Впроваджуючи децентралізацію, основне завдання Уряду і Парламенту - створити умови для поліпшення послуг і умов проживання в громадах. Місцева ж влада та громадськість мають ефективно використати нові можливості, які з’являються в ході реформи. Тільки поєднуючи зусилля, можемо досягти успіху у розвитку громад та країни в цілому.
Про це сказав заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода під час Конференції з демократичного врядування 2021. Конференція є частиною програми Міжнародного республіканського інституту (МРІ) з муніципального врядування, яка здійснюється за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Під час заходу презентували сьому хвилю Муніципального дослідження МРІ, проведеного у 24 містах України.
«Дослідження, подібні до цього, надзвичайно важливі. Такі ґрунтовні опитування, рейтинги розвивають здорову конкуренцію між містами, допомагають лідерам громад виявляти проблеми, робити висновки і більш ефективно організовувати роботу команди для поліпшення послуг і підвищення довіри жителів до місцевої влади. Також ці індикатори можуть використовувати не лише міста - учасники дослідження, а й центральні органи виконавчої влади, які теж зацікавлені в оцінці ставлення жителів до тих чи інших питань, до роботи інституцій тощо», - сказав В’ячеслав Негода.
Автори дослідження зазначили, що опитування продемонструвало високий рівень довіри до діяльності місцевої влади. У декількох регіонах громадяни дуже схвалюють управління містом. А більшість громадян в 11 містах переконані, що їхнє місто рухається у правильному напрямку. Мешканці відзначають високу якість і місцевих послуг та задоволеність діями місцевої влади.
Повне опитування можна переглянути ТУТ.
Рейтинг міст за якістю обслуговування доступний ТУТ.
Всеукраїнське муніципальне опитування Міжнародного республіканського інституту було проведено Соціологічною групою «Рейтинг» у період з 12 травня по 3 червня 2021 року в 24 містах України (у Києві та всіх обласних центрах, включаючи Маріуполь у Донецькій області та Сєвєродонецьк у Луганській області). Опитування проводились шляхом особистих інтерв'ю у будинках 19 196 постійних жителів України віком від 18 років і старше. Дані були зважені, щоб відобразити загальне населення цих міст за віком та статтю. Статистична похибка не перевищує 3,5%, а коефіцієнт досяжності у середньому становить 65%.
Опитування було проведено за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
28 травня 2025
П'ять рішень, що мають покращити фінансову спроможність громад та збалансувати розвиток територій
П'ять рішень, що мають покращити фінансову...
Народний депутат України Віталій Безгін поділився думками про те, які п'ять рішень має ухвалити Парламент, щоб...
28 травня 2025
Попри війну, 64% людей в Україні вважають свій населений пункт безпечним
Попри війну, 64% людей в Україні вважають свій...
Попри постійні російські обстріли майже усіх українських регіонів, більшість людей в Україні вважають свій населений...
28 травня 2025
Доброчесність в органах місцевого самоврядування: презентовано дослідження
Доброчесність в органах місцевого...
Майже 9 тисяч представників органів місцевого самоврядування зі всіх областей України взяли участь у дослідженні...
28 травня 2025
До кінця року буде побудовано близько 200 підземних шкіл, – Олексій Кулеба
До кінця року буде побудовано близько 200...
Під час форуму «Освіта нової України» Віцепрем’єр-міністр з відновлення України — Міністр розвитку громад та...