Прилісненська громада, що на Волині, зайнялася ягідним виробництвом та залучила перших інвесторів. Наразі вирощуванням ягід займається майже 20% населення громади, а прибутки від оренди земель дозволяють місцеві владі забезпечувати функціонування дитячих садків та центру дозвілля. Це — результат перших етапів реалізації стратегії розвитку, розробленої в межах Програми «U-LEAD з Європою», повідомив заступник сільського голови Олексій Гнатюк.
За його словами, до створення ягідного кластеру громаду підштовхувало одразу декілька факторів. Це - вдале розташування, бажання та досвід місцевих мешканців, а також збільшення території в ході децентралізації.
«Ми об’єднали потужні ресурси та надзвичайний людський потенціал. І його потрібно було правильно використовувати. До того ж, місцеве населення вже давно прагнуло займатися підприємництвом та вирощуванням ягід. Жодних сумнівів у нас не було. А ще наша земля — унікальна. Понад 65% території громади — це ліси, а така місцевість — ідеальна для вирощування ягід», — зазначив пан Гнатюк.
Нині до Прилісненської громади приїжджають нові мешканці. Зокрема до громади повертається молодь, яка раніше працювала за кордоном. На думку пана Гнатюка, тепер місцевим мешканцям не потрібно кудись їхати, адже заробити віднедавна можна й вдома.
«З’явилися нові робочі місця, а разом із ними — заробітна плата для населення. Інвестори орендують наші землі та вкладають кошти у вирощування ягід. Ми, як громада, отримуємо прибуток, завдяки якому забезпечуємо функціонування дитячих садочків та центрів дозвілля. Так само заробляє й наше комунальне підприємство, яке допомагає інвестору з обробкою землі», — запевнив заступник сільського голови.
Створення ягідного кластеру — одна з опорних цілей стратегії розвитку Прилісненської громади. Її розробили в межах «U-LEAD з Європою».
«Експерти програми допомагали нам під час розробки стратегічних та операційних цілей, консультували щодо прозорого використання землі та аукціонів, пояснювали, як втілити в життя програму з підтримки розвитку підприємництва тощо. І все це було дуже активно, жваво, конструктивно. Навіть якась рутинна, повсякденна робота. U-LEAD — це досвід, який нам дуже допоміг. І, скажу чесно, без цього було б дуже важко. Ми цінуємо цю допомогу та прямуємо разом далі», — розповів Олексій Гнатюк.
Утім ягідне виробництво — не єдина мета громади. Стратегія розвитку також передбачає створення туристичного кластеру та роботу над виробництвом альтернативного джерела енергії — тріски. Ці проєкти в громаді планують реалізувати впродовж наступних років та за участі сусідніх громад.
Вже незабаром читайте детальне інтерв’ю з паном Олексієм Гнатюком, заступником голови Прилісненської громади, про шлях громади до успіху.
Теги:
участь громадян розвиток бізнесу
Область:
Волинська областьГромади:
Прилісненська територіальна громадаДжерело:
Програма «U-LEAD з Європою»
16 січня 2025
Три громади у співпраці створили цифрову платформу для збереження культурної спадщини краю
Три громади у співпраці створили цифрову...
«Креденс» – так називається інтернет-платформа, створена у співпраці громад для збереження культурної спадщини та...
16 січня 2025
На своєму місці. Випуск 7. Адміністративні послуги поруч з війною: досвід Покровської громади
На своєму місці. Випуск 7. Адміністративні...
В цьому випуску «На своєму місці» - Покровська селищна громада Синельниківського району Дніпропетровщини. За...
15 січня 2025
На своєму місці. Випуск 6. Медичні послуги Оржицької громади
На своєму місці. Випуск 6. Медичні послуги...
В цьому випуску «На своєму місці» - про Оржицьку селищну територіальну громаду Лубенського району на Полтавщині. Ще у...
10 січня 2025
На своєму місці. Випуск 4. Робота з внутрішньо переміщеними особами у Дунаєвецькій громаді
На своєму місці. Випуск 4. Робота з внутрішньо...
В цьому випуску «На своєму місці» - про Дунаєвецьку міську територіальну громаду Кам'янець-Подільського району...