20 липня 2024
Децентралізація

Зарплати та премії – основне дискусійне питання законопроекту про службу в органах місцевого самоврядування - думка

 

Національне агентство України з питань державної служби підготувало достатньо якісний законопроекту «Про службу в органах місцевого самоврядування» № 6504, який треба приймати за основу. Єдиний спірний момент – стеля зарплат службовців. Саме навколо цього питання і точитиметься більшість подальших дискусій.


Таку думку висловив народний депутат, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Віталій Безгін під час дискусії «Очікування від законопроекту “Про службу в органах місцевого самоврядування”», організованого Асоціацією об'єднаних територіальних громад.

«Законопроект у поданій НАДС редакції, в переважній більшості, має задовольняти місцеве самоврядування. По-перше, законопроект розмежовує політичні посади і посади службовців. По-друге, дає можливість набирати людей в ОМС на прозорому конкурсі, в тому числі з використанням Єдиного порталу вакансій публічної служби, який адмініструватиме НАДС, але на процес відбору він не впливатиме, цим займатимуться самі громади. Також запроваджується кадровий резерв. Якщо людина не перемогла на конкурсі, а посіла, скажімо, друге місце, вона має потім за спрощеною процедурою претендувати на якісні посади. Крім того, впроваджується щорічне звітування, фактично – оцінювання фахівців місцевого самоврядування, що збільшить прозорість служби», - сказав народний депутат.

Основною ж дискусією в законопроекті, на думку Віталія Безгіна, буде стеля зарплат і надбавок.

«Законопроект встановлює стелю в 30 % посадового окладу щодо премій, надбавок і подібних речей. Це дуже важливо. Зараз ці надбавки можуть сягати 100-200%. Тобто сьогодні сама зарплатня не є основою заробітку посадовця, отже він залежний від премій і надбавок, тобто, фактично, від політичного керівництва в громаді. І це - проблема, бо з’являються ризики домінації лояльності над професійністю, що вкрай небезпечно», - вважає народний депутат.

Він також нагадав, що у законопроекту від НАДС зазначено: «мінімальний розмір посадового окладу службовця місцевого самоврядування не може бути меншим двох розмірів та більше восьми розмірів прожиткового мінімуму».

«Запропоноване регулювання мені подобається лише частково. Вважаю, що якщо регулювати стелю зарплат, то лише в громадах, які залежні від базової дотації. Бо якщо громада реверсна (віддає частину грошей в державний бюджет - Ред), якщо вона годує інші громади, демонструє солідарність, то навіщо державі втручається в питання зарплат?», - зазначив Віталій Безгін.

Цю думку підтримав також генеральний директор Директорату з питань розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою Мінрегіону Сергій Шаршов:

«Питання встановлення певних рамок по заробітній платі заслуговує окремої уваги і потребує додаткових консультацій. В іншому законопроект відповідає Європейській хартії місцевого самоврядування, документ необхідно приймати, бо громади його вже зачекалися».

За словами Віталія Безгіна, в кінці лютого - на початку березня цього року законопроект № 6504 буде схвалений парламентським комітетом.

«Думаю, ми з колегами рекомендуватимемо Верховній Раді прийняти його за основу, а потім точково допрацюємо до другого читання разом з асоціаціями органів місцевого самоврядування», - сказав народний депутат.

 

 

Теги:

служба в ОМС Віталій Безгін

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

19 липня 2024

30 липня - вебінар «Місцеві бюджети після схвалення Бюджетної декларації на 2025-2027 роки»

30 липня - вебінар «Місцеві бюджети після...

Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) запрошує взяти участь у вебінарі...

19 липня 2024

Безбар'єрність шкільних просторів (запис вебінару)

Безбар'єрність шкільних просторів (запис вебінару)

Як зробити шкільні приміщення доступними для всіх, дізнавалися учасники вебінару від Швейцарсько-українського проєкту...

19 липня 2024

П’ядицька громада на Прикарпатті тепер має обладнання для сортування та зберігання лохини

П’ядицька громада на Прикарпатті тепер має...

П’ядицька громада в Івано-Франківській області широко відома своїм проєктом вирощення органічної лохини, який...

19 липня 2024

Три тисячі робочих місць та близько 6 млрд грн інвестицій: Уряд вніс до реєстру новий індустріальний парк на Київщині

Три тисячі робочих місць та близько 6 млрд грн...

На Київщині з’явиться новий індустріальний парк. Рішення про включення «ГРІН ІНДАСТРІАЛ ПАРК» до Реєстру...