і це потужна й важлива співпраця», — додав Ігор Гнатуша.

 

 

Теги:

безпека пожежна міжнародна підтримка

Область:

Запорізька область

Громади:

Комиш-Зорянська територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

01 липня 2024

Швидка освітня допомога. Як громади співпрацюють навколо Центру професійного розвитку

Швидка освітня допомога. Як громади...

Авторка: Марія Булейко (Марковська) Центр професійного розвитку для педагогічних працівників у Верховині, що на...

27 червня 2024

Іршавська громада визначає пріоритети місцевого розвитку разом з жителями

Іршавська громада визначає пріоритети місцевого...

Як зробити громаду комфортною для всіх жителів? Щоб відповісти на це запитання, надзвичайно важливо залучити...

27 червня 2024

У Володимир-Волинській громаді місцевий бізнес розвивається попри воєнні виклики

У Володимир-Волинській громаді місцевий бізнес...

Наприкінці 2022 року Володимир-Волинська громада на Волині, як і тисячі інших населених пунктів в Україні, потерпала...

25 червня 2024

Соціальне таксі та паспортна станція: Білокриницька громада розширює послуги через муніципальне співробітництво

Соціальне таксі та паспортна станція:...

Відвідати банк або лікарню для людей з інвалідністю в Білокриницькій громаді, що на Рівненщині, — справжній виклик,...