Як після місцевих виборів розвиватимуться новостворені громади - розмова з В’ячеславом Негодою

Як пройшли місцеві вибори і як після них розвиватимуться новостворені громади, у тому числі – поліетнічні.

Про це  йшла мова в ефірі програми «Сьогодні: Ввечері» Українського радіо, створеної за підтримки Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні».

Гість у студії - В’ячеслав Негода, заступник Міністра розвитку громад та територій.

Телефоном до розмови долучилися:

  • Дмитро Тужанський, голова комітету виборців Закарпаття,
  • Петро Брижак, депутат Сторожинецької міської ради Чернівецької області,
  • Вікторія Кізман, в. о. старости села Павшино Мукачівської ОТГ Закарпатської області.

«Через рік-два після цих місцевих виборів Україна має змінитися на краще. Для цього ми заклали фундамент - 1469 новостворених рівних у своїх правах громад і 136 нових районів мають сформувати спроможну систему управління на місцях. Саме в громади – туди, де люди отримують більшість послуг, - зараз переходять повноваження і ресурси. І в першу чергу з місцевої влади люди вимагатимуть тепер змін на краще. А коли спроможна обрана людьми влада настільки близько до виборців, ці зміни не забаряться», - вважає В’ячеслав Негода.

Більше коментарів учасників про те, чому навіть чинні депутати Верховної Ради балотувалися на місцевих виборах, чому поліетнічність громад – це можливості, а не загрози, які законопроекти мають ще прийняти народні депутати для продовження децентралізації і чому робити це треба швидко – у запису розмови:

 

 

 

Теги:

вибори В'ячеслав Негода

Джерело:

Українське радіо

Поділитися новиною:

Коментарі:
Default image
Микола
14.11.2020 - 17:06
пане Негодо, як можна стверджувати те, чого не буде, ваша реформа невдала, вона приведе до зубожіння малих сіл, закриються ФАПи , клуби, школи, деякі приміщення сільських рад будуть продані, багато професіоналів місцевого самоврядувння втратять роботу, якість послуг на селі, а це головне повинно бути в реформі погіршиться, все це тому, що ви не зважали на думку жителів сіл і просто нгамалювали карту децентралізації без здорового глузду, а чого вартий Закон України 3651-д від 06.10.2020, прийняття якого ви невідкладно любіюєте, особливо стаття 14 :14) новообрана рада, її виконавчий комітет можуть вносити зміни, визнавати такими, що втратили чинність, або скасовувати акти відповідних органів місцевого самоврядування та посадових осіб, правонаступниками яких вони є;, це абсурд законодавство якого ще не бачило, адже Конституція України говорить :Стаття 58 Конституції України 1996 року закріплює один з найважливіших загальновизнаних принципів сучасного права - закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Це означає, що вони поширюють свою дію тільки на ті відносини, які виникли після набуття законами чи іншими нормативно-правовими актами чинності. Закріплення названого принципу на конституційному рівні є гарантією стабільності суспільних відносин, у тому числі відносин між державою і громадянами, породжуючи у громадян впевненість у тому, що їхнє існуюче становище не буде погіршене прийняттям більш пізнього закону чи іншого нормативно-правового акта. Принцип незворотності дії в часі поширюється також на Конституцію, яка є Основним Законом держави (Преамбула Конституції України). Виняток з цього принципу допускається лише у випадках, коли закони та інші нормативно-правові акти пом'якшують або скасовують відповідальність особи (частина перша статті 58 Конституції України)., схаменіть з своїми ренформами.
Відповісти
Default image
Микола
14.11.2020 - 17:09
щодо виборів старост, на практиці на селі будуть ставити тільки угодних людей новообораним головам, де хоча би соціологія, думки сходу селян, все іде не так, народ наш терплячий, і ви користуєтесь цим...
Відповісти
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

26 липня 2024

Алгоритм дій ОМС/ВАНП у разі пошкодження чи знищення комунального майна внаслідок бойових дій - запис вебінару

Алгоритм дій ОМС/ВАНП у разі пошкодження чи...

Проєкт SOERA (Діяльність у рамках реформи державних підприємств України) ділиться матеріалами вебінару «Алгоритм дій...

26 липня 2024

Проєктна діяльність освітян: можливості, виклики та історії успіху

Проєктна діяльність освітян: можливості,...

Учасники інформаційної сесії від Програми "U-LEAD з Європою" дізналися, як проєктна діяльність впливає на життя школи...

26 липня 2024

Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій

Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій

SALAR International оголошує вакансію «Спеціаліст(ка) з комунікацій» у Програму підтримки реформ децентралізації та...

26 липня 2024

Конятинська громада: коли проєкти стають ресурсом для розвитку

Конятинська громада: коли проєкти стають...

Проєктний підхід — не джин з лампи. Але за умови системної роботи він може зробити чимало чудес. Це доводить досвід...