24 липня 2024
Децентралізація

Цифровізація cільських бібліотек: на Одещині передають 300 комп'ютерів бібліотекам

Сільські бібліотеки Одещини почали отримувати 300 одиниць комп’ютерної техніки в межах проєкту Міністерства цифрової трансформації Дія.Цифрова освіта. Передача першої партії комп’ютерів відбулась на базі Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Михайла Грушевського.


Це частина масштабної ініціативи з передачі 5000 комп’ютерів бібліотекам по всій країні. На реалізацію проєкту не витрачені кошти державного бюджету. Це стало можливим завдяки об'єднанню зусиль держави, приватного бізнесу та місцевої влади, за сприяння Української бібліотечної асоціації. 

В Україні є понад 15 000 публічних бібліотек. Більшість з них — це сільські бібліотеки та бібліотеки громад. Лише близько 30% з них мають комп'ютери та підключені до мережі Інтернет. 

Заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан підкреслила, що бібліотеки мають стратегічне значення для навчання цифрової грамотності українців. 

«Забезпечення бібліотек технікою — це реальний крок до масштабного перетворення бібліотек по всій країні на сучасні хаби цифрової освіти. Коли бібліотеки матимуть комп'ютерну техніку, вони зможуть стати популярною і корисною локацією для місцевих мешканців», — заявила Валерія Іонан. 

У бібліотеках-хабах цифрової освіти можна отримати безкоштовний доступ до порталу Дія.Цифрова освіта, де вже розміщується більше 50 освітніх серіалів із цифрової грамотності — від оплати комуналки та отримання базових цифрових навичок до протидії домашньому насильству та навчанню держслужбовців. Загалом вже зареєструвалися на навчання цифрової грамотності на платформі більше 520 000 українців. 

На реалізацію проєкту не витрачені кошти державного бюджету. Це стало можливим завдяки передачі техніки партнерами — Favorit Foundation.

«Для нашої фундації велика честь бути партнером такого великого, надзвичайно важливого проєкту, що реалізується в рамках всієї держави. Бо світ сьогодні настільки швидко розвивається, що не навчатися цифрової грамотності просто неможливо» — сказала куратор проєктів Благодійного фонду Favorit Foundation Маріанна Ковеня.

«Сьогодні ми стали свідками того, як масштабна ініціатива з передачі п’яти тисяч комп’ютерів бібліотекам усієї нашої країни реалізується в нашій Одеській області. Це дуже важливий крок до цифровізації нашої держави» — зазначила заступник голови Одеської облдержадміністрації Анастасія Бондар.

Оксана Бруй, президентка ВГО Українська бібліотечна асоціація: «Комп'ютери та інтернет мають бути в кожній бібліотеці. Але для сільських бібліотек це не просто важливо, а дуже важливо. Це реальна можливість зробити бібліотеку в громаді тим місцем, куди приходитимуть жителі, щоб навчатися, опановувати нові навички, зокрема й цифрові, незалежно від віку, статі чи роду занять».

Голова правління Асоціації розвитку туризму Фазіль Аскеров підкреслив, що в сучасному світі важливо забезпечити доступ до знань, інформації та сервісів усім громадянам України, незалежно від віку та місця проживання. І передача комп’ютерів до сільських бібліотек — це підтримка вітчизняного бізнесу та державних програм у сфері цифровізації.

На думку генерального директора Одеської національної наукової бібліотеки Ірини Бірюкової, бібліотекам Одеської області дуже пощастило, адже, наприклад, на базі бібліотеки імені Грушевського працює тренінговий центр, де навчаються сотні бібліотекарів, а тепер всі вони отримають ще й таку дуже важливу технічну підтримку. 

«Від імені усіх бібліотекарів Одещини дякуємо представникам соціально відповідального бізнесу, які підтримали такі ініціативи», — звернулась до організаторів заходу Ірина Бірюкова. 

Нагадаємо, в межах ініціативи першою бібліотекою, якій 5 червня 2020 року передали 150 комп’ютерів, стала Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського.

26.04.2021 - 11:26 | Переглядів: 5135
Цифровізація cільських бібліотек: на Одещині передають 300 комп'ютерів бібліотекам

Приєднані зображення:

Теги:

культура бібліотеки

Область:

Одеська область

Джерело:

Міністерство цифрової трансформації

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

24 липня 2024

Відкрито конкурс – Тренінг для майбутніх тренерів Хабу Академії НЄБ в Україні

Відкрито конкурс – Тренінг для майбутніх...

  У рамках ініціативи «Відбудова кращої України через Академію Нового Європейського Баугаузу (НЄБ)», що...

24 липня 2024

Інноваційний підхід до стратегічного розвитку в Казанківській громаді

Інноваційний підхід до стратегічного розвитку в...

У світі, де швидкість змін постійно зростає, здатність громад адаптуватися та розвиватися стає ключовим фактором...

24 липня 2024

479 міжнародних міжмуніципальних угод уклали громади за останній квартал – дані Моніторингу децентралізації

479 міжнародних міжмуніципальних угод уклали...

Територіальні громади України активно розвивають мережу міжнародного партнерства. 479 угод про побратимство з...

24 липня 2024

Рава-Руська та Великий Бичків знаходять неординарні рішення завдяки міжмуніципальному співробітництву

Рава-Руська та Великий Бичків знаходять...

19 липня 2024 року Рава-Руська громада, що на Львівщині, та Великий Бичків, що на Закарпатті, уклали угоду про...