Нове законодавство зобов’яже місцеву владу моніторити усі забудови на місцях та передбачає покарання для чиновників, - народна депутатка

Законопроєкт №5655, який готується до другого читання у Верховній Раді, зобов’язує органи місцевого самоврядування моніторити всі об’єкти, що будуються на їх територіях.

Про це у своїй колонці на «Економічній правді» написала народна депутатка Олена Шуляк.

«Алгоритм наступний: чиновники повинні знати і вести облік усіх об’єктів, які зводять у їх містах чи селах, виїжджати на будівництва, щоб слідкувати чи документи співпадають з дійсністю, і за потреби реагувати на звернення жителів, якщо вони повідомили, коли "щось пішло не так". З приводу останнього люди можуть просто залишити відповідну заявку в нашій електронні системі будівництва», - написала Олена Шуляк.

За її словами, суть моніторингу полягає в тому, що представники місцевого самоврядування мусять візуально оглянути об’єкт, а також порівняти інформацію в електронній системі щодо будівництва та земельних ділянок, на яких воно здійснюється.

«Якщо ж виявиться, що об’єкт має відхилення від проєктної документації, повинна ініціюватися ґрунтовна перевірка, в результаті якої забудовника або заставлять виправити всі неточності… або ж об’єкт просто знесуть», - зазначила народна депутатка.

Вона акцентувала також увагу на ситуаціях, коли перевірка ініціюється обов’язково.

«Мова про випадки, коли об’єкт зводиться на ділянці без оформлення речового права на неї, коли різниться цільове призначення, коли перевищена допустима висотність, коли порушені містобудівні умови та обмеження чи обмеження використання земель тощо», - написала Олена Шуляк.

Якщо ж посадовці таку перевірку проігнорували, то мають понести адміністративну чи кримінальну відповідальність.

Моніторинг забудов повинен відбуватися на постійній основі, а щокварталу та вкінці року, органи місцевого самоврядування мусять подавати звіти, які будуть оприлюднені публічно — в електронній системі.

«Такі інновації подобаються не всім, але великі зміни ніколи не супроводжуються вітаннями від усіх. Звісно, це більше роботи і відповідальності. Але тільки так ми нарешті зможемо побороти корупцію і зробити наші міста та села комфортними для проживання. Це головна ціль, на яку повинні працювати всі: від жителя, який тепер зможе повідомити про порушення, до місцевої влади, яка заручившись підтримкою державних виконавчих органів, зможе боротися з порушниками. Тільки разом ми зможемо навести лад», - зазначила Олена Шуляк.

20.10.2021 - 08:34 | Переглядів: 4839
Нове законодавство зобов’яже місцеву владу моніторити усі забудови на місцях та передбачає покарання для чиновників, - народна депутатка

Теги:

законодавче забезпечення нагляд Олена Шуляк

Джерело:

Читайте також:

20 грудня 2024

Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)

Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)

  Опис контексту SALAR International завершила свої поточні проєкти в Україні (DSP та PROSTO), які були...

20 грудня 2024

Ветеранська політика в громадах: як це працює та які можливості може використати місцева влада

Ветеранська політика в громадах: як це працює...

Після демобілізації, поранення, повернення додому, ветеранів та ветеранок зустрічають громади. За те, щоби військові...

20 грудня 2024

Набув чинності закон, який дозволяє комунальним підприємствам використовувати гуманітарну допомогу

Набув чинності закон, який дозволяє комунальним...

18 грудня 2024 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до статті 15 Закону України «Про гуманітарну...

20 грудня 2024

Як зміна механізму зарахування ПДФО вплине на бюджети територіальних громад - дослідження

Як зміна механізму зарахування ПДФО вплине на...

Дві третини доходів від ПДФО надходять до бюджетів тих громад, де люди працюють, а не живуть. Якщо змінити цю систему...