Місцеві бюджети: дані за січень-квітень 2020 року

За даними Державної казначейської служби України, протягом січня-квітня 2020 року до місцевих бюджетів України з урахуванням трансфертів надійшло 145,6 млрд грн (на 37,3 млрд грн або на 20,4% менше, ніж за січень-квітень 2019 року), у тому числі:

  • доходи загального фонду склали 133,1 млрд грн (на 37,6 млрд грн або на 22% менше);
  • доходи спеціального фонду склали – 12,4 млрд грн (на 0,3 млрд грн або на 2,1% більше).

Основною причиною змін є зменшення надходжень трансфертів до загального фонду місцевих бюджетів. Так, у 2020 році з місцевих бюджетів не здійснюються окремі видатки, пов’язані з реалізацією державних програм соціального захисту. У січні-квітні 2019 року місцеві бюджети отримували з державного бюджету субвенції на загальну суму 36,3 млрд грн, які в поточному, 2020 році, уже не надходять до місцевих бюджетів, а фінансуються безпосередньо з державного бюджету, а саме:

  • на виплату допомог сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям та іншим категоріям громадян в обсязі 17,6 млрд грн;
  • на надання пільг та субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг та енергоносіїв – 18,1 млрд грн;
  • на надання пільг та житлових субсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу – 0,6 млрд грн.

Крім цього, у січні-квітні 2019 року місцеві бюджети отримували з державного бюджету субвенцію на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій в обсязі 1 млрд грн, тоді як у поточному році ця субвенція до місцевих бюджетів ще не надходила.

За підсумками січня-квітня 2020 року, частка доходів місцевих бюджетів у доходах зведеного бюджету України склала 36,0%. Частка доходів місцевих бюджетів без урахування трансфертів, отриманих місцевими бюджетами з державного бюджету, склала 22,9%.

У січні-квітні 2020 року надходження до загального фонду місцевих бюджетів України (без урахування міжбюджетних трансфертів) склали 87 млрд грн, що становить 29,7% від затвердженого на 2020 рік плану з урахуванням змін.

У порівнянні з аналогічним періодом 2019 року, номінальне зростання надходжень місцевих бюджетів склало 2,9 млрд грн або +3,4%. Для порівняння, приріст доходів за січень-квітень 2019 року відносно 2018 року становив 21,5% (+14,9 млрд грн). Також слід зазначити, що за січень-березень 2020 року приріст доходів до січня-березня 2019 року становив 11,9%. Тобто, фіксується суттєве падіння приросту доходів місцевих бюджетів внаслідок запроваджених карантинних заходів у зв’язку з пандемією коронавірусу.

Окремі показники щодо результатів виконання місцевих бюджетів (у тому числі бюджетів ОТГ) за січень-квітень 2020 року відображені в інфографіці.

Матеріали підготовлено за підсумками виконання місцевих бюджетів за І квартал 2020 року, на підставі даних Міністерства фінансів України, Державної казначейської служби України, Державної статистичної служби України, даних веб-порталу openbudget.gov.ua експертами Програми «U-LEAD з Європою» та SKL International Віктором Венцелем, Ігорем Герасимчуком та Ігорем Онищуком.


Ця публікація була підготовлена за підтримки Європейського Союзу та його держав-членів Данії, Естонії, Німеччини, Польщі та Швеції. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю її авторів та не може жодним чином сприйматися як такий, що відображає погляди Програми «U-LEAD з Європою», Шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні», Європейського Союзу та його держав-членів Данії, Естонії, Німеччини, Польщі та Швеції.

 

03.06.2020 - 10:09 | Переглядів: 10301
Місцеві бюджети: дані за січень-квітень 2020 року

Приєднані файли:

Теги:

бюджет бюджет аналітика Віктор Венцель Ігор Герасимчук

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

26 липня 2024

Алгоритм дій ОМС/ВАНП у разі пошкодження чи знищення комунального майна внаслідок бойових дій - запис вебінару

Алгоритм дій ОМС/ВАНП у разі пошкодження чи...

Проєкт SOERA (Діяльність у рамках реформи державних підприємств України) ділиться матеріалами вебінару «Алгоритм дій...

26 липня 2024

Проєктна діяльність освітян: можливості, виклики та історії успіху

Проєктна діяльність освітян: можливості,...

Учасники інформаційної сесії від Програми "U-LEAD з Європою" дізналися, як проєктна діяльність впливає на життя школи...

26 липня 2024

Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій

Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій

SALAR International оголошує вакансію «Спеціаліст(ка) з комунікацій» у Програму підтримки реформ децентралізації та...

26 липня 2024

Конятинська громада: коли проєкти стають ресурсом для розвитку

Конятинська громада: коли проєкти стають...

Проєктний підхід — не джин з лампи. Але за умови системної роботи він може зробити чимало чудес. Це доводить досвід...