20 липня 2024
Децентралізація

«Інформація щодо розпаювання земель» - новий інформаційний шар на Публічній кадастровій карті

На Публічній кадастровій карті з’явився новий інформаційний шар «Інформація щодо розпаювання земель». Про це повідомили в Державній службі України з питань геодезії, картографії та кадастру.

Доступ до такої інформації є важливим для органів місцевого самоврядування. Вони нещодавно отримали право розпоряджатися землями за межами населених пунктів. Скористатися нею громади можуть для проведення інвентаризації та аудиту своїх земельних ресурсів, виявлення вільних або зайнятих земель під час ухвалення рішень щодо надання дозволу на безоплатну приватизацію. Також це дозволить уникнути накладання меж одних ділянок на інші під час формування нових земельних ділянок.

Дані будуть корисними і під час розробки комплексних планів просторового розвитку територій громад, зважаючи на те, що відповідно до законодавства, усі паї, які залишатимуться не витребуваними до 2025 року, мають бути передані у комунальну власність.

Новий інформаційний шар містить дані про окремі колективні сільськогосподарські підприємства та посилання на завантаження на порталі метаданих  проектів землеустрою, на основі яких були виділені земельні паї працівникам колишніх колективних господарств.

Портал метаданих містить вже 43 225 прив’язаних до місцевості та відповідно трансформованих цифрових растрових зображень планів приватизації щодо 6 499 колективних сільськогосподарських підприємств.

Публікація гео-прив’язаних проектів землеустрою, на основі яких були виділені земельні паї, дозволить отримати інформацію про результати приватизації та розташування земельних ділянок навіть стосовно тих земель, які не були зареєстровані у Державному земельному кадастрі та Державному реєстрі речових прав.

Корисною така інформація є і для фермерських господарств та сільськогосподарських підприємств для  здійснення кращого управління своїм банком земельних ресурсів.

Створення інформаційного шару «Інформація щодо розпаювання земель» на Публічній кадастровій карті здійснювалося за технічної допомоги та фінансової підтримки у рамках програми «Підтримка управління земельними ресурсами в Україні», яка фінансується ЄС та Світовим Банком.

17.11.2021 - 14:30 | Переглядів: 4684
«Інформація щодо розпаювання земель» - новий інформаційний шар на Публічній кадастровій карті

Теги:

земля

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

19 липня 2024

30 липня - вебінар «Місцеві бюджети після схвалення Бюджетної декларації на 2025-2027 роки»

30 липня - вебінар «Місцеві бюджети після...

Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) запрошує взяти участь у вебінарі...

19 липня 2024

Безбар'єрність шкільних просторів (запис вебінару)

Безбар'єрність шкільних просторів (запис вебінару)

Як зробити шкільні приміщення доступними для всіх, дізнавалися учасники вебінару від Швейцарсько-українського проєкту...

19 липня 2024

П’ядицька громада на Прикарпатті тепер має обладнання для сортування та зберігання лохини

П’ядицька громада на Прикарпатті тепер має...

П’ядицька громада в Івано-Франківській області широко відома своїм проєктом вирощення органічної лохини, який...

19 липня 2024

Три тисячі робочих місць та близько 6 млрд грн інвестицій: Уряд вніс до реєстру новий індустріальний парк на Київщині

Три тисячі робочих місць та близько 6 млрд грн...

На Київщині з’явиться новий індустріальний парк. Рішення про включення «ГРІН ІНДАСТРІАЛ ПАРК» до Реєстру...