За даними Державної казначейської служби України, протягом січня-квітня 2020 року до місцевих бюджетів України з урахуванням трансфертів надійшло 145,6 млрд грн (на 37,3 млрд грн або на 20,4% менше, ніж за січень-квітень 2019 року), у тому числі:
Основною причиною змін є зменшення надходжень трансфертів до загального фонду місцевих бюджетів. Так, у 2020 році з місцевих бюджетів не здійснюються окремі видатки, пов’язані з реалізацією державних програм соціального захисту. У січні-квітні 2019 року місцеві бюджети отримували з державного бюджету субвенції на загальну суму 36,3 млрд грн, які в поточному, 2020 році, уже не надходять до місцевих бюджетів, а фінансуються безпосередньо з державного бюджету, а саме:
Крім цього, у січні-квітні 2019 року місцеві бюджети отримували з державного бюджету субвенцію на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій в обсязі 1 млрд грн, тоді як у поточному році ця субвенція до місцевих бюджетів ще не надходила.
За підсумками січня-квітня 2020 року, частка доходів місцевих бюджетів у доходах зведеного бюджету України склала 36,0%. Частка доходів місцевих бюджетів без урахування трансфертів, отриманих місцевими бюджетами з державного бюджету, склала 22,9%.
У січні-квітні 2020 року надходження до загального фонду місцевих бюджетів України (без урахування міжбюджетних трансфертів) склали 87 млрд грн, що становить 29,7% від затвердженого на 2020 рік плану з урахуванням змін.
У порівнянні з аналогічним періодом 2019 року, номінальне зростання надходжень місцевих бюджетів склало 2,9 млрд грн або +3,4%. Для порівняння, приріст доходів за січень-квітень 2019 року відносно 2018 року становив 21,5% (+14,9 млрд грн). Також слід зазначити, що за січень-березень 2020 року приріст доходів до січня-березня 2019 року становив 11,9%. Тобто, фіксується суттєве падіння приросту доходів місцевих бюджетів внаслідок запроваджених карантинних заходів у зв’язку з пандемією коронавірусу.
Окремі показники щодо результатів виконання місцевих бюджетів (у тому числі бюджетів ОТГ) за січень-квітень 2020 року відображені в інфографіці.
Матеріали підготовлено за підсумками виконання місцевих бюджетів за І квартал 2020 року, на підставі даних Міністерства фінансів України, Державної казначейської служби України, Державної статистичної служби України, даних веб-порталу openbudget.gov.ua експертами Програми «U-LEAD з Європою» та SKL International Віктором Венцелем, Ігорем Герасимчуком та Ігорем Онищуком.
Ця публікація була підготовлена за підтримки Європейського Союзу та його держав-членів Данії, Естонії, Німеччини, Польщі та Швеції. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю її авторів та не може жодним чином сприйматися як такий, що відображає погляди Програми «U-LEAD з Європою», Шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні», Європейського Союзу та його держав-членів Данії, Естонії, Німеччини, Польщі та Швеції.
Приєднані файли:
Теги:
бюджет бюджет аналітика Віктор Венцель Ігор Герасимчук
Джерело:
Програма «U-LEAD з Європою»
Поділитися новиною:
19 листопада 2024
Прогрес чи регрес? Як Європейська Комісія...
30 жовтня Європейська Комісія оприлюднила свій щорічний звіт про розширення ЄС, де було детально проаналізовано...
19 листопада 2024
МОП та Мінсоцполітики запускають освітню...
Для забезпечення якісного догляду за малюками та підтримки новоспечених батьків у 2019 році в Україні було...
19 листопада 2024
Магніт для інвестицій: як Жовківська громада створює привабливі умови для бізнесу
Магніт для інвестицій: як Жовківська громада...
Підприємництво та інвестиції є пріоритетним напрямком у стратегії розвитку Жовківської громади, яка розташована на...
18 листопада 2024
Аналіз реверсної дотації на 2025 рік: експертний огляд
Аналіз реверсної дотації на 2025 рік:...
У контексті активних обговорень під час розгляду державного бюджету на 2025 рік Ігор Онищук, експерт...