Децентралізація в Конституції: Олександр Корнієнко анонсував важливу  зустріч з місцевим самоврядуванням

В Україні триває робота з підготовки змін до Конституції України, які закріплять реформовану систему місцевого самоврядування та  територіальної організації влади, децентралізацію владних повноважень. Пропозиції місцевого самоврядування, підготовлені в ході регіональних публічних дискусій, обговорили сьогодні у колі науковців, конституціоналістів, народних депутатів України, експертів та лінгвістів.

Учасники зібрання основну увагу зосередили на питаннях системи адміністративно-територіального устрою; систем органів місцевого самоврядування та місцевих органів виконавчої влади; ресурсної бази місцевого самоврядування та його повноважень; моделі нагляду за відповідністю Конституції та законам України рішень органів місцевого самоврядування.

 «Сьогоднішнє зібрання - один із кроків підготовки конституційних змін. Далі – ще одне спільне обговорення з делегатами від місцевого самоврядування з усіх областей. Швидше за все, таке обговорення проведемо наступного тижня», - сказав Олександр Корнієнко, народний депутат України, перший заступник голови депутатської фракції партії «Слуга народу».

За словами заступника Міністра розвитку громад та територій В’ячеслава Негоди, місцеве самоврядування є важливою ланкою конституційного ладу демократичної держави. Тому сьогодні стільки уваги приділяється майбутнім нормам Основного Закону. Робота побудована на діалозі з усіма зацікавленими сторонами – представниками місцевого самоврядування, їх асоціаціями, народними депутатами.

«Діалог дає можливість досягти консенсусу з усіх ключових питань. Це дає певність, що конституційні зміни знайдуть підтримку більшості і, врешті, вибудуємо ефективні систему місцевого самоврядування та систему виконавчої влади з чітким розподілом повноважень, ресурсним забезпеченням і відповідальністю», - сказав В’ячеслав Негода.

Нагадаємо, 25 лютого в Україні розпочалася серія публічних дискусій з підготовки змін до Конституції України в частині децентралізації. Робота здійснюється в рамках реалізації завдань реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Саме зміни до Основного Закону та проведення чергових місцевих виборів на новій територіальній основі органів місцевого самоврядування завершать процес реформування.

Теги:

Конституція обговорення Конституція В'ячеслав Негода Олександр Корнієнко

Джерело:

Читайте також:

17 січня 2025

Стратегічна сесія: порядок та умови проведення

Стратегічна сесія: порядок та умови проведення

Стратегічна сесія – важливий етап у процесі складання завдання для комплексного плану. Це обов’язковий публічний...

17 січня 2025

Тернопільська ОВА та Програма Polaris поглиблюють співпрацю у впровадженні європейських стандартів управління

Тернопільська ОВА та Програма Polaris...

Представники Програми Polaris провели зустріч із керівництвом Тернопільської обласної військової адміністрації:...

17 січня 2025

UCORD та європейський менторинг: як українські агенції регіонального розвитку стають сильнішими

UCORD та європейський менторинг: як українські...

Одним із напрямів інституційної підтримки, яку надає проєкт UCORD агенціям регіонального розвитку (АРР) у...

17 січня 2025

Комісії ради: від ідеї до інструменту ефективного управління

Комісії ради: від ідеї до інструменту...

Комісії ради — це, так би мовити, серце місцевого самоврядування, інструмент, що дозволяє депутатам детально вивчати...