Новообрані органи місцевого самоврядування, міністерства та служби, очікуючи набуття чинності Закону № 3651-д (зараз документ – на підписі Президента України), ведуть підготовчу роботу до імплементації його норм.
Зокрема, Національна служба здоров’я України (НСЗУ) підготувала алгоритм дій комунальних закладів охорони здоров’я та їх власників - органів місцевого самоврядування (районних рад, які представляли спільні інтереси територіальних громад ліквідованих районів, території яких включені до складу новоутвореного району).
Нагадаємо, 17 липня парламент ухвалив новий адміністративно-територіальний устрій громад і районів – ліквідовано старі 490 і створено нові 136 райони.
Парламент також законодавчо визначив, як вирішити, серед іншого, і майнові питання старих, нових районів та громад. Оскільки це стосується і районних лікарень, у НСЗУ визначили таку послідовність дій комунальних закладів охорони здоров’я та їх власників:
Андрій Віленський, т.в.о. Голови Національної служби здоров’я України у коментарі «Децентралізації» наголосив, що укладені з НСЗУ договори до моменту зміни власника та найменування закладу охорони здоров’я, залишаться чинними та не потребуватимуть додаткових дій з боку закладів охорони здоров’я.
«Основний акцент – комунальні медичні заклади будуть отримувати фінансування за раніше укладеними зі Службою договорами, але вони повинні повідомити Службу про те, що в них змінюється власник і повідомити про це орган ліцензування Міністерства охорони здоров’я. Тому що ця інформація має бути додана до ліцензійної справи. Щодо терміну повідомлення НСЗУ - він визначений у договорі, а що стосується МОЗу – це місячний термін. І такі медзакдади повинні зробити зміни в електронній системі охорони здоров’я», - сказав Андрій Віленський.
За його словами, переважна більшість комунальних медичних закладів уклали договори з НСЗУ.
У Мінрегіоні закликали органи місцевого самоврядування взяти до уваги інформацію Національної служби здоров’я України та своєчасно провести відповідну підготовчу роботу.
«Очікуємо з дня на день підписання закону. Роботи багато – часу обмаль. Тому важливо вже зараз бути готовим до вирішення питань районних медзакладів і з набуттям чинності закону – одразу приступити до роботи в цьому напрямку. Зауважу, що зі зміною компетенції районних рад і громад, а також джерел наповнення відповідних бюджетів, дуже важливо щоб райради, райдержадміністрації спільно з громадами визначилися із системою подальшого управління закладів охорони здоров’я. Районні, міські, селищні, сільські ради повинні прийняти рішення стосовно комунальних медзакладів з урахуванням перерозподілу фінансових ресурсів між районними і бюджетами територіальних громад. Нагадувати сьогодні про надважливість створення умов для злагодженої роботи закладів охорони здоров’я буде зайвим», - прокоментував заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.
Теги:
медицина В'ячеслав Негода АТУ район
Джерело:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація»
Поділитися новиною:
19 листопада 2024
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...
19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....
19 листопада 2024
В’ячеслав Негода про соцдослідження...
«77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...
19 листопада 2024
Підтримка населенням децентралізації...
Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади (децентралізація) має стабільно високий рівень...
19 листопада 2024
Як Агенція регіонального розвитку Сумщини...
Агенції регіонального розвитку, створені як майданчики синергії між громадами, органами влади та міжнародними...