Старости з двадцяти однієї області пройшли навчання на Спільноті практик: сталий розвиток

У жовтні посадовці місцевого самоврядування з 21 області пройшли електронний навчальний курс «Староста: кроки успішного старту».

Бажання до навчання виявили, окрім старост та виконуючих обов’язки старост, ще й працівники виконавчих органів місцевих рад, депутати місцевих рад, представники громадських організацій тощо.

З 260 зареєстрованих учасників 108 закінчили навчальну програму.

Навчальний курс створений, щоб сприяти формуванню в Україні дієвого інституту старости через підготовку лідерів місцевого розвитку. Учасники курсу вчилися використовувати традиційні та інноваційні інструменти управлінської діяльності, які допоможуть закріпити на рівні територіальної громади досягнення реформи місцевого самоврядування.

Протягом чотирьох тижнів - з 30 вересня по 26 жовтня учасники е-курсу навчалися:

  • визначати базові компетенції старости та інших учасників управлінського процесу, необхідні для ефективного здійснення професійної діяльності;
  • встановлювати актуальні проблеми розвитку ОТГ та старостинського округу;
  • вибудовувати ефективну комунікацію з головою громади, депутатами та мешканцями; представляти та відстоювати інтереси жителів села, селища, мешканців старостинського округу;
  • визначати основні ресурси розвитку території старостинського округу та громади в цілому;
  • формувати комплекс інструментів власної управлінської діяльності на посаді старости задля розвитку старостинського округу

Структура курсу складалася з наступних етапів навчального процесу:

  • Модуль 1 – Староста: 12+3 кроки успішного старту;
  • Модуль 2 – Староста: комунікація та співпраця;
  • Модуль 3 – Староста: доступність послуг та розвиток;
  • Модуль 4 – Староста: краща практика.

В ході навчання були використані інструменти Спільноти практик, які дозволили учасникам творчо підійти до вирішення навчальних завдань: обговорення на форумах, адресне спілкування т’юторів та експертів з учасниками, створення та використання системи оцінювання учасниками одне одного.

Окрім загальних питань реформування місцевого самоврядування в Україні, учасники визначали чинники, які допомагають або заважають старості виконувати свою роботу, розглянули діяльність старости через призму його повноважень, функцій, обов'язків; звернули увагу на законодавче регулювання статусу старост в об'єднаних територіальних громадах, визначали роль старости при виділенні коштів на старостинські округи.

Одною з особливостей е-курсу став Конкурс «Краща старостинська практика», де учасники ділилися найуспішнішими рішеннями та проектами в своїй діяльності. Після обговорення, взаємооцінювання та визначення переможців, найбільш цікаві практики та проекти були презентовані 30 жовтня на підсумковій конференції за результатами е-курсу.

Також учасниками навчального курсу було започатковано групу «Конгрес старост ОТГ» (Facebook – спільнота – https://www.facebook.com/groups/315263029221440/  – яка нараховує сьогодні вже більше 280 учасників).

Е-курс на тему «Староста: кроки успішного старту» відбувся на платформі Спільнота практик: Сталий розвиток за підтримки Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO, за ініціативи Дніпропетровського відокремленого підрозділу Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування». Партнером курсу виступив Дніпропетровський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, команда т’юторів якого супроводжувала навчальний процес.

Дізнавайтесь про нові навчальні програми на Спільноті практик: Сталий розвиток https://udl.despro.org.ua/

Приєднані зображення:

Теги:

староста

Джерело:

Читайте також:

23 травня 2025

90% громад потребують фінансової та фахової підтримки для реалізації проєктів з енергоефективності – дослідження

90% громад потребують фінансової та фахової...

Більше 70 українських громад протягом тижня взяли участь в дослідженні аналітичного центру DiXi Group щодо...

23 травня 2025

Відбулася прем’єра відеоблогу «Пліч-о-пліч» з Андрієм Бєдняковим

Відбулася прем’єра відеоблогу «Пліч-о-пліч» з...

У межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» стартував відеоблог «Пліч-о-пліч». Його ведучий — амбасадор проєкту...

23 травня 2025

«Євроінтеграційне навчання для українських регіонів стартує в Польщі вже з понеділка», - Віталій Безгін

«Євроінтеграційне навчання для українських...

Уже з понеділка представники восьми українських областей – Запорізької, Рівненської, Тернопільської, Харківської,...

23 травня 2025

Івано-Франківськ та Лулео стали містами-побратимами: договір підписали у Швеції

Івано-Франківськ та Лулео стали...

У межах Шведсько-українського форуму муніципального партнерства 20 травня 2025 року Івано-Франківськ (Україна) та...