Практичний посібник «Моделювання ефективної фінансової діяльності органів місцевого самоврядування ОТГ в умовах децентралізації. Консолідований підхід»
Посібник було розроблено в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру, за фінансової підтримки Європейського Союзу. Модель у цих матеріалах – це покрокова, обґрунтована методика, підкріплена практичними рішеннями. Вона може бути цікавою і корисною посадовим особам, депутатам та громадським діячам. Надані матеріали мають стати підґрунтям для посилення місцевого потенціалу у розбудові спроможної, ефективної, прозорої системи управління місцевими фінансами, яка орієнтована на досягнення економічного та соціального розвитку.
Шість окремих модулів узагальнюють та роз’яснюють норми та положення законодавства України, що регулюють фінансову діяльність органів місцевого самоврядування і/або впливають на її організацію та якість.
- Модуль I «Концепція здійснення фінансової діяльності органів місцевого самоврядування в ОТГ та оцінювання її стану»;
- Модуль II «Модель підвищення ефективності розподілу та використання фінансових ресурсів в об’єднаних територіальних громадах»;
- Модуль III «Модель результативної дохідної політики органів місцевого самоврядування об’єднаної територіальної громади»;
- Модуль IV «Модель залучення додаткових фінансових ресурсів та інвестицій для реалізації проєктів розвитку в об’єднаній територіальній громаді»;
- Модуль V «Модель прозорої та підзвітної системи управління фінансами і комунальним майном в об’єднаних територіальних громадах»;
- Модуль VI «Модель впровадження ґендерно орієнтованого підходу в бюджетному процесі на місцевому рівні».
Посібник «Моделювання ефективної фінансової діяльності органів місцевого самоврядування ОТГ в умовах децентралізації. Консолідований підхід» стане у пригоді громадам Донецької та Луганської областей, а також буде корисним для органів місцевого самоврядування громад, які прагнуть побудови спроможної, ефективної, прозорої, підзвітної та підконтрольної системи управління, орієнтованої на якісне функціонування та розвиток громади.
Довідка
Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).
Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, а також Уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швеції, Швейцарії та Японії.
Приєднані зображення:
Теги:
Джерело:
Програма ООН із відновлення та розбудови миру

Поділитися новиною:
20 червня 2025
Мінрозвитку підписало Меморандум про посилення політики відновлення і розвитку регіонів
Мінрозвитку підписало Меморандум про посилення...
Міністерство розвитку громад та територій України та Alinea International Ltd. підписали Меморандум про співпрацю в...
20 червня 2025
Обов'язковість комплексних планів просторового...
19 червня на майданчику Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України відбулося обговорення про...
20 червня 2025
Головне про освіту: травневий випуск «Освітнього маркера»
Головне про освіту: травневий випуск...
У новому випуску «Освітнього маркера» від Швейцарсько-українського проєкту DECIDE - найактуальніші освітні новини...
20 червня 2025
Святогірськ тримається. А разом із ним — і Україна. Проєкт «Пліч-о-Пліч» у дії
Святогірськ тримається. А разом із ним — і...
Начальник Святогірської військової адміністрації Донецької області Володимир Рибалкін про свій досвід в АТО,...