Граничний вік перебування на службі в ОМС для старост

Авторка: експертка з юридичних питань Леся Федченко


За загальним правилом частини 1 статті 18 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», граничний вік перебування на службі в органах місцевого самоврядування становить 65 років. Проте, цією ж статтею надано виняток із загального правила – ці обмеження не поширюються на посадових осіб місцевого самоврядування, які обираються на відповідні посади.

Чи стосується цей виняток із загального правила старост?

Чинна редакція статті 54-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (після внесення змін Законом України від 16.07.2020 р. № 805-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення виборчого законодавства»)  визначає, що староста затверджується сільською, селищною, міською радою на строк її повноважень за пропозицією відповідного сільського, селищного, міського голови.

Відповідні зміни було також внесено до абзацу 4 статті 10 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», згідно якої, прийняття на службу в органи місцевого самоврядування на посаду старости здійснюється шляхом затвердження відповідною радою.

Нагадаю, до внесення вказаних змін старости обиралися на посади на місцевих виборах.

Види посад в органах місцевого самоврядування визначає стаття 3 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», відповідно до якої посадами в органах місцевого самоврядування є:

  • виборні посади, на які особи обираються на місцевих виборах;
  • виборні посади, на які особи обираються або затверджуються відповідною радою;
  • посади, на які особи призначаються сільським, селищним, міським головою, головою районної, районної у місті, обласної ради на конкурсній основі чи за іншою процедурою, передбаченою законодавством України.

Отже, перші два види посад є виборними посадами. Однак, на ці посади особи можуть як обиратися (громадою на місцевих виборах або відповідною радою), так і затверджуватися (відповідною радою).

Таким чином, посада старости, як і раніше, за своїм статусом є виборною, але змінила спосіб прийняття на службу в органи місцевого самоврядування з «обрання» на «затвердження».

Виходячи зі змісту частини 1 статті 18 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», обмеження щодо граничного віку перебування на службі в органах місцевого самоврядування не поширюються на посадових осіб місцевого самоврядування, які саме обираються на посади, а не на всіх осіб, які займають виборні посади в органах місцевого самоврядування.  

З огляду на зазначене, виняток із загального правила частини 1 статті 18 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» щодо граничного віку перебування на службі в органах місцевого самоврядування не поширюється на осіб, які затверджуються на посади старост.

Отже, граничний вік перебування на службі в органах місцевого самоврядування для старост наразі становить 65 років. 

Колонка відображає винятково позицію її автора. За достовірність інформації відповідає автор колонки. Точка зору редакції порталу «Децентралізація» може не збігатися з точкою зору автора колонки.
13.11.2020 - 09:35 | Переглядів: 42708
Леся Федченко

Автор: Леся Федченко

Теги:

староста юрконсультація кадри

Читайте також:

29 листопада 2024

Уряд врегулював роботу інформаційної системи Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих

Уряд врегулював роботу інформаційної системи...

Уряд підтримав розроблений Мінреінтеграції проєкт постанови щодо внесення змін до Положення про інформаційну систему...

29 листопада 2024

Як без зайвих витрат перевірити ефективність системи водопостачання, вчилися громади-партнерки Програми USAID DOBRE

Як без зайвих витрат перевірити ефективність...

Створювати модель системи водопостачання та з її допомогою формувати правильні технічні вимоги для ремонту й...

29 листопада 2024

Розпочався конкурс на кращу наукову працю з проблематики муніципального права

Розпочався конкурс на кращу наукову працю з...

Академія праці, соціальних відносин і туризму спільно з Проєктом USAID «Підвищення ефективності роботи і підзвітності...

29 листопада 2024

Впливайте на процес відбудови: опитування

Впливайте на процес відбудови: опитування

Успішна та ефективна відбудова України залежить від рівня залучення кожного громадянина. Щоб зробити процес відбудови...