Громади можуть і зацікавлені утримувати та розвивати заклади вторинного рівня медицини. У зв’язку з тим, що повноваження і ресурси переходять з районів у громади, районні лікарні з наступного року мають бути у комунальній власності громад.
Такого висновку дійшли представники Міністерства розвитку громад і територій, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства фінансів, асоціацій органів місцевого самоврядування та експерти під час наради про перегляд повноважень органів місцевого самоврядування у сфері медицини у зв’язку з утворенням нових районів, яка відбулася сьогодні у Мінрегіоні.
«Ми почули позицію профільних міністерств, асоціацій та експертів. Загалом учасники сьогоднішньої наради дійшли згоди, що громади матимуть змогу утримувати лікарні, які зараз є районними. Більше того, вони мають це робити, оскільки кошти, що зараз є на районному рівні, переходять у громади, а розраховувалися вони в тому числі і на цю мережу закладів. І забирати ці кошти в громад ніхто не збирається. Отже висновок виходить такий - медичні послуги в лікарнях вторинного рівня і надалі оплачує держава, а умови, в яких ці послуги надаються, з наступного року забезпечує громада», - сказав заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.
Він нагадав, що в Україні вже є приклади, коли спроможна громада взяла на себе повноваження утримувати районну лікарню, модернізувала її і створила сучасний медичний заклад, який вже виходить на самоокупність.
«Тобто повноваження з утримання теперішніх районних лікарень - це можливість для громад покращити якість медичних послуг на своїй території. А хороша лікарня – це велика конкурентна перевага для будь-якої громади, це частина комфортного середовища для життя людей. А саме створення такого середовища – і є головною задачею реформи місцевого самоврядування», - зазначив заступник Міністра.
Щодо ресурсів на утримання медичних закладів вторинного рівня, то, за словами представників Міністерства фінансів, навіть ПДФО робітників лікарень, який зараховуватиметься до бюджетів громад, буде достатньо, щоб покривати необхідні витрати: сплачувати комунальні послуги, обслуговувати будівлі лікарень, проводити ремонти тощо.
Приєднані зображення:
Теги:
Джерело:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація»
Поділитися новиною:
19 листопада 2024
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...
19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....
19 листопада 2024
В’ячеслав Негода про соцдослідження...
«77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...
19 листопада 2024
Підтримка населенням децентралізації...
Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади (децентралізація) має стабільно високий рівень...
19 листопада 2024
Як Агенція регіонального розвитку Сумщини...
Агенції регіонального розвитку, створені як майданчики синергії між громадами, органами влади та міжнародними...