Підготовка перспективних планів: завдання – знайти оптимальні варіанти конфігурацій громад

Завершуються додаткові консультації щодо перспективних планів формування спроможних громад. Сьогодні в Києві дискутували над конфігурацією майбутніх громад Івано-Франківської та Чернівецької областей. Проведені консультації показали, що в областях залишається ще багато питань, які є непростими і вимагають зважених, але швидких рішень на рівні обласних державних адміністрацій. Проекти перспективних планів ОДА повинні подати на розгляд Кабінету Міністрів України найближчими днями.

Нагадаємо, що такі консультації відбуваються за участі представників обласних державних адміністрацій, асоціацій органів місцевого самоврядування, Мінрегіону, підкомітету з питань адмінтерустрою Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, народних депутатів України та експертів з питань адмінтерустрою.

Серед учасників сьогоднішніх консультацій – Оксана Савчук, народний депутат України, яка представляє Івано-Франківщину. А спільно з представниками Чернівецької області, перспективний план представляв також голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян. У Мінрегіоні вітають такі ініціативи народних обранців і їх безпосередню участь у підготовці перспективних планів.

 «Консультації підтвердили, що зміни до Методики формування спроможних територіальних громад, які затвердив в минулу п’ятницю КМУ, дають можливість більш комплексно оцінити рівень спроможності діючих ОТГ і проектних. Разом з тим ці зміни не впливають на їхню конфігурацію в перспективних планах. Після повторних консультацій перспективні плани мають змінитися в першу чергу там, де орієнтувалися не на спроможність, а на емоції чи політичні амбіції. Важливо, що багато зусиль до цієї роботи докладають також народні депутати і очільники обласних рад, які вболівають за майбутнє громад у своїх регіонах», - зазначив під час консультацій В’ячеслав Негода, заступник Міністра розвитку громад та територій.

 «За результатами проведених консультацій обласні державні адміністрації повинні подати остаточні проекти перспективних планів – це виключно їх компетенція. Завдання – знайти оптимальні варіанти конфігурацій громад, які справді матимуть довгострокову перспективу розвитку, які за своїми параметрами не суперечать законодавству і по яких проведені консультації з жителями відповідних громад. Це надскладна робота. Врахувати всі думки і пропозиції неможливо, через що є і буде чимало невдоволених. Але людям необхідно пояснювати, наводити аргументи, які прояснять картину, чому саме так, а не інакше. Найголовніше – конфігурація і параметри кожної громади мають показати перспективи її сталого розвитку на тривалі роки. І очевидно, що вони мають бути кращими, аніж є сьогодні», - додав В’ячеслав Негода.

За словами Івана Лукері, радника Прем’єр-міністра України, в найближчі дні обласні державні адміністрації мають направити проекти перспективних планів на затвердження Уряду.

«Сподіваємося, що затвердження Урядом цих документів завершиться не пізніше середини лютого», - сказав Іван Лукеря.

Нагадаємо, консультації зі створення перспективних планів формування громад областей розпочалися у грудні минулого року.

Як відомо, 20 грудня 2019 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» (щодо спрощення процедури затвердження перспективних планів формування територій громад Автономної Республіки Крим, областей)» №2189 від 30.09.2019. Закон передбачає зокрема, що об'єднання громад надалі відбуватиметься виключно за перспективним планом.

24 січня 2020 року Уряд змінив методику формування спроможних громад.

За даними Мінрегіону, затвердженими Урядом перспективними планами формування територій громад покрито вже 90,3 % території країни.

Приєднані зображення:

Теги:

В'ячеслав Негода Іван Лукеря перспективний план

Область:

Івано-Франківська область Чернівецька область

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

18 листопада 2024

Долучайтеся до громадського обговорення проєкту Плану заходів з безбар’єрності на 2025-2026 роки

Долучайтеся до громадського обговорення проєкту...

Усі небайдужі громадяни, профільні громадські організації та експерти мають змогу надати пропозиції до Плану заходів...

18 листопада 2024

«Кластери Відродження» - конкурс грантів від проєкту UCORD з бюджетом у 1,5 мільйони швейцарських франків

«Кластери Відродження» - конкурс грантів від...

Проєкт UCORD оголосив конкурс грантів «Кластери Відродження», спрямований на підтримку культурних партнерських...

18 листопада 2024

18 листопада 2024

Вінниччина налагоджує партнерства зі Шведськими муніципалітетами: кризове управління, безпека, технології

Вінниччина налагоджує партнерства зі Шведськими...

  4-8 листопада делегація з Вінниччини працювала у Швеції. Цей візит став стартом для започаткування співпраці...