Децентралізація – реформа, яка спонукає всі рівні управління, виконавчої влади і місцевого самоврядування, системно вирішувати всі задавнені проблеми населених пунктів і їх мешканців. Для цього реформа дала певний набір інструментів. Однак децентралізація як реформа, поки не завершена. В неї ще чималий план дій: внесення змін до Конституції України в частині децентралізації, розмежування повноважень між всіма рівнями місцевого самоврядування та місцевої виконавчої влади, прийняття понад пів сотні нових законодавчих актів і змін до чинного законодавства, які регулюють діяльність місцевого самоврядування та ін.
Про це сказав заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода в ході презентації нового проекту USAID «Говерла», спрямованого на підтримку реформи місцевого самоврядування в Україні. США продовжують послідовно підтримувати Україну у реалізації основоположних реформ.
«Збіг в часових рамках пандемії і нового етапу децентралізації – неочікувано і складно. Кожен день – це виклик. Однак громади сьогодні демонструють, що саме місцеве самоврядування здатне відповідати на складні виклики. Усі гілки влади, проекти міжнародної технічної допомоги, асоціації спільно роблять все для того, щоб допомогти громадам у їх становленні. Ми раді, що до нашої великої команди приєднався потужний проект «Говерла». Переконаний, цей проект стане яскравою сторінкою в історії децентралізації в Україні», - сказав В’ячеслав Негода.
Проект USAID «Говерла» планує працювати в Україні 5 років. Обсяг фінансування проекту – 74 млн доларів США. За словами керівника «Говерли» Габріеля Абрагама, проект вже відібрав перших 25 партнерських територіальних громад з Волинської, Львівської та Полтавської областей для подальшої спільної роботи.
Нагадаємо, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на презентації проекту «Говерла» наголосив, що метою Уряду в контексті децентралізації є створення комфортних умов життя для людей.
Теги:
В'ячеслав Негода USAID «Говерла»
Джерело:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація»
17 січня 2025
Стратегічна сесія: порядок та умови проведення
Стратегічна сесія: порядок та умови проведення
Стратегічна сесія – важливий етап у процесі складання завдання для комплексного плану. Це обов’язковий публічний...
17 січня 2025
Тернопільська ОВА та Програма Polaris...
Представники Програми Polaris провели зустріч із керівництвом Тернопільської обласної військової адміністрації:...
17 січня 2025
UCORD та європейський менторинг: як українські агенції регіонального розвитку стають сильнішими
UCORD та європейський менторинг: як українські...
Одним із напрямів інституційної підтримки, яку надає проєкт UCORD агенціям регіонального розвитку (АРР) у...
17 січня 2025
Комісії ради: від ідеї до інструменту ефективного управління
Комісії ради: від ідеї до інструменту...
Комісії ради — це, так би мовити, серце місцевого самоврядування, інструмент, що дозволяє депутатам детально вивчати...