Децентралізація йде за планом: публікація важливих законопроектів для попереднього обговорення

2020 рік насичений завданнями реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади. За пів року Уряд затвердив перспективні плани формування територій спроможних громад 24 областей, визначив адмінцентри та затвердив території територіальних громад, направив на розгляд парламенту проект Постанови щодо утворення та ліквідації районів і законопроект щодо впорядкування діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування у зв’язку з утворенням і ліквідацією районів. Це та частина правової основи реформи, яку парламенту необхідно встигнути розглянути до завершення поточної сесії (до середини липня). Далі – призначення чергових місцевих виборів на новій територіальній основі та їх проведення.

Інша частина правової основи реформи, а саме нові редакції законопроектів про місцеве самоврядування (ЗАВАНТАЖИТИ), про місцеві державні адміністрації (ЗАВАНТАЖИТИ), зміни до Бюджетного кодексу України щодо фінансового забезпечення повноважень органів місцевого самоврядування (ЗАВАНТАЖИТИ), зміни до Податкового законодавства, які розширять можливості нарощування надходжень до місцевих бюджетів (ЗАВАНТАЖИТИ), на розгляд Верховної Ради України потраплять згодом. Робоча група при Мінрегіоні вже підготувала тексти законопроектів. Цьому передували тривалі консультації з усіма профільними міністерствами, зокрема Мінфіном, Міносвіти, МОЗ, Мінсоцполітики, МКІП та ін., а також з асоціаціями органів місцевого самоврядування і експертним середовищем.

Публікація текстів законопроектів має на меті залучити до їх попереднього обговорення широке коло зацікавлених сторін.

Нагадаємо, чергові місцеві вибори юридично закріплять міські, селищні, сільські територіальні громади (відповідно до проекту рішення Уряду, в Україні буде створено 1470 територіальних громад замість 11250 існуючих, в основному малоспроможних громад, які були станом на 01 січня 2015 року). Фактично вибори завершать процес формування спроможних громад. Проте законодавець створить механізм подальшого вирішення питань адміністративно-територіального устрою. А це означає, що громади, за потреби, зможуть змінювати свої межі. Також законодавчо буде чітко розмежовано повноваження між усіма рівнями органів місцевого самоврядування та виконавчої влади з визначенням джерел фінансування того чи іншого повноваження.

Більше – у презентації «Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Децентралізація» (ЗАВАНТАЖИТИ).

24.06.2020 - 19:57 | Переглядів: 26298
Децентралізація йде за планом: публікація важливих законопроектів для попереднього обговорення

Приєднані файли:

Теги:

законодавче забезпечення законопроекти обговорення

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
Fe36fe17e63d2c649f63deadb1839a3d
Катерина Корчова
25.06.2020 - 16:21
Доброго дня, ознайомившись з проектом "Про внесення змін до Закону України «Про місцеві державні адміністрації» та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації та розмежування повноважень органів місцевого самоврядування та місцевих органів виконавчої влади", у мене виникло запитання: на момент набуття чинності законом, голови, які здійснюють повноваження, вважаються такими, що перебувають у кадровому резерві, і як я розумію, продовжують здійснювати свої повноваження, відповідно і їх заступники (Захищені від втрати робочого місця). А керівники апаратів районних державних адміністрацій, яка їх доля? Вони звільняються, скорочуються ( Не захищені від втрати робочого місця), чи так само, як і голови, автоматично продовжують здійснювати свої повноваження, як керуючий справами місцевої адміністрації?
Відповісти
Default image
Glendal
26.06.2020 - 10:14
I would like to see the boundaries of these 1470 units. How were they drawn and what is the population of these units. Looks like this is a mirage.
Відповісти
Profilepic
Владимир Бойко
30.06.2020 - 13:16
Доброго дня! В проекті Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" в ст. 41 староста вибирається наступним чином: на посади, зазначені пунктами 3-6 частини першої цієї статті, особи обираються відповідною радою з числа її депутатів у порядку, визначеному цим Законом. В ст. 44 сказано, що "Староста обирається жителями відповідного старостинського округу в порядку, визначеному законом на строк повноважень ради громади. Як же тоді обрати старосту згідно такого законодавства?
Відповісти
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

19 листопада 2024

На Вінниччині обговорили, як втілити реформу профільної середньої освіти

На Вінниччині обговорили, як втілити реформу...

14 листопада у Вінниці відбулося громадське обговорення реформи профільної середньої освіти, яка передбачає вибір...

19 листопада 2024

19 листопада 2024

МОП та Мінсоцполітики запускають освітню програму для підготовки нянь у рамках проєкту підтримки сімей з дітьми

МОП та Мінсоцполітики запускають освітню...

Для забезпечення якісного догляду за малюками та підтримки новоспечених батьків у 2019 році в Україні було...

19 листопада 2024

Магніт для інвестицій: як Жовківська громада створює привабливі умови для бізнесу

Магніт для інвестицій: як Жовківська громада...

Підприємництво та інвестиції є пріоритетним напрямком у стратегії розвитку Жовківської громади, яка розташована на...