22 липня 2024
Децентралізація

Нове законодавство зобов’яже місцеву владу моніторити усі забудови на місцях та передбачає покарання для чиновників, - народна депутатка

Законопроєкт №5655, який готується до другого читання у Верховній Раді, зобов’язує органи місцевого самоврядування моніторити всі об’єкти, що будуються на їх територіях.

Про це у своїй колонці на «Економічній правді» написала народна депутатка Олена Шуляк.

«Алгоритм наступний: чиновники повинні знати і вести облік усіх об’єктів, які зводять у їх містах чи селах, виїжджати на будівництва, щоб слідкувати чи документи співпадають з дійсністю, і за потреби реагувати на звернення жителів, якщо вони повідомили, коли "щось пішло не так". З приводу останнього люди можуть просто залишити відповідну заявку в нашій електронні системі будівництва», - написала Олена Шуляк.

За її словами, суть моніторингу полягає в тому, що представники місцевого самоврядування мусять візуально оглянути об’єкт, а також порівняти інформацію в електронній системі щодо будівництва та земельних ділянок, на яких воно здійснюється.

«Якщо ж виявиться, що об’єкт має відхилення від проєктної документації, повинна ініціюватися ґрунтовна перевірка, в результаті якої забудовника або заставлять виправити всі неточності… або ж об’єкт просто знесуть», - зазначила народна депутатка.

Вона акцентувала також увагу на ситуаціях, коли перевірка ініціюється обов’язково.

«Мова про випадки, коли об’єкт зводиться на ділянці без оформлення речового права на неї, коли різниться цільове призначення, коли перевищена допустима висотність, коли порушені містобудівні умови та обмеження чи обмеження використання земель тощо», - написала Олена Шуляк.

Якщо ж посадовці таку перевірку проігнорували, то мають понести адміністративну чи кримінальну відповідальність.

Моніторинг забудов повинен відбуватися на постійній основі, а щокварталу та вкінці року, органи місцевого самоврядування мусять подавати звіти, які будуть оприлюднені публічно — в електронній системі.

«Такі інновації подобаються не всім, але великі зміни ніколи не супроводжуються вітаннями від усіх. Звісно, це більше роботи і відповідальності. Але тільки так ми нарешті зможемо побороти корупцію і зробити наші міста та села комфортними для проживання. Це головна ціль, на яку повинні працювати всі: від жителя, який тепер зможе повідомити про порушення, до місцевої влади, яка заручившись підтримкою державних виконавчих органів, зможе боротися з порушниками. Тільки разом ми зможемо навести лад», - зазначила Олена Шуляк.

20.10.2021 - 08:34 | Переглядів: 4360
Нове законодавство зобов’яже місцеву владу моніторити усі забудови на місцях та передбачає покарання для чиновників, - народна депутатка

Теги:

законодавче забезпечення нагляд Олена Шуляк

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

19 липня 2024

30 липня - вебінар «Місцеві бюджети після схвалення Бюджетної декларації на 2025-2027 роки»

30 липня - вебінар «Місцеві бюджети після...

Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) запрошує взяти участь у вебінарі...

19 липня 2024

Безбар'єрність шкільних просторів (запис вебінару)

Безбар'єрність шкільних просторів (запис вебінару)

Як зробити шкільні приміщення доступними для всіх, дізнавалися учасники вебінару від Швейцарсько-українського проєкту...

19 липня 2024

П’ядицька громада на Прикарпатті тепер має обладнання для сортування та зберігання лохини

П’ядицька громада на Прикарпатті тепер має...

П’ядицька громада в Івано-Франківській області широко відома своїм проєктом вирощення органічної лохини, який...

19 липня 2024

Три тисячі робочих місць та близько 6 млрд грн інвестицій: Уряд вніс до реєстру новий індустріальний парк на Київщині

Три тисячі робочих місць та близько 6 млрд грн...

На Київщині з’явиться новий індустріальний парк. Рішення про включення «ГРІН ІНДАСТРІАЛ ПАРК» до Реєстру...