Практика Чугуївської міської ради «Створення системи освітніх та корекційних послуг для надання всебічної підтримки дітям з особливими освітніми потребами в місті Чугуїв Харківської області» відзначена дипломом І ступеня у конкурсі «Кращі практики місцевого самоврядування» 2020 року.
Одним із надважливих напрямів соціальної роботи Чугуївської міської ради є турбота про дітей з особливими потребами. Щоб створити для них єдиний інклюзивний освітній простор, забезпечити рівний доступ до якісної дошкільної, шкільної та позашкільної освіти, у громаді прийняли міський освітній проект «Розвиток інклюзивної освіти в місті Чугуїв».
В місті функціонують дві профільні комунальні установи. «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «ШАНС» проводить реабілітаційні заходи, спрямовані на створення умов для всебічного розвитку дітей з інвалідністю та/або дітей віком до трьох років (включно), які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності. Також Центр проводить заходи із засвоєння цими дітьми знань, умінь, навичок, досягнення й збереження їхньої максимальної незалежності, фізичних, розумових, соціальних, професійних здібностей для максимальної реалізації особистого потенціалу. Завдяки співпраці міської ради з Німецьким Товариством Міжнародного Співробітництва (GIZ) Центр отримав найсучасніше реабілітаційне обладнання, а для персоналу закладу було проведено навчання. Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в рамках проекту «Батьки за раннє втручання» передав Центру обладнання, оргтехніку та меблі. Загальний бюджет практики (кошти міської ради, субвенція з державного бюджету, внески громадських організацій, міжнародна технічна допомога) складає понад сім мільйонів гривень.
Другий комунальний заклад – «Інклюзивно-ресурсний центр» – надає послуги для дітей віком від 2 до 18 років: дошкільна та загальна середня освіта, психолого-педагогічна допомога, забезпечення системного кваліфікованого супроводження. Центр оснащений сучасним обладнанням, у ньому працюють фахівці/-чині у сфері психології, логопедії, дефектології, лікувальної фізкультури. У дошкільних закладах та школах міста створено та обладнано інклюзивні групи та класи.
Інклюзивно-ресурсні центри міста доступні для дітей та молоді з особливими потребами як Чугуєва, так і Чугуївського, Печенізького районів і міста Харкова.
Результатом організації інклюзивного навчання є успіхи дітей, які сприяли їх переведенню на навчання за загальноосвітню програмою, а з індивідуального – на інклюзивне, а це більше десяти дітей за два роки роботи центрів.
Місто стало базовим з проведення методичних заходів у сфері інклюзивного навчання та психолого-педагогічного супроводу.
Докладна презентація практики «Створення системи надання освітніх та корекційних послуг для надання всебічної підтримки дітям з особливими освітніми потребами в місті Чугуїв Харківської області» Чугуївської міської ради та корисні контакти ТУТ.
Ролик, виготовлений на замовлення Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні», про згадану практику:
КОНТАКТИ
Чугуївська міська рада Харківської області, http://chuguev-rada.gov.ua
вул. Старонікольська, буд.35-А, м. Чугуїв, Харківська обл., 63503
Телефон: +38 (05746) 2 35 03
e-mail: info@chuguev-rada.gov.ua
Автор та авторка практики, контактні особи:
Олександр ЛИСЕНКО, директор комунальної установи «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «ШАНС»
Телефон: +38 (05746) 4 22 77, +38 (067) 578 74 98
e-mail: chuguev_reabil@ukr.net
Вікторія ХОМЕНКО, головна спеціалістка відділу енергоменеджменту та залучення інвестицій управління економічного розвитку і підприємництва Чугуївської міської ради
Телефон: +38 (05746) 2 35 03, +38 (063) 226 85 36
e-mail: energy.chuguev@gmail.com
Подавайте ваші заявки на Конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування» у 2021 році та перемагайте, більше інформації ТУТ.
Приєднані файли:
Теги:
соціальні послуги освіта кращі практики
Область:
Харківська областьГромади:
Чугуївська територіальна громадаДжерело:
Програма Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні»
Поділитися новиною:
25 жовтня 2024
«Стосунки між громадами треба було узаконити». Як Богородчанська громада співпрацює з сусідами
«Стосунки між громадами треба було узаконити»....
Марія Булейко (Марковська) Комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр» Богородчанської селищної ради, що на...
18 жовтня 2024
У Лановецькій громаді стартував унікальний проєкт підтримки місцевого бізнесу
У Лановецькій громаді стартував унікальний...
У Ланівцях офіційно стартувала програма фінансової підтримки місцевого бізнесу, розроблена в межах Програми USAID...
14 жовтня 2024
У Терешках обладнали сучасне укриття в школі....
Авторка: Марія Булейко (Марковська) У Терешківській громаді, що на Полтавщині, – три заклади загальної середньої...
02 жовтня 2024
«Хто був вільний – спускалися і допомагали». Як...
Авторка: Марія Булейко (Марковська) У 2022 році ворог розташовувався навколо Носівської громади, що на...