Каланчацька і Тягинська територіальні громади (Херсонська область) співпрацюватимуть у напрямку реалізації проєкту «Розбудова туристичного потенціалу громад Херсонщини». Офіційний документ голови громад підписали 14 січня.
Як повідомляє Херсонський регіональний офіс Програми «U-LEAD з Європою», підготовці угоди передувала майже трирічна робота спільно з командою регіонального офісу: радники надавали консультації, організовували зустрічі та навчання у різних сферах діяльності органів місцевого самоврядування для спеціалістів та голів громад.
Рушієм остаточного підписання документу стала Олександра Фадєєва, експертка з управління проєктним циклом Програми «U-LEAD з Європою», яка запропонувала співпрацювати саме у сфері розвитку туристичного потенціалу громад та допомогла залучити Херсонську обласну державну адміністрацію до підтримки цього проєкту.
Результатами реалізації проєкту мають стати ґрунтовні зміни в інфраструктурі громад, розбудова туристичних маршрутів та реалізація навчальних програм.
«Херсонська область не може похизуватися великою кількістю міжмуніципальних договорів. Це пов’язано з багатьма факторами, зокрема високим рівнем недовіри та відсутності культури співпраці між громадами. В реєстрі Міністерства розвитку громад та територій України є лише чотири договори міжмуніципального співробітництва по Херсонській області, з яких два стосуються розвитку туристичного потенціалу. Тому цей крок є дуже важливим і для громад-підписанток, і для тих громад, які поки що придивляються до такого інструменту співробітництва», - повідомила керівниця Херсонського регіонального офісу Оксана Сілюкова.
«Наші громади мало співпрацюють між собою, але коли співпрацюють, то не завжди оформлюють це через договірні відносини, тим більше повідомляючи про це Мінрегіон. Разом з тим, наявність договору може убезпечити співпрацю, додати шансів при участі у конкурсних відборах, наприклад Державного фонду регіонального розвитку. Ми віримо у перемогу наших громад!» - зазначила Олександра Фадєєва.
Теги:
Область:
Херсонська областьГромади:
Каланчацька територіальна громада Тягинська територіальна громадаДжерело:
Херсонський регіональний офіс Програми «U-LEAD з Європою»
Поділитися новиною:
26 липня 2024
Алгоритм дій ОМС/ВАНП у разі пошкодження чи...
Проєкт SOERA (Діяльність у рамках реформи державних підприємств України) ділиться матеріалами вебінару «Алгоритм дій...
26 липня 2024
Проєктна діяльність освітян: можливості, виклики та історії успіху
Проєктна діяльність освітян: можливості,...
Учасники інформаційної сесії від Програми "U-LEAD з Європою" дізналися, як проєктна діяльність впливає на життя школи...
26 липня 2024
Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій
Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій
SALAR International оголошує вакансію «Спеціаліст(ка) з комунікацій» у Програму підтримки реформ децентралізації та...
26 липня 2024
Конятинська громада: коли проєкти стають ресурсом для розвитку
Конятинська громада: коли проєкти стають...
Проєктний підхід — не джин з лампи. Але за умови системної роботи він може зробити чимало чудес. Це доводить досвід...