17 червня 2024
Децентралізація

Перший на Сумщині притулок для постраждалих від домашнього насильства з’явиться у Тростянецькій ТГ

Перший на Сумщині притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства, на початку наступного року з’явиться у складі Центру надання соціальних послуг Тростянецької міської ради. Він розміститься в приміщенні колишнього закладу охорони здоров'я, в якому наразі проводяться роботи з реконструкції, повідомляють у Міністерстві соціальної політики України.

«Створення притулку – нагальна потреба для територіальної громади. Минулого року було зафіксовано 94 випадки домашнього насильства, – говорить заступник Тростянецького міського голови Олена Волкова. – Переважно страждають жінки, але нерідко жертвами стають люди похилого віку. Причому, насильство має не лише фізичний прояв, а й психологічний та економічний характер, коли людину постійно принижують словесно чи відбирають гроші».

Тростянецька міськрада вже подбала про облаштування майбутнього соціального закладу, який поки розрахований на шість місць. Для персоналу придбані комп’ютери, принтери, мультимедійна дошка, а також автомобіль для мобільної бригади. Затверджений штат співробітників, до якого увійдуть психолог, фахівець із соціальної роботи, водій. Медики за потребою будуть залучатися з міської лікарні.

Загальна сума державної субвенції для створення притулку та закупку автомобіля для мобільної бригади для надання допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства склала близько 9,5 мільйонів гривень, з них майже 6,5 мільйонів передбачено на реконструкцію приміщення. Утримання закладу буде фінансуватися з місцевого бюджету. Наразі міська рада пропонує територіальним громадам Сумщини співробітництво щодо його фінансової підтримки.

«Протидія домашньому насильству є пріоритетом діяльності Мінсоцполітики і саме тому ми розбудовуємо мережу спеціалізованих служб, які зможуть максимально ефективно та своєчасно надати необхідну допомогу людям, котрі її потребують», – зазначила Міністр соціальної політики Марина Лазебна під час онлайн-зустрічі з народними депутатами України щодо реалізації cубвенції на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства.

Уже в цьому році, за словами Міністра, завдяки успішній реалізації субвенції буде створено 30 нових притулків, 38 центрів денного перебування, 58 консультативних служб, придбано 41 автомобіль для мобільних бригад, які діють при притулках, а також покращено рівень надання соціальних послуг у 16 діючих притулках.

17.11.2021 - 15:41 | Переглядів: 7887

Приєднані зображення:

Теги:

соціальні послуги

Область:

Сумська область

Громади:

Тростянецька територіальна громада

Джерело:

Міністерство соціальної політики України

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

14 червня 2024

Нове просторове планування дає друге дихання для розвитку Міжгірської громади

Нове просторове планування дає друге дихання...

Міжгірська громада — одна із найбільших за площею у Закарпатській області, втім, 72% її території — це ліси і лісові...

14 червня 2024

«Працюємо – перемагаємо!» Як шкільний громадський бюджет допоміг громаді на Одещині під час війни

«Працюємо – перемагаємо!» Як шкільний...

Авторка: Марія Булейко (Марковська) Спорт-зони для активного відпочинку, медіатека, інноваційна лабораторія...

11 червня 2024

У Вишнівецькій громаді відкрили молодіжний простір за підтримки Програми USAID DOBRE

У Вишнівецькій громаді відкрили молодіжний...

У приміщенні Старовишнівецького ліцею, що у Вишнівецькій громаді на Тернопільщині, відкрився молодіжний простір...

10 червня 2024

Шумська громада створила молодіжний простір за підтримки Програми USAID DOBRE

Шумська громада створила молодіжний простір за...

У приміщенні Публічної бібліотеки Шумської громади, що у Тернопільській області, відкрився сучасний молодіжний...