Миколаївська ОТГ – соціально орієнтована громада

Миколаївська міська ОТГ стала першою на Донеччині, де влітку 2018 року відкрився Прозорий соціальний офіс. У одній будівлі тут зосередили соціальні та адміністративні послуги. Їх кількість та якість постійно зростають, з кожним роком громада стає все більше соціально орієнтованою.

 

Документи в онлайн-режимі

 

Минулого року Миколаївська ОТГ доєдналась до пілотного проекту «Соціальна громада». До Миколаївки з Мінсоцполітики передали обладнання, щоб документи з фронт-офісу відразу передавали  до бек-офісу в районне управління соцзахисту.  Таких робочих місць з технікою від проекту «Соціальна громада» - п’ять, три з них у Прозорому соціальному офісі, два встановлять у Малинівському та Рай-Олександрівському старостинських округах, розповідає Наталя Осипенко, начальниця  відділу соціального захисту населення Миколаївської ОТГ.  

 

 

У старостинських округах Миколаївської ОТГ також створені віддалені робочі місця, де спеціалісти приймають документи від людей на отримання соціальних послуг. Найближчим часом ці місця також обладнають технікою, щоб документи в режимі онлайн передавались на подальше опрацювання.

 

 

На ліфті за паспортом

 

 

Найпопулярніші послуги в ЦНАПі – оформлення закордонних паспортів та внутрішніх паспортів у вигляді ID- карток. За минулий рік в Миколаївці оформили та видали 1744 закордонні паспорти та 456 –внутрішні, говорить Наталя Губицька, начальниця відділу адміністративних послуг Миколаївської міської ради. Тут нема величезних черг, тому клієнтами Миколаївського ЦНАПу стають не тільки жителі громади, а й  Краматорська, Слов’янська, Харкова. З кінця минулого року закордонні паспорти в ЦНАПі почали оформлювати переселенцям.

 

 

Тут дві робочі станції для оформлення паспортів. Одну станцію придбали за гроші від ПРООН, другу – за підтримки МінТОТ, половину грошей виділили з місцевого бюджету, половину – через міністерство. Обладнання встановлено на другому поверсі будівлі, але це не заважає відвідувачам. У приміщенні обладнаний спеціальний ліфт-підйомник, щоб людина з інвалідністю або мама з коляскою могли без проблем піднятись на другий поверх. Цей ліфт у адмінбудівлі – справжня гордість Миколаївської ОТГ .

 

Альтанка для весілля

 

Місцева влада намагається усі послуги, які можуть бути корисними для жителів громади, звести в одному місці. Тут розмістили службу у справах дітей. За реєстрацією ( пропискою)  місця проживання тепер не доводиться  їхати до Слов’янська, як це було раніше. В планах – запровадити урочисту реєстрацію шлюбу, народження дитини та інші послуги з реєстрації актів громадянського стану.

 

 

Наприкінці  минулого року завершили благоустрій прилеглої території. За словами Олени Уфатової, керуючої справами виконкому, з місцевого бюджету виділили 6 млн грн. Провели озеленення, встановили дитячий майданчик, ліхтарі та лавки. Окрасою стала весільна альтанка  - тут можна буде  проводити урочисті заходи з реєстрації шлюбу, якщо цю послугу переведуть до соціального офісу.

 

Соціальний автобус

 

Загалом серед 17 тис. жителів Миколаївської ОТГ 9,6 тис. людей є отримувачами різного виду соціальної допомоги.  За минулий рік у соціальному офісі прийняли 8 тис. людей, за два місяці поточного року звернулись 800 жителів громади.

Щоб людям було зручно добиратись до центру громади за адміністративними чи соціальними послугами, тут запустили соціальний автобус, який придбали за рахунок місцевого бюджету. Він безкоштовно везе людей з села до міста і назад. Для жителів Малинівки це особливо актуально, бо прямого автобусного сполучення з Миколаївкою нема, треба добиратись з пересадкою на рейсових автобусах.

 

Громада в смартфоні

 

 

Інформаційний термінал з’явився у Миколаївській ОТГ в рамках проекту міжнародної технічної допомоги «Онлайн-сервіси: безпечна громада». Усі сервіси терміналу доступні й на мобільному телефоні, демонструє Олена Цикунова, голова Миколаївської ОТГ. Такий пристрій дозволяє прочитати новини про громаду, повідомити про правопорушення, записатись на прийом, узяти участь у опитуванні та дізнатись про маршрути та розклад руку транспорту, зв’язатись з дільничним офіцером  поліції. Усе це доступно також  в мобільному додатку. 

