Рішення про створення нового туристичного кластеру підписали четверо голів об’єднаних територіальних громад, які знаходяться на географічних теренах Львівського Опілля: голова Бібрської ОТГ Роман Гринус, голова Давидівської ОТГ Володимир Керницький, голова Розвадівської ОТГ Роман Сидор, голова Тростянецької ОТГ Олександра Леницька, а також Світлана Блінова, керівниця громадської організації «Львівське Опілля».
Ініціатори проекту співзасновники ГО «Львівське Опілля» Остап Процик, Світлана Блінова та Остап Лунь розповідають: «Мета проекту зробити так, аби Львівське Опілля стало популярним місцем для активного та екологічного відпочинку для львів´ян і туристів, які приїжджають на Західну Україну. Тут є все для цього - цікавий рельєф, ліси, смачні локальні продукти, добра екологія, історичні пам´ятки. З центру Львова — півгодини і ти серед чудової природи. Туристична інфраструктура в цьому регіоні лише починає розвиватись а така співпраця дасть цьому новий поштовх».
Вже у найближчий час органи місцевого самоврядування спільними зусиллями візьмуться за розробку Стратегії розвитку туристичного кластеру, реалізацію спільних проєктів в рамках Стратегії, пошук додаткового фінансування та виділення власного співфінансування проєктів.
Буде розроблено комплекс заходів зі збереження історично-географічної території «Львівське Опілля», природного різноманіття, екологічної безпеки та збереження відповідних екосистем.
Завдяки власним можливостям та додатково залученим ресурсам, на території буде створюватися відповідна інфраструктура, туристичні піші-, вело- і кінні маршрути, які б сприяли розвитку малого і середнього бізнесу в сфері туризму та промоційні матеріали.
До того ж, у процесі реалізації побудови кластеру можуть появлятися інші додаткові заходи, які сприятимуть розвитку окремих ініціатив.
Впродовж двох тижнів з моменту підписання Меморандуму делегати з кожної ОТГ створять робочу групу в кількості щонайменше одного представника від кожної сторони, яка до 1 березня напрацює план дій на поточний 2020 рік. Цей план буде розглядатися на сесіях місцевих рад або засіданнях виконавчого комітету усіх ОТГ.
«Розвиток громади це не лише дороги і вуличне освітлення, а й культура, туризм і реалізований потенціал територій», - стверджує голова Бібрської ОТГ Роман Гринус.
За історичними джерелами територія Опілля охоплює частину Львівської та Івано-Франківської областей, населені пункти: Миколаїв, Новий Розділ, Ходорів, Журавно, Бурштин, Поморяни і до Рогатина, Бережан і Конюхів.
Туристичний кластер «Львівське Опілля» буде охоплювати територію у межах Бібрської, Давидівської, Розвадівської і Тростянецької об’єднаних територіальних громад.
Колектив Львівського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» долучився до розробки документу Меморандуму та заходів у рамках ініціативи.
«Ми раді з того, що стали своєрідною комунікаційною платформою, яка об'єднала ГО і ОТГ задля розробки прогресивних проектів. Віримо, що сьогодні ми дали старт того, що у майбутньому принесе розвиток усім громадам», - зазначила керівниця офісу Галина Гречин.
Теги:
Область:
Львівська областьГромади:
Бібрська міська об’єднана територіальна громада Давидівська сільська об’єднана територіальна громада Розвадівська сільська об’єднана територіальна громада Тростянецька сільська об’єднана територіальна громада Розвадівська територіальна громадаДжерело:
Львівський регіональний офіс Програми «U-LEAD з Європою»
22 листопада 2024
Окремі питання обмеження доступу до публічної інформації в ОМС в умовах воєнного стану
Окремі питання обмеження доступу до публічної...
Програма USAID DOBRE підготувала відеороз’яснення на тему: «Окремі питання обмеження доступу до публічної інформації...
22 листопада 2024
Конкурс «Громада на всі 100»: став відомий список фіналістів
Конкурс «Громада на всі 100»: став відомий...
Завершився другий етап конкурсу «Громада на всі 100», під час якого серед 261 громади обрали 40 учасників, що...
22 листопада 2024
Розмежування повноважень органів місцевого...
18 листопада у Бучі відбувся круглий стіл щодо розподілу повноважень органів місцевого самоврядування та органів...
21 листопада 2024
Громади Хмельниччини долучилися до обговорення реформи старшої школи
Громади Хмельниччини долучилися до обговорення...
15 листопада в Хмельницькому відбулося громадське обговорення впровадження реформи профільної середньої освіти. Захід...