Про це під час прес-конференції повідомила директор офісу реформ Дніпропетровської області Олена Тертишна.
До офісу реформ Дніпропетровщини вже звернулися представники Слов’янської сільської ради Межівського району та міста Вільногірська. Вже цьогоріч вони розпочнуть процес об’єднання.
"Дніпропетровщина першою в Україні затвердила перспективний план об’єднання територіальних громад. Завдяки цьому минулого року 48 сільських та міських рад об’єдналися у 16 громад. Офіс реформ продовжує отримувати нові заявки від міст та районів про створення об’єднаних громад", - зазначила О.Тертишна.
За її словами, на Дніпропетровщині вже є перший в Україні район, що повністю об’єднався у громади. В Апостолівському районі вже не залишилося сіл та міст – лише чотири об’єднані громади. До цього більшість населених пунктів району були дотаційними. Після об’єднання їхні бюджети зросли більш ніж вдвічі.
Це стосується й інших об’єднаних громад. Зокрема, Богданівська об’єднана територіальна громада у 2016 році має сукупний бюджет 57 млн грн. Це в 2,5 рази більше минулорічного бюджету цих сіл. Бюджет Єлизарівської об’єднаної громади зріс у п'ять разів – з 3 млн грн до 16 млн грн, на стільки ж зріс бюджет й Могилівської громади – з 2 млн грн до 11 млн грн.
Поділитися новиною:
26 липня 2024
Алгоритм дій ОМС/ВАНП у разі пошкодження чи...
Проєкт SOERA (Діяльність у рамках реформи державних підприємств України) ділиться матеріалами вебінару «Алгоритм дій...
26 липня 2024
Проєктна діяльність освітян: можливості, виклики та історії успіху
Проєктна діяльність освітян: можливості,...
Учасники інформаційної сесії від Програми "U-LEAD з Європою" дізналися, як проєктна діяльність впливає на життя школи...
26 липня 2024
Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій
Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій
SALAR International оголошує вакансію «Спеціаліст(ка) з комунікацій» у Програму підтримки реформ децентралізації та...
26 липня 2024
Конятинська громада: коли проєкти стають ресурсом для розвитку
Конятинська громада: коли проєкти стають...
Проєктний підхід — не джин з лампи. Але за умови системної роботи він може зробити чимало чудес. Це доводить досвід...