На Хмельниччині офіційно стартував проєкт «Поліцейський офіцер громади»

Хмельниччина – п‘ята область, яка долучилася до  реформування сектору публічної безпеки Нацполіції разом з Волинською, Рівненською, Харківською та Черкаською областями.

В Україні у 118 громадах уже працюють поліцейські офіцери громади, а 251 громада – взяла участь у проєкті.

Мета проєкту «Поліцейський офіцер громади» – вийти на «новий рівень комунікації і поліцейського сервісу», оскільки кожна громада отримає свого офіцера поліції, який буде доступний для населення та постійно знаходитиметься поруч з мешканцями територіальної громади.

 

 

У своєму вітальному слові голова обласної ради Михайло Загородний зазначив, що завдяки успішній реформі децентралізації область має самодостатні громади, які вчасно зреагували та взяли участь у проєкті Нацполіції, тим самим створивши на своїх територіях підрозділи, що будуть зорієнтовані на допомогу об‘єднаній територіальній громаді та безпеку її мешканців.

 

 

Всього на область надійшло 43 автомобіля, ще 14 автомобілів, планується, додадуть у липні ц.р. після усіх необхідних тендерних процедур.

На Хмельниччині до проєкту «Поліцейський офіцер громади» розпочали відбір громад і самих офіцерів ще влітку минулого року. Із 45 громад, які подали заявку, до проекту відібрали лише 35, а зі 117 поданих заявок від бажаючих бути офіцерами, відбір і тестування пройшли 57 правоохоронців.

Майже усі громади-учасники проекту отримали по одному автомобілю. У Гуменецькій громаді працюватиме три поліцейських офіцерів громади, вони отримали поки що два автомобілі. У Волочиській та Дунаєвецькій міських громадах і Старосинявській селищній працюватимуть по чотири поліцейських офіцерів громади, у Красилівській та Нетішинській міських громадах – по п’ять і вони отримають по три автомобілі. Згодом доотримають по одному на кожного поліцейського офіцера громади.

 

 

У 20 громадах з 32, де працюватимуть офіцери, вже відкриті поліцейські станції, ще 15 – планується відкрити. Частина громад навіть передбачили, або придбали житло для тих офіцерів, які працюватимуть не за місцем проживання.

У поліцейського офіцера громади будуть права працівника поліції: як дільничний – складати адміністративні протоколи; як патрульний – зупиняти автомобілі і складати протоколи; як поліцейський дозвільної системи – перевірка власників авто; як ювенальна превенція – проводити профілактику в школах тощо.

У випадку, до прикладу, кримінального правопорушення – вбивства, грабежі – він має право реагувати негайно, плюс викликати слідчо-оперативну групу. Більше того, через декілька місяців вступає в дію закон про проступки. Кожен поліцейський офіцер громади буде мати флешкарту із доступом до єдиної системи реєстрів досудових розслідувань і буде мати право вносити до ЄРДР легкі кримінальні правопорушення, які будуть віднесенні до функцій дізнання.

 

 

Поскаржитися на його роботу можна буде безпосередньо до відповідного відділення поліції, чи управління. Крім того, в апараті головного управління буде створено окремий підрозділ – сектор по роботі з громадами, який буде контролювати цих поліцейських офіцерів громади.

Теги:

безпека поліція

Область:

Хмельницька область

Джерело:

Сайт Хмельницької ОР

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

02 липня 2024

Профільний парламентський Комітет у Страсбурзі представив наступні кроки децентралізації

Профільний парламентський Комітет у Страсбурзі...

До звершення 2024 року в рамках реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади мають бути:...

02 липня 2024

Діяльність асоціацій ОМС: ОПИТУВАННЯ представників органів місцевого самоврядування

Діяльність асоціацій ОМС: ОПИТУВАННЯ...

Коаліція Реанімаційний Пакет Реформ у співпраці із Центром політико-правових реформ за підтримки Проєкту USAID...

02 липня 2024

В Одесі обговорили реформу профільної середньої освіти та планування мережі академічних ліцеїв

В Одесі обговорили реформу профільної середньої...

У регіонах тривають громадські обговорення реформи профільної середньої освіти. 27 червня приблизно 150 освітян та...

02 липня 2024

Програма USAID DOBRE провела воркшоп про планування громадських просторів на Lviv Urban Forum

Програма USAID DOBRE провела воркшоп про...

Із 27 до 29 червня у Львові проходить урбаністичний форум, на який зʼїхались 600 учасників із різних куточків...