14 липня 2021 року після повторного розгляду з пропозиціями Президента України Верховна Рада прийняла в цілому Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старост №4535. За це проголосували 259 народних депутатів.
Як відомо, законопроект, зокрема, пропонує перед внесенням кандидатури старости на розгляд ради громади, яка його затверджує і звільняє, обов’язково проводити громадське обговорення з мешканцями.
Відповідно до законопроекту, входження старости до складу виконавчого комітету ради громади вже не буде обов’язковим. Водночас, він матиме гарантоване право на участь та виступ на засіданнях ради, виконкому, інших органах ради.
Важливо також, що за рішенням органу місцевого самоврядування, за старостою закріплюються окремі завдання адміністратора Центру надання адміністративних послуг.
Інші положення законопроекту врегульовують суто технічні питання: порядок створення старостинських округів, затвердження радою громади положень про старосту, суміщення посади старости тощо.
Законопроект готували Мінрегіон та Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування з залученням асоціацій органів місцевого самоврядування та експертів.
Нагадаємо, Проект Закону №4535 Верховна Рада прийняла в цілому 15 квітня цього року. Але вже 3 червня Президент ветував законопроект, бо той містив зміни до закону про Конституційний Суд України, які не стосуються питань старост. Президент запропонував Парламенту виключити із законопроекту пункт про внесення змін до Закону «Про Конституційний Суд України».
16 червня Парламентський Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування врахував пропозиції Президента та рекомендував Верховній Раді України прийняти законопроект в цілому.
На тему:
Відповіді на проблемні питання громад щодо законопроекту про старост
Старости: 6 запитань про головне – інтерв’ю з В’ячеславом Негодою
Теги:
Джерело:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація»
23 грудня 2024
Децентралізація 2024: підсумки року
Децентралізація 2024: підсумки року
Чим запам’ятається 2024 рік учасникам процесу реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади?...
23 грудня 2024
«Агенції регіонального розвитку мають проявити...
Плани та пріоритети Міністерства розвитку громад та територій щодо діяльності агенцій регіонального розвитку (АРР),...
20 грудня 2024
Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)
Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)
Опис контексту SALAR International завершила свої поточні проєкти в Україні (DSP та PROSTO), які були...
20 грудня 2024
Ветеранська політика в громадах: як це працює та які можливості може використати місцева влада
Ветеранська політика в громадах: як це працює...
Після демобілізації, поранення, повернення додому, ветеранів та ветеранок зустрічають громади. За те, щоби військові...