Повноваження, ресурси, самостійність у прийнятті рішенні і відповідальність за них стають основою якісних змін в громадах. Таке судження стало наскрізною темою 6-го Форуму «Ефективне місцеве самоврядування як запорука демократичної та правової держави».
Зокрема цікавими кейсами поділилася Маріупольська громада Донецької області. Серед успішних проектів, за словами заступника Маріупольського міського голови Сергія Орлова, наведення ладу з непрофільними працівниками в системі освіти в громади. За його словами, їх штат налічував більше 2 тисяч працівників, а річний фонд заробітної плати - 260 млн грн або 10 млн доларів. Роботу почали з профтехосвіти.
«Ми запитали себе: «це ефективно чи ні?» Мали 200 працівників – обслуговуючого персоналу ПТУ, фонд заробітної плати - 18 млн грн на рік. Це доволі велика сума. І от ми почали дивитися, як обслуговуються наші заклади професійно-технічної освіти. Виявилося, що неефективно: продовжувала існувати побутова корупція у батьківських чатах, де збиралися кошти на різноманітні ремонти. При цьому більшість батьків були незадоволені. Тепер їхнє задоволення щодо того, як обслуговуються заклади освіти, сягає 89%. Ми дали кошти на дрібні ремонти ПТУ, скоротили штат обслуговуючого персоналу, і врешті-решт стали витрачати на це у 4 рази менше, а ефективність зросла удвічі», - розповів Сергій Орлов.
Навела «чистоту» громада і у іншому напрямку сфери освіти.
«Нам казали, що у нас 700 тонн білизни, яка переться щодня. Виявилося, що насправді це лише 300 тонн. Ми зробили централізовану пральню. Всемеро скоротили штат працівників. Відповідно скоротили видатки з 12 до 4 млн грн на рік. Результат – якість роботи зросла, задоволеність послугою – також».
Ще один цікавий кейс у сфері освіти Маріупольської громади – проект «Безпечна школа».
«У школах міста працювали 360 сторожів, які не забезпечували реальної безпеки для дітей. Ми запровадили приватні системи захисту, встановивши у закладах освіти міста майже 10 тис. датчиків сучасної системи охорони. Завдяки цьому ми вивільнили близько 100 млн грн, які тепер направляються на інвестиції. Раніше ми на безпеку витрачали 40 млн грн, а тепер – нуль», - розповів Сергій Орлов.
11-12 листопада 2021 року проходить 6 Форум «Ефективне місцеве самоврядування як запорука демократичної та правової держави» (далі – Форум). Форум організовано Комітетом Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, Міністерством розвитку громад та територій України, Донецькою обласною державною адміністрацією, Луганською обласною державною адміністрацією, Львівською обласною державною адміністрацією за сприяння та підтримки Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні».
Теги:
Область:
Донецька областьГромади:
Маріупольська територіальна громадаДжерело:
Пресцентр ініціативи "Децентралізація"
20 січня 2025
На своєму місці. Випуск 8. Як Житомир вибудовує свою енергетичну стійкість
На своєму місці. Випуск 8. Як Житомир вибудовує...
В цьому випуску «На своєму місці» - про те, як Житомир вибудовує свою енергетичну стійкість. Велике місто, зі своїм...
16 січня 2025
Три громади у співпраці створили цифрову платформу для збереження культурної спадщини краю
Три громади у співпраці створили цифрову...
«Креденс» – так називається інтернет-платформа, створена у співпраці громад для збереження культурної спадщини та...
16 січня 2025
На своєму місці. Випуск 7. Адміністративні послуги поруч з війною: досвід Покровської громади
На своєму місці. Випуск 7. Адміністративні...
В цьому випуску «На своєму місці» - Покровська селищна громада Синельниківського району Дніпропетровщини. За...
15 січня 2025
На своєму місці. Випуск 6. Медичні послуги Оржицької громади
На своєму місці. Випуск 6. Медичні послуги...
В цьому випуску «На своєму місці» - про Оржицьку селищну територіальну громаду Лубенського району на Полтавщині. Ще у...