17 липня 2024
Децентралізація

В Буринській громаді відкрили сучасний ЦНАП: це 150-й Центр, створений за підтримки «U-LEAD з Європою»

Програма ЄС «U-LEAD з Європою», що підтримує реформу децентралізації в Україні, в тому числі, через покращення спроможності громад надавати якісні адміністративні послуги, відкрила 150-й ЦНАП, створений за підтримки U-LEAD. Протягом декількох місяців планується завершити підтримку програми по створенню ще понад 300 ЦНАП по всій Україні.

25 лютого 2021 року в Буринській громаді Сумської області почав роботу ЦНАП громади, створений на заміщення ЦНАП району. У відремонтованій будівлі облаштовано 13 робочих місць і надаються понад 120 адміністративних послуг. Більше 22 000 мешканців громади отримали доступ до якісних сервісів від держави у комфортних умовах. З відкриттям ЦНАП громаду привітали і Європейські партнери.

«Доступ до державних сервісів у сучасному, цифровому та прозорому форматі є вирішальним для якості життя та привабливості громад. Тому я пишаюся тим, що за підтримки програми U-LEAD, яка фінансується ЄС, у Буринській громаді відкрився центр надання адміністративних послуг. Це вже 150-й ЦНАП, який ЄС допомагає створити в Україні», зазначив Ксав'є Камю, керівник відділу програм зовнішньої допомоги «Належне управління та верховенство права».

Капітальний ремонт приміщення ЦНАП проведено за підтримки програми «U-LEAD з Європою»: з понад 3,7 мільйонів гривень, витрачених на модернізацію будівлі, 55% профінансувала громада. Дизайн-проєкт ЦНАП розроблений українськими архітекторами програми. У приміщенні передбачені необхідні умови для осіб з інвалідністю, її обладнано пандусом, а для батьків з дітьми - сповивальним столиком та дитячим куточком.

Сусанна Делланс, директор програми «U-LEAD з Європою» від Sida, привітала мешканців громади з відкриттям оновленого ЦНАП: «Наша команда дуже рада співпрацювати з такими надійними та проактивними партнерами як Буринська громада, які бажають покращувати якість надання послуг мешканцям та готові докладати до цього зусиль. Я впевнена, що привітний персонал у сучасному приміщенні ЦНАП не лише будуть надавати якісні послуги та консультації, а й надихатимуть мешканців їх на подальший розвиток громади та регіону».

Лілія Попова, начальник відділу політики та взаємодії з місцевими органами влади та органами місцевого самоврядування Міністерства розвитку громад та територій, привітала мешканців з відкриттям ЦНАП: «Серед пріоритетів Міністерства – допомога громадам у створенні сучасних ЦНАП, що акумулюють в собі надання всіх послуг, яких потребують мешканці громад. Тим більше, що децентралізація, яку впроваджує держава, – це якраз про якісні і доступні послуги. Кожна територіальна громада, як того вимагає законодавство, має забезпечити на своїй території надання якісних послуг. Мінрегіон високо цінує внесок «U-LEAD з Європою» у побудову в Україні мережі надання якісних адмінпослуг».

Програма також забезпечила ЦНАП меблями, технікою, програмним забезпеченням, електронною системою керування чергою, а також надала інституційну підтримку у створенні віддаленого робочого місця у селі Успенка. Всі співробітники ЦНАП пройшли тренінги з підвищення кваліфікації, розроблені експертами програми.

Віктор Ладуха, голова Буринської громади подякував партнерам: «Ми дякуємо міжнародним партнерам та обласній державній адміністрації за допомогу та підтримку у створенні належного ЦНАП. Звичайно, комфортне приміщення це надзвичайно важливо, але найголовніше у ЦНАП - це послуги і кваліфікований персонал, тому інституційна підтримка та тренінги від експертів U-LEAD допомогли нам налагодити по-справжньому ефективну систему надання послуг у громаді».

Загалом, 18 громад Сумської області отримують підтримку програми «U-LEAD з Європою» зі створення та модернізації ЦНАП.

25.02.2021 - 17:31 | Переглядів: 8310
В Буринській громаді відкрили сучасний ЦНАП: це 150-й Центр, створений за підтримки «U-LEAD з Європою»

Приєднані зображення:

Теги:

адміністративні послуги

Область:

Сумська область

Громади:

Буринська територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

17 липня 2024

​​​​​​​Шацька та Полянська громади підписали договір про міжмуніципальне співробітництво

​​​​​​​Шацька та Полянська громади підписали...

Шацька громада з Волині та Полянська громада із Закарпаття днями підписали свій перший договір про співробітництво за...

01 липня 2024

Швидка освітня допомога. Як громади співпрацюють навколо Центру професійного розвитку

Швидка освітня допомога. Як громади...

Авторка: Марія Булейко (Марковська) Центр професійного розвитку для педагогічних працівників у Верховині, що на...

27 червня 2024

Іршавська громада визначає пріоритети місцевого розвитку разом з жителями

Іршавська громада визначає пріоритети місцевого...

Як зробити громаду комфортною для всіх жителів? Щоб відповісти на це запитання, надзвичайно важливо залучити...

27 червня 2024

У Володимир-Волинській громаді місцевий бізнес розвивається попри воєнні виклики

У Володимир-Волинській громаді місцевий бізнес...

Наприкінці 2022 року Володимир-Волинська громада на Волині, як і тисячі інших населених пунктів в Україні, потерпала...