 

Спортивний простір Миколаївської ОТГ

 

Спортивний комплекс «Енергетик»  не комунальної власності, його збудував «Донбасенерго», відкриття відбулось півтора роки тому.  Слов’янська теплоелектростанція – бюджетоутворююче підприємство Миколаївської ОТГ. «Енергетик» - соціальна відповідальність підприємства «Донбассенерго». Спорткомлекс відкритий не тільки для робітників ТЕС, але й для всіх жителів і гостей громади.

 

 

Вісім спортивних секцій відвідують 300 дітей Миколаїівської ОТГ, спортом займаються 600 дорослих, розповідає Юлія Тріфонова, завідувачка СК «Енергетик». На тренувальні збори до Миколаївки приїздять спортсмени українських збірних. Тут не тільки зручні зали для тренувань, але й зручний після реконструкції готель, де можна оселитись.  У басейні тренується обласна збірна з синхронного плавання.  База спортивного комплексу використовувалась для проведення змагань між ОТГ Донецької області

 

Школа з проектами розвитку

 

Миколаївська школа № 2 бере активну участь у підготовці проектів за різними напрямками. Врешті решт зусилля принесли свої плоди. За словами директорки школи Лілії Куліш, минулого року тут вдалось реалізувати сім проектів, на поточний рік ще 12 чекають на фінансування.

Що цікавого відбувається в Миколаївській школі? Тут  запровадили роздільний збір сміття та встановили спеціальні контейнери. Діти вчаться сортувати відходи, їх потім забирають на переробку.

 

 

«Перерва без гаджетів» - цей проект передбачає настільні ігри для учнів, під час перерв вони можуть відпочити без телефонів. Для швейної  майстерні закупили машинки, для «Смарт-освіти» – вісім роботів та інтерактивне обладнання на уроки інформатики та фізики. В рамках проекту «Мовленевий розвиток» логопеди та дефектологи допомагають дітям навчитись правильно говорити.

 

 

Цього року школа планує провести спортивний фестиваль, встановити на шкільному подвір’ї альтанку для проведення екологічних уроків на природі, озеленити спортивний майданчик та запровадити дизайнерські рішення для шкільної території.

 

Медицина наближена до людей

 

Минулого літа в Малинівці відкрили новий ФАП. Його збудували за підтримки Люксембурзького Червоного Хреста. Коли в 2016 році представники міжнародної організації приїхали подивитись на старий ФАП, який планували реконструювати, то вирішили за краще зводити нову будівлю, розповідає в.о.старости Ігор Денисенко. Новий ФАП збудували в центрі села. Загальна сума склала понад  3,1 млн. грн. з цієї суми будівля обійшлась у 2,8 млн. грн., медичне обладнання 207 тис. грн., решту суми дали на меблі та комп’ютерне обладнання.

 

 

У Малинівці проживає близько 300 жителів, стільки ж людей – у селах Малинівської сільської ради. Веде прийом пацієнтів сімейна лікарка Ольга Єгорова з Рай-Олександрівської амбулаторії.

У ФАПі за призначенням сімейного лікаря можна зробити каріограмму, пройти фізпроцедури, в денному стаціонарі прийняти лікування (уколи, крапельниці), отримати  за графіком щеплення. У минулому році до Малинівського ФАПу приїжджали проводити прийом вузькі спеціалісти, в тому числі гінеколог. У поточному році це питання поки залишається невирішеним.

Теги:

соціальні послуги

Область:

Донецька область

Громади:

Миколаївська територіальна громада

Джерело:

Читайте також:

16 грудня 2024

80% закладів освіти пошкодила росія. Як у Чернігові облаштовують сучасні шкільні укриття

80% закладів освіти пошкодила росія. Як у...

«Внаслідок повномасштабного вторгнення і постійних обстрілів Чернігова 80 % закладів освіти, тобто шкіл, садочків,...

13 грудня 2024

«Я згоден проміняти великий бюджет нашої громади на високі доходи наших мешканців». Інтерв'ю голови громади

«Я згоден проміняти великий бюджет нашої...

Голова одної з найбагатших на Полтавщині Сергіївської громади Ігор Лідовий розповів про те, чому розвиток...

02 грудня 2024

Щоб розвивати громаду: в Царичанці за підтримки Програми USAID DOBRE запрацював медіацентр

Щоб розвивати громаду: в Царичанці за підтримки...

У Царичанській територіальній громаді Дніпропетровської області за підтримки Програми USAID DOBRE відкрили медіацентр...

02 грудня 2024

Те, про що мріяли й чого бракувало. Як у Решетилівській громаді учні створювали громадські проєкти

Те, про що мріяли й чого бракувало. Як у...

Авторка: Марія Булейко (Марковська) Полтавщина – чи не перший регіон в Україні, де ще у 2019 році на обласному...