20 липня 2024
Децентралізація

Турбота про дітей з особливими потребами - практика Чугуївської громади

 

Практика Чугуївської міської ради «Створення системи освітніх та корекційних послуг для надання всебічної підтримки дітям з особливими освітніми потребами в місті Чугуїв Харківської області» відзначена дипломом І ступеня у конкурсі «Кращі практики місцевого самоврядування» 2020 року.

 

Одним із надважливих напрямів соціальної роботи Чугуївської міської ради є турбота про дітей з особливими потребами. Щоб створити для них єдиний інклюзивний освітній простор, забезпечити рівний доступ до якісної дошкільної, шкільної та позашкільної освіти, у громаді прийняли міський освітній проект «Розвиток інклюзивної освіти в місті Чугуїв».

В місті функціонують дві профільні комунальні установи. «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «ШАНС» проводить реабілітаційні заходи, спрямовані на створення умов для всебічного розвитку дітей з інвалідністю та/або дітей віком до трьох років (включно), які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності. Також Центр проводить заходи із засвоєння цими дітьми знань, умінь, навичок, досягнення й збереження їхньої максимальної незалежності, фізичних, розумових, соціальних, професійних здібностей для максимальної реалізації особистого потенціалу. Завдяки співпраці міської ради з Німецьким Товариством Міжнародного Співробітництва (GIZ) Центр отримав найсучасніше реабілітаційне обладнання, а для персоналу закладу було проведено навчання. Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в рамках проекту «Батьки за раннє втручання»  передав Центру обладнання, оргтехніку та меблі. Загальний бюджет практики (кошти міської ради, субвенція з державного бюджету, внески громадських організацій, міжнародна технічна допомога) складає понад сім мільйонів гривень.

 

 

Другий комунальний заклад – «Інклюзивно-ресурсний центр» – надає послуги для дітей віком від 2 до 18 років: дошкільна та загальна середня освіта, психолого-педагогічна допомога, забезпечення системного кваліфікованого супроводження. Центр оснащений сучасним обладнанням, у ньому працюють фахівці/-чині у сфері психології, логопедії, дефектології,  лікувальної фізкультури. У дошкільних закладах та школах міста створено та обладнано інклюзивні групи та класи.

Інклюзивно-ресурсні центри міста доступні для дітей та молоді з особливими потребами як Чугуєва, так і Чугуївського, Печенізького районів і міста Харкова.

Результатом організації інклюзивного навчання є успіхи дітей, які сприяли їх переведенню на навчання за загальноосвітню програмою, а з індивідуального – на інклюзивне, а це більше десяти дітей за два роки роботи центрів.

Місто стало базовим з проведення методичних заходів у сфері інклюзивного навчання та психолого-педагогічного супроводу.

Докладна презентація практики «Створення системи надання освітніх та корекційних послуг для надання всебічної підтримки дітям з особливими освітніми потребами в місті Чугуїв Харківської області» Чугуївської міської ради та корисні контакти ТУТ.

Ролик, виготовлений на замовлення Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні», про згадану практику:

 

 

 

КОНТАКТИ

Чугуївська міська рада Харківської області, http://chuguev-rada.gov.ua

вул. Старонікольська, буд.35-А, м. Чугуїв, Харківська обл., 63503

Телефон: +38 (05746) 2 35 03

e-mail: info@chuguev-rada.gov.ua

Автор та авторка практики, контактні особи:

Олександр ЛИСЕНКО, директор  комунальної установи «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «ШАНС»

Телефон: +38 (05746) 4 22 77, +38 (067) 578 74 98

e-mail: chuguev_reabil@ukr.net

Вікторія ХОМЕНКО, головна спеціалістка відділу енергоменеджменту та залучення інвестицій управління економічного розвитку і підприємництва Чугуївської міської ради

Телефон: +38 (05746) 2 35 03, +38 (063) 226 85 36

e-mail: energy.chuguev@gmail.com

 

Подавайте ваші заявки на Конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування» у 2021 році та перемагайте, більше інформації ТУТ.

26.08.2021 - 16:18 | Переглядів: 7214

Приєднані файли:

Теги:

соціальні послуги освіта кращі практики

Область:

Харківська область

Громади:

Чугуївська територіальна громада

Джерело:

Програма Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні»

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

19 липня 2024

П’ядицька громада на Прикарпатті тепер має обладнання для сортування та зберігання лохини

П’ядицька громада на Прикарпатті тепер має...

П’ядицька громада в Івано-Франківській області широко відома своїм проєктом вирощення органічної лохини, який...

18 липня 2024

У Підволочиській громаді запрацював молодіжний простір «Знайди себе»

У Підволочиській громаді запрацював молодіжний...

У Підволочиській громаді, яка розташована в східній частині Тернопільської області, проживають майже 5 тисяч молодих...

17 липня 2024

​​​​​​​Шацька та Полянська громади підписали договір про міжмуніципальне співробітництво

​​​​​​​Шацька та Полянська громади підписали...

Шацька громада з Волині та Полянська громада із Закарпаття днями підписали свій перший договір про співробітництво за...

01 липня 2024

Швидка освітня допомога. Як громади співпрацюють навколо Центру професійного розвитку

Швидка освітня допомога. Як громади...

Авторка: Марія Булейко (Марковська) Центр професійного розвитку для педагогічних працівників у Верховині, що на...