18 липня 2024
Децентралізація

У Новоукраїнській громаді відкрили Інклюзивно-ресурсний центр

13 лютого 2020 року у Новоукраїнській міській об’єднаній громаді за підтримки Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) відкрили Інклюзивно-ресурсний центр, завдяки якому створено рівний доступ та комфортні умови для навчання, розвитку дітей з інвалідністю та особливими освітніми потребами.


«Реалізація проекту з інклюзії – це рівні можливості для всіх жителів, у Стратегії розвитку громади було зазначено, що цей проект потрібен, щоб покращити життя у громаді, щоб кожна дитина мала доступ до навчання та розвитку. Подібний центр я бачу вперше в громадах, оскільки тут інклюзія розрахована на те, щоб об’єднати та інтегрувати дітей у суспільство», – зазначив керівник Програми USAID DOBRE Беррі Рід.

Послугами Інклюзивно-ресурсного центру, який розташований на базі місцевої школи №4, зможуть користуватися жителі Новоукраїнської та Помічнянської об’єднаних громад, а також усього Новоукраїнського району Кіровоградської області. На даний момент для 91 дитини тут організовано інклюзивну та індивідуальну форми навчання, зроблено ремонт у приміщеннях, закуплено спеціальне обладнання та меблі. У дітей з інвалідністю з’явилась можливість безперешкодно користуватися двома поверхами школи завдяки встановленому спеціальному ліфту.

«За кошти бюджету громади ми зробили ремонт у приміщенні Центру, спільно з DOBRE обладнали кабінети, придбали меблі та необхідне обладнання та техніку. Ми дуже хотіли, щоб були створені комфортні умови для дітей з інвалідністю, щоб вони не сиділи вдома, а вчилися разом зі своїми однолітками, дружили, мали безбар’єрний доступ до актового залу школи, їдальні, туалетів. Ми точно розуміли, що власними силами не встановимо ліфт для дітей з інвалідністю. Програма USAID DOBRE повірила в нас і надала левову частину допомоги на реалізацію нашого проекту. У нас ще багато планів, ми хочемо замінити блок вхідних дверей, щоб вони відкривалися автоматично, ми хочемо створити умови для того, щоб діти могли без перешкод підніматися на сцену в актовому залі. Держава також звертає увагу на інклюзію і виділяє субвенції на ці потреби», – зазначив голова Новоукраїнської ОТГ Олександр Корінний.

Для батьків, які мають дітей з інвалідністю, відкриття Інклюзивно-ресурсного центру та створення безперешкодний умов у школі – це допомога в соціалізації, навчанні та розвитку їхній дітей.

«Моя донечка навчається у третьому класі і три роки мені доводилося носити свою дитину у школі на руках. Те, що сьогодні зроблено у школі – це дуже важливий крок для наших дітей, які навчаться спілкуватися з однолітками, стануть відкритішими, швидше адаптуються та стануть повноцінними членами суспільства. Керівники громади і школи завжди йшли нам назустріч, усі наші прохання намагалися виконати. На мою думку, інклюзивне навчання потрібно починати ще з садочка і тоді дітки швидше адаптуватимуться у школі», – говорить Тетяна Найдюк, мама дитини з інвалідністю.

16.02.2020 - 15:33 | Переглядів: 2912
У Новоукраїнській громаді відкрили Інклюзивно-ресурсний центр

Приєднані зображення:

Теги:

соціальні послуги

Область:

Кіровоградська область

Громади:

Новоукраїнська територіальна громада

Джерело:

Український кризовий медіа-центр

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

17 липня 2024

​​​​​​​Шацька та Полянська громади підписали договір про міжмуніципальне співробітництво

​​​​​​​Шацька та Полянська громади підписали...

Шацька громада з Волині та Полянська громада із Закарпаття днями підписали свій перший договір про співробітництво за...

01 липня 2024

Швидка освітня допомога. Як громади співпрацюють навколо Центру професійного розвитку

Швидка освітня допомога. Як громади...

Авторка: Марія Булейко (Марковська) Центр професійного розвитку для педагогічних працівників у Верховині, що на...

27 червня 2024

Іршавська громада визначає пріоритети місцевого розвитку разом з жителями

Іршавська громада визначає пріоритети місцевого...

Як зробити громаду комфортною для всіх жителів? Щоб відповісти на це запитання, надзвичайно важливо залучити...

27 червня 2024

У Володимир-Волинській громаді місцевий бізнес розвивається попри воєнні виклики

У Володимир-Волинській громаді місцевий бізнес...

Наприкінці 2022 року Володимир-Волинська громада на Волині, як і тисячі інших населених пунктів в Україні, потерпала...