У 2022 році доходи місцевих бюджетів прогнозуються на рівні 437 млрд грн, що у понад чотири рази більше за показники 2014 року, коли було розпочато децентралізацію. Про це сказав заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода під час пресконференції щодо презентації результатів оцінки фінансового управління громад-партнерів Програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), повідомляє пресслужба Міністерства.
«На старті реформи у 2014 році наповнення місцевих бюджетів становило близько 100 млрд грн. Відтак за цей час вони зросли більш ніж у чотири рази. І у 2022 році їх наповнення прогнозується на рівні 437 млрд грн. Це на 87 млрд грн більше, у порівнянні з минулим роком. Це пов’язано із збільшенням ПДФО на 4% для громад, а також збільшенням державної підтримки», – зазначив В’ячеслав Негода.
Заступник Міністра зауважив, що у 2022 році територіальні громади отримають рекордну державну підтримку на свій розвиток та розбудову інфраструктури – понад 131 млрд грн. Йдеться про різні бюджетні програми і субвенції. Зокрема, у державному бюджеті передбачено фінансування:
Нагадаємом, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов зазначав, що у 2022 році громади отримають близько 132 мільярдів гривень, які будуть спрямовані на розвиток соціальної, комунальної та дорожньої інфраструктури.
Поділитися новиною:
26 липня 2024
Алгоритм дій ОМС/ВАНП у разі пошкодження чи...
Проєкт SOERA (Діяльність у рамках реформи державних підприємств України) ділиться матеріалами вебінару «Алгоритм дій...
26 липня 2024
Проєктна діяльність освітян: можливості, виклики та історії успіху
Проєктна діяльність освітян: можливості,...
Учасники інформаційної сесії від Програми "U-LEAD з Європою" дізналися, як проєктна діяльність впливає на життя школи...
26 липня 2024
Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій
Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій
SALAR International оголошує вакансію «Спеціаліст(ка) з комунікацій» у Програму підтримки реформ децентралізації та...
26 липня 2024
Конятинська громада: коли проєкти стають ресурсом для розвитку
Конятинська громада: коли проєкти стають...
Проєктний підхід — не джин з лампи. Але за умови системної роботи він може зробити чимало чудес. Це доводить досвід...