Виклики напередодні старту виборчого процесу – експертна дискусія

 

 

Про виклики та застороги під час місцевих виборів 2020 говорили учасники експертної дискусії «Місцеві вибори 2020: що варто знати сьогодні». У дискусії взяли участь народні депутати України, представник Державного реєстру виборців, представники асоціацій органів місцевого самоврядування, експерти. 

 

 

Це четверта подія на тему місцевих виборів, яку організовує Український кризовий медіа-центр у рамках програми USAID DOBRE. Цього разу у центрі обговорення був ряд запитань щодо підготовки до старту виборчого процесу, який має розпочатися 5 вересня.

10 серпня ЦВК утворила територіальні виборчі комісії. Загалом було подано понад 27 тисяч кандидатур. За словами Ольги Айвазовської, голови правління Громадянської мережі ОПОРА, виявлено проблему використання персональних даних громадян. Наприклад, відомі декілька фактів, коли особи включені на посади членів ТВК без їхньої згоди і навіть без їхнього інформування. Також зафіксовано понад 100 випадків подання “мертвих душ” у якості кандидатів на посади членів виборчих комісій.

Олена Бойко зазначила, що одним із викликів наразі є брак часу на підготовку та навчання членів комісій. Оскільки цьогоріч вибори відбудуться за новою виборчою системою.

 

 

Обговорили також можливість проведення місцевих виборів у Донецькій та Луганській областях. Зокрема, прийнято рішення, що вибори до обласних рад проводитися не будуть, а вибори в громади відбудуться не скрізь. Олександр Солонтай, експерт Інституту політичної освіти, зауважив, що на деяких із цих територій ще минулого року відбулися президентські та парламентські вибори. Наводячи ще ряд аргументів, експерт називає це маніпуляціями питаннями безпеки. 

Ще одним нововведенням, про яке варто знати сьогодні – є можливість змінювати виборчу адресу з місця прописки на фактичне місце проживання. Олександр Стельмах, керівник Служби розпорядника Державного реєстру виборців, зазначив, що із 1 липня цього року такою можливістю скористалося понад 9000 громадян, і зауважив, що зміна виборчої адреси є постійною, тож діятиме не тільки на ці вибори. Олена Бойко закцентувала увагу на тому, що процедура зміни виборчої адреси ненадійна, адже не вимагає додаткових документів та підстав. Тож це може бути причиною маніпуляцій та “накручування” кількості виборців у окремих територіях.

 

Теги:

вибори Олена Бойко

Джерело:

Український кризовий медіа-центр

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

05 листопада 2024

У жовтні до місцевих бюджетів надійшло 16,3 млрд грн трансфертів з держбюджету

У жовтні до місцевих бюджетів надійшло 16,3...

У жовтні 2024 року Мінфін перерахував 16,3 млрд грн міжбюджетних трансфертів місцевим бюджетам, що становить 91,1%...

05 листопада 2024

Освітні реколекції в Городку: через ефективну мережу до якісної освіти

Освітні реколекції в Городку: через ефективну...

Представники громад з 12 областей та експерти освітнього напряму Програми Polaris «Підтримка багаторівневого...

05 листопада 2024

Відеороз’яснення про підготовчий етап процесу розробки місцевих планів управління відходами

Відеороз’яснення про підготовчий етап процесу...

Під час тренінгу від експертів Програми USAID DOBRE мова йшла про таке: Що таке місцевий план управління...

04 листопада 2024

Вакансія: Лідер(ка) тематичної команди «Фінансова децентралізація»

Вакансія: Лідер(ка) тематичної команди...

Опис контексту SALAR International завершила свої поточні проєкти в Україні (DSP та PROSTO), які були...