12 квітня 2024
Logo slogan

У Рогатинській громаді профінансують 11 проєктів дитячого громадського бюджету

У Рогатинській громаді Івано-Франківської області профінансують 11 проєктів від молоді в рамках Дитячого громадського бюджету.


Про це повідомив Укрінформ з посиланням на Програму "U-LEAD з Європою".

Зазначають, що у січні 2021 року на сесії Рогатинської міської ради вирішили дати шанс ідеї дитячого бюджету участі, відповідно було затверджено Положення про Дитячий громадський бюджет Рогатинської міської територіальної громади. Таке нововведення стало кроком розвитку молоді та громади загалом, адже діти відчули, що їхні ідеї важливі, та проявлятимуть ініціативу.

«У результаті проведеної адмінтерреформи сьогодні потрібно забезпечити швидкі і якісні результати в діяльності громади. Такі перетворення можливі лише за умови широкого залучення мешканців у процеси становлення і розбудови громади. Сьогодні завдання усіх активних стейкхолдерів реформи – повернути довіру мешканців до влади, закріпити віру у силу і результат своїх активностей у громаді, справу забезпечення якісних змін у громаді зробити внеском кожного – і дорослого, і малого. Саме тому «U-LEAD з Європою» докладає великих зусиль у роботі з управлінцями і мешканцями громад, у зміні ментальності і масштабності мислення, формуванні якісних і професійних команд на місцях», – зазначив керівник регіонального офісу U-LEAD в Івано-Франківській області Руслан Панасюк.

 

 

На 2021 рік обсяг фінансування Дитячого громадського бюджету складає понад 370 тис. грн. Загалом було подано 24 проєкти від учнів навчальних закладів громади. У процесі голосування взяли участь близько 86% учнів від 10 років, а це близько 1525 дітей.

Тематика проєктів базувалася на творчому та фізичному розвитку молоді – облаштування творчого простору, спортивні майданчики, зони відпочинку школярів, кінотеатри тощо.

«Люблю, коли за справу береться ініціативна молодь. Вона підходить до кожного завдання креативно, з любов’ю і вкладає туди стільки добра. Наш Дитячий парламент, до прикладу, є «генератором» низки неординарних ідей у Рогатині. Wi-Fi зона, манекени на дорогах, конкурс бігбордів, інші заходи – все це їхні «дітища», які роблять громаду сучаснішою. Минулого року в наших парламентаріїв визріла ідея Дитячого громадського бюджету, що дав би змогу юному поколінню вирішувати, які молодіжні проєкти найактуальніші, на що спрямувати кошти у плані розвитку юного покоління», – зазначив голова Рогатинської територіальної громади Сергій Насалик.

У підсумку перемогу отримали 11 проєктів. Загалом це ідеї щодо розвитку й організації дозвілля – спорудження підземного кінотеатру, інтерактивного комплексу, спортмайданчиків і навіть лялькового театру.

 

 

«Це була ініціатива наших дітей, саме вони обрали надзвичайно потрібний для нашої школи момент - гідромасажну ванну. Перемога учнів нашої школи – це справді диво, яке бере початок з неймовірних джерел – дитячої віри та чуйного серця. Від імені учнів нашої школи хочу щиро подякувати керівництву Рогатинської міської ради і дітям Рогатинської громади. Ви зробили хорошу річ. Цей проєкт дуже важливий для реабілітації наших учнів», - розповіла директор Черченської спеціальної школи Надія Шемберко.

 

 

У «U-LEAD з Європою» також повідомляють, що Рогатинська міська рада проводила для дітей спеціальні навчання, в основу яких увійшли відповіді на запитання: що таке Дитячий громадський бюджет? Як писати проєкти, формулювати проблему, мету та планувати ресурси?

Також у громаді була розгорнута масштабна інформаційна кампанія. Разом з Дитячим парламентом, який також запроваджений у Рогатинській громаді, були випущені два номери «Дитячого вісника», де в доступній формі розповідалося все про бюджет участі. Навіть був створений комікс на цю тему.

«Дитячий громадський бюджет є одним з механізмів залучення дітей до участі у громадському житті громади, до участі у бюджетному процесі та надання можливості вільного доступу до інформації. Діти стають більш впевненими і сповненими ентузіазму, коли бачать, що їхні погляди сприймаються і беруться до уваги. Вони відчувають відповідальність за дії, які ініціюють і здійснюють. Досвід показав, що Дитячий громадський бюджет потрібний молоді громади. Після реалізації ініціатив ми плануємо й надалі розвивати цю практику», – сказала секретар Рогатинської міської ради Христина Сорока.

Авторами проєктів Дитячого громадського бюджету можуть бути діти від 10 до 16 років, які навчаються у закладах освіти Рогатинської міської територіальної громади. Якщо у навчальному закладі було два чи більше проєкти, то проходили шкільні голосування, на яких молодь надавала першість одній з ініціатив свого освітнього закладу. Відтак дитячі проєкти подавалися у Рогатинську міську раду, на їхній основі формувалися бюлетені для загального голосування. За десятку ініціатив-лідерів голосували усі охочі учні громади, яким виповнилося 10 і більше років. У підсумку ці голоси й визначили долю проєктів-переможців.

 

 

Голосування за проєкти Дитячого громадського бюджету здійснюється в паперовому вигляді. До бюлетеня були включені 24 проєкти школярів, їхня назва, мета ініціативи. Бюлетені роздали в освітніх закладах громади. Кожен учасник міг голосувати не більше ніж за 10 проєктів.

 

 

Фото: «U-LEAD з Європою»

Теги:

участь громадян громадський бюджет

Область:

Івано-Франківська область

Громади:

Рогатинська територіальна громада

Поділитися новиною:

Читайте також:

01 квітня 2024

Якісні медичні послуги у селі: досвід Полицької громади

Якісні медичні послуги у селі: досвід Полицької...

Громада з Рівненщини створила власний Центр первинної медико-санітарної допомоги. Їм допомогли експерти місцевого...

21 березня 2024

У двох громадах Харківщини відкрили Центри життєстійкості

У двох громадах Харківщини відкрили Центри...

Валківська та Кегичівська громади першими на Харківщині відкрили Центри життєстійкості для своїх мешканців. Відтепер...

21 березня 2024

Сприяти мобілізації, але не роздавати повістки: інтерв’ю зі старостою

Сприяти мобілізації, але не роздавати повістки:...

Як старості вибудувати роботу з жителями громади, завоювати їхню довіру і не зрадити очікування. Автор: Євген...

18 березня 2024

Межівська громада одною з перших в Україні прийняла Програму відновлення і відбудови

Межівська громада одною з перших в Україні...

Майже рік тут тривала робота над Програмою комлексного відновлення. Стартували у квітні 2023, а затвердили готовий...