20 липня 2024
Децентралізація

Громадські активісти – це не лише про мітинги, а й про допомогу місцевій владі – цитати учасників конференції “На шляху до Лугано: Децентралізація”

 

Під час конференції “На шляху до Лугано: Децентралізація”, що проходила сьогодні в Києві, представники громад і місцеві підприємці говорили про суспільні ініціативи як рушій розвитку громад.


Лариса Білозір, народна депутатка, голова підкомітету з питань адміністративних послуг та адміністративних процедур Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, вважає, що справжніх активістів дуже небагато і місцева влада має не боятися їх, а допомагати і спрямовувати їхню енергію на розвиток громади. «Я теж очолювала громадську організацію, і ми реалізували понад 200 проєктів у різних громадах Вінниччини. Ми чомусь сприймаємо, що громадські активісти – ті, хто мітингують під стінами ратуші. Але це далеко не завжди так. Я вважаю, що має бути трикутник – бізнес – активісти – громада», - сказала вона.

 

 

«Найбільша проблема, з якою я стикнувся на своїй посаді, - це не перевірки, не тривала робота, а активізація жителів громади. Коли доходить до діла, виявляється, що нікому нічого непотрібно. Всі звикли до того, що все вирішують за них і без них», - зазначив Денис Коротенко, голова Широківської сільської територіальної громади, Запорізька область.

 

 

«Створити «громаду мрії» можуть допомогти молодіжні ініціативи та програми. Починати нам було дуже важко, але ставлення керівництва громади до нас змінилося, коли ми виграли грант. Я з маленького села Хмельницької області. Ми з односельчанами вирішили, що нам потрібен молодіжний простір для спільного перегляду кінофільмів та реалізації освітніх проєктів. Пройшов рік і зараз цей центр вже працює. Завдяки проекту до нас долучилися багато односельців і тепер ми разом обговорюємо нові можливості і проекти для залучення коштів в громаду, - розповіла Анна Дембіцька, студентка Львівського національного університету імені Івана Франка.

 

 

«Після створення молодіжної раду у 2019 році, ми залучили тільки по проєктах 30 тис. доларів, не враховуючи грошей бізнесу і держави. Ми вивчали проєктний менеджмент, економіку та інші сфери, потрібні в управлінні. Ми одразу ж хотіли бути не івент-агентством, а управлінцями. Ми моніторимо роботу депутатів, у нас є відзнака - "Оскар депутатської роботи". Ми вчимо людей, як робити запити та інші звернення до влади. Наймолодшим нашим учасникам – 13-14 років, а найстаршим близько 30. Багато дітей потягнулися до нас, і почали змінюватися на очах, позбуваючись шкідливих звичок. Спочатку нас сприймали як тих, які заважають владі. Бо ми боролися за прозорість влади. Тепер, до речі, всі медіа громади ведемо ми», - розповіла Леся Голояд, голова молодіжного конгресу Зборівської міської територіальної громади, Тернопільська область, керівниця Молодіжного медіацентру громади.

 

 

«Активна людина знайде себе всюди – у бізнесі, у політиці, у громадському секторі. І що більше буде таких людей, то краще ми житимемо», - вважає Денис Коротенко.

Усю розмову можна послухати ТУТ.

Приєднані зображення:

Теги:

участь громадян

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

19 липня 2024

30 липня - вебінар «Місцеві бюджети після схвалення Бюджетної декларації на 2025-2027 роки»

30 липня - вебінар «Місцеві бюджети після...

Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) запрошує взяти участь у вебінарі...

19 липня 2024

Безбар'єрність шкільних просторів (запис вебінару)

Безбар'єрність шкільних просторів (запис вебінару)

Як зробити шкільні приміщення доступними для всіх, дізнавалися учасники вебінару від Швейцарсько-українського проєкту...

19 липня 2024

П’ядицька громада на Прикарпатті тепер має обладнання для сортування та зберігання лохини

П’ядицька громада на Прикарпатті тепер має...

П’ядицька громада в Івано-Франківській області широко відома своїм проєктом вирощення органічної лохини, який...

19 липня 2024

Три тисячі робочих місць та близько 6 млрд грн інвестицій: Уряд вніс до реєстру новий індустріальний парк на Київщині

Три тисячі робочих місць та близько 6 млрд грн...

На Київщині з’явиться новий індустріальний парк. Рішення про включення «ГРІН ІНДАСТРІАЛ ПАРК» до Реєстру...