13 лютого 2020 року у Новоукраїнській міській об’єднаній громаді за підтримки Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) відкрили Інклюзивно-ресурсний центр, завдяки якому створено рівний доступ та комфортні умови для навчання, розвитку дітей з інвалідністю та особливими освітніми потребами.
«Реалізація проекту з інклюзії – це рівні можливості для всіх жителів, у Стратегії розвитку громади було зазначено, що цей проект потрібен, щоб покращити життя у громаді, щоб кожна дитина мала доступ до навчання та розвитку. Подібний центр я бачу вперше в громадах, оскільки тут інклюзія розрахована на те, щоб об’єднати та інтегрувати дітей у суспільство», – зазначив керівник Програми USAID DOBRE Беррі Рід.
Послугами Інклюзивно-ресурсного центру, який розташований на базі місцевої школи №4, зможуть користуватися жителі Новоукраїнської та Помічнянської об’єднаних громад, а також усього Новоукраїнського району Кіровоградської області. На даний момент для 91 дитини тут організовано інклюзивну та індивідуальну форми навчання, зроблено ремонт у приміщеннях, закуплено спеціальне обладнання та меблі. У дітей з інвалідністю з’явилась можливість безперешкодно користуватися двома поверхами школи завдяки встановленому спеціальному ліфту.
«За кошти бюджету громади ми зробили ремонт у приміщенні Центру, спільно з DOBRE обладнали кабінети, придбали меблі та необхідне обладнання та техніку. Ми дуже хотіли, щоб були створені комфортні умови для дітей з інвалідністю, щоб вони не сиділи вдома, а вчилися разом зі своїми однолітками, дружили, мали безбар’єрний доступ до актового залу школи, їдальні, туалетів. Ми точно розуміли, що власними силами не встановимо ліфт для дітей з інвалідністю. Програма USAID DOBRE повірила в нас і надала левову частину допомоги на реалізацію нашого проекту. У нас ще багато планів, ми хочемо замінити блок вхідних дверей, щоб вони відкривалися автоматично, ми хочемо створити умови для того, щоб діти могли без перешкод підніматися на сцену в актовому залі. Держава також звертає увагу на інклюзію і виділяє субвенції на ці потреби», – зазначив голова Новоукраїнської ОТГ Олександр Корінний.
Для батьків, які мають дітей з інвалідністю, відкриття Інклюзивно-ресурсного центру та створення безперешкодний умов у школі – це допомога в соціалізації, навчанні та розвитку їхній дітей.
«Моя донечка навчається у третьому класі і три роки мені доводилося носити свою дитину у школі на руках. Те, що сьогодні зроблено у школі – це дуже важливий крок для наших дітей, які навчаться спілкуватися з однолітками, стануть відкритішими, швидше адаптуються та стануть повноцінними членами суспільства. Керівники громади і школи завжди йшли нам назустріч, усі наші прохання намагалися виконати. На мою думку, інклюзивне навчання потрібно починати ще з садочка і тоді дітки швидше адаптуватимуться у школі», – говорить Тетяна Найдюк, мама дитини з інвалідністю.
Приєднані зображення:
Теги:
Область:
Кіровоградська областьГромади:
Новоукраїнська територіальна громадаДжерело:
Український кризовий медіа-центр
16 грудня 2024
80% закладів освіти пошкодила росія. Як у Чернігові облаштовують сучасні шкільні укриття
80% закладів освіти пошкодила росія. Як у...
«Внаслідок повномасштабного вторгнення і постійних обстрілів Чернігова 80 % закладів освіти, тобто шкіл, садочків,...
13 грудня 2024
«Я згоден проміняти великий бюджет нашої...
Голова одної з найбагатших на Полтавщині Сергіївської громади Ігор Лідовий розповів про те, чому розвиток...
02 грудня 2024
Щоб розвивати громаду: в Царичанці за підтримки Програми USAID DOBRE запрацював медіацентр
Щоб розвивати громаду: в Царичанці за підтримки...
У Царичанській територіальній громаді Дніпропетровської області за підтримки Програми USAID DOBRE відкрили медіацентр...
02 грудня 2024
Те, про що мріяли й чого бракувало. Як у Решетилівській громаді учні створювали громадські проєкти
Те, про що мріяли й чого бракувало. Як у...
Авторка: Марія Булейко (Марковська) Полтавщина – чи не перший регіон в Україні, де ще у 2019 році на обласному...