17 липня 2024
Децентралізація

10 важливих для децентралізації законопроектів, які вже у Верховній Раді (+інфографіка)

2022 рік має усі шанси стати роком зростання спроможності територіальних громад. Є декілька причин сподіватися на це.

По-перше, громади працюють у нових умовах вже рік, і цей досвід дозволяє місцевій владі швидше рухатися у реалізації проектів, приймати більш ефективні рішення, співпрацювати.

Крім того, за рік що минув, Верховна Рада прийняла декілька важливих для розвитку громад законів. Зокрема, народні депутати вдосконалили систему управління земельними ресурсами, впорядкували питання діяльності старост і створення старостинських округів, посприяли культурному розвитку громад і регіонів, створили стимули для будівництва в громадах індустріальних парків

Важливо також нагадати про збільшення фінансової підтримки громад. Зокрема, на розбудову інфраструктури регіонів і громад у Державному бюджеті 2022 передбачена рекордна сума – 132 мільярди гривень. Плюс бюджети громад отримуватимуть цього року додаткові 4 % ПДФО (разом 64 %), а отже і власні надходження зростатимуть. Загалом місцеві бюджети мають отримати у 2022 році 630,8 мільярдів гривень.

«У децентралізованій системі врядування, яку ми будуємо в Україні, роль органів місцевого самоврядування з року в рік зростатиме. На цьому етапі реформи громади набувають досвіду самостійно господарювати на своїй території, грамотно використовувати ресурси, приймати складні рішення. Ми ж, як представники центральної влади, повинні і надалі удосконалювати законодавче підґрунтя, яке б дозволяло громадам ефективно працювати і співпрацювати», - сказав у коментарі порталу «Децентралізація» заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

Він нагадав, що низка важливих для реформи, а отже і для громад законопроектів вже зареєстровані у Верховній Раді. І дуже важливо, щоб комунікації цих змін приділяли увагу і народні депутати, і експерти і, в першу чергу, представники органів місцевого самоврядування, профільні асоціації.

«Лише пошук спільних позицій і відкрита комунікація дозволять нам не затягувати з прийняттям правильних рішень, з реалізацією змін, яких потребує місцеве самоврядування», - вважає В’ячеслав Негода.

Найбільш актуальні для місцевого самоврядування законопроєкти, що вже зареєстровані в Парламенті, ми традиційно зібрали у один список і надалі слідкуватимемо за їхнім розглядом.

18.01.2022 - 12:50 | Переглядів: 8424
10 важливих для децентралізації законопроектів, які вже у Верховній Раді (+інфографіка)

Теги:

законодавче забезпечення В'ячеслав Негода

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

17 липня 2024

У Парламенті зареєстрували законопроєкт щодо розвитку співробітництва громад

У Парламенті зареєстрували законопроєкт щодо...

17 липня у Верховній Раді України народні депутати зареєстрували Проект Закону № 11412 про внесення змін до деяких...

17 липня 2024

Нові енергорішення для громад: ВАГ підтримує урядову Стратегію розвитку розподіленої генерації

Нові енергорішення для громад: ВАГ підтримує...

Всеукраїнська асоціація громад (ВАГ) підтримує проєкт розпорядження Кабінету Міністрів України про схвалення...

17 липня 2024

Фандрейзинг: як залучати кошти для створення та розвитку для добровільних пожежних команд

Фандрейзинг: як залучати кошти для створення та...

Фандрейзинг вже давно став звичною частиною життя кожного українця. Найбільш простими та поширеними прикладами...

17 липня 2024

​​​​​​​Шацька та Полянська громади підписали договір про міжмуніципальне співробітництво

​​​​​​​Шацька та Полянська громади підписали...

Шацька громада з Волині та Полянська громада із Закарпаття днями підписали свій перший договір про співробітництво за...