Децентралізація йде за планом: публікація важливих законопроектів для попереднього обговорення

2020 рік насичений завданнями реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади. За пів року Уряд затвердив перспективні плани формування територій спроможних громад 24 областей, визначив адмінцентри та затвердив території територіальних громад, направив на розгляд парламенту проект Постанови щодо утворення та ліквідації районів і законопроект щодо впорядкування діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування у зв’язку з утворенням і ліквідацією районів. Це та частина правової основи реформи, яку парламенту необхідно встигнути розглянути до завершення поточної сесії (до середини липня). Далі – призначення чергових місцевих виборів на новій територіальній основі та їх проведення.

Інша частина правової основи реформи, а саме нові редакції законопроектів про місцеве самоврядування (ЗАВАНТАЖИТИ), про місцеві державні адміністрації (ЗАВАНТАЖИТИ), зміни до Бюджетного кодексу України щодо фінансового забезпечення повноважень органів місцевого самоврядування (ЗАВАНТАЖИТИ), зміни до Податкового законодавства, які розширять можливості нарощування надходжень до місцевих бюджетів (ЗАВАНТАЖИТИ), на розгляд Верховної Ради України потраплять згодом. Робоча група при Мінрегіоні вже підготувала тексти законопроектів. Цьому передували тривалі консультації з усіма профільними міністерствами, зокрема Мінфіном, Міносвіти, МОЗ, Мінсоцполітики, МКІП та ін., а також з асоціаціями органів місцевого самоврядування і експертним середовищем.

Публікація текстів законопроектів має на меті залучити до їх попереднього обговорення широке коло зацікавлених сторін.

Нагадаємо, чергові місцеві вибори юридично закріплять міські, селищні, сільські територіальні громади (відповідно до проекту рішення Уряду, в Україні буде створено 1470 територіальних громад замість 11250 існуючих, в основному малоспроможних громад, які були станом на 01 січня 2015 року). Фактично вибори завершать процес формування спроможних громад. Проте законодавець створить механізм подальшого вирішення питань адміністративно-територіального устрою. А це означає, що громади, за потреби, зможуть змінювати свої межі. Також законодавчо буде чітко розмежовано повноваження між усіма рівнями органів місцевого самоврядування та виконавчої влади з визначенням джерел фінансування того чи іншого повноваження.

Більше – у презентації «Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Децентралізація» (ЗАВАНТАЖИТИ).

24.06.2020 - 19:57 | Переглядів: 26520
Децентралізація йде за планом: публікація важливих законопроектів для попереднього обговорення

Приєднані файли:

Теги:

законодавче забезпечення законопроекти обговорення

Джерело:

Читайте також:

22 січня 2025

До проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» долучаться ще 150 громад, – Олексій Кулеба

До проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади»...

Понад 100 голів громад, представників обласних військових адміністрацій, волонтерських рухів та міжнародних...

22 січня 2025

5 днів до завершення прийому заявок на партнерство по напряму «Відновлення на місцевому рівні»

5 днів до завершення прийому заявок на...

До 27 січня (включно) триває прийом заявок на партнерство зі шведсько-українською Програмою Polaris за напрямком...

22 січня 2025

Миттєвого переформатування громад не буде. Народний депутат закликав не сіяти паніку

Миттєвого переформатування громад не буде....

Народний депутат, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітету Верховної Ради України...