У Вільховецькій ОТГ під одним дахом відкрили ЦНАП та інклюзивно-ресурсний дитячий центр

15 листопада мешканці Вільховецької об'єднаної територіальної громади на Закарпатті святкували відкриття двох нових об’єктів: належного Центру надання адміністративних послуг та інклюзивно-ресурсного центру для дітей з особливими потребами, який оснастили за рахунок державної субвенції.

Створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» ЦНАП у Вільхівцях надаватиме 144 послуги 13 тисячам жителів громади.

ЦНАП розташований у повністю реконструйованій громадою та обладнаній для потреб людей з інвалідністю двоповерховій будівлі колишнього будинку культури. На першому поверсі нового Центру знаходяться шість робочих місць адміністраторів. Кожне з них Програма устаткувала меблями та IT-технікою. В установі також працюють дві станції для видачі закордонних біометричних паспортів та ID-карток, які було придбано за кошти громади. Найближчим часом у трьох гірських старостатах Вільховецької ОТГ розпочнуть роботу віддалені робочі місця адміністраторів, які також отримали оснащення від  Програми.

Ігор Шинкарук, заступник голови Закарпатської обласної державної адміністрації: «Вільховецька громада – це приклад того, як спільною роботою потрібно одночасно дбати про кілька напрямів розвитку регіону. Про розвиток молоді у вигляді інклюзивного дитячого центру, вихованці якого зможуть займатись спортом у відмінних умовах та зовсім скоро принесуть славу рідному селу. Та про розвиток сервісної держави у вигляді сучасного, світлого, доступного кожному Центру надання адміністративних послуг, який надаватиме їх на абсолютно новому рівні».

Весь персонал нового центру пройшов п’яти модульну навчальну програму з підвищення кваліфікації, яку розробили українські та шведські експерти Програми «U-LEAD з Європою».

Ігор Бригілевич, регіональний спеціаліст Програми «U–LEAD з Європою»: «Я радий, що досвід Програми у поєднанні з бажанням керівництва громади розвиватися зробили можливим створення належного ЦНАП у Вільхівцях. Від сьогодні у кожного жителя громади буде можливість скористатися якісними адмінпослугами у сучасних умовах, але найголовніше, що кожен з вас також матиме змогу оцінити роботу нової установи, запропонувати своє бачення її подальшого становлення, а отже вплинути на розвиток громади та села в цілому».

Підтримка Програми продовжується і скоро співробітники центру отримають доступ до сучасного програмного комплексу для автоматизації роботи ЦНАП – «Вулик», розробленого проєктом EGOV4UKRAINE в рамках «U-LEAD з Європою». Кожен працівник ЦНАП пройде навчання по роботі з «Вуликом».

Михайло Цірик, голова Вільховецької ОТГ: «Мешканці Вільховецької громади вкотре довели, що бажання розбудовувати регіон підкріплене щоденною працею дають реальні результати. А наші міжнародні партнери у свою чергу довели готовність завжди допомогти у найголовнішому – навчанні, знаннях та досвіді, який буде постійно використовуватися».

Приєднані зображення:

Теги:

адміністративні послуги

Область:

Закарпатська область

Громади:

Вільховецька територіальна громада

Джерело:

Читайте також:

16 грудня 2024

80% закладів освіти пошкодила росія. Як у Чернігові облаштовують сучасні шкільні укриття

80% закладів освіти пошкодила росія. Як у...

«Внаслідок повномасштабного вторгнення і постійних обстрілів Чернігова 80 % закладів освіти, тобто шкіл, садочків,...

13 грудня 2024

«Я згоден проміняти великий бюджет нашої громади на високі доходи наших мешканців». Інтерв'ю голови громади

«Я згоден проміняти великий бюджет нашої...

Голова одної з найбагатших на Полтавщині Сергіївської громади Ігор Лідовий розповів про те, чому розвиток...

02 грудня 2024

Щоб розвивати громаду: в Царичанці за підтримки Програми USAID DOBRE запрацював медіацентр

Щоб розвивати громаду: в Царичанці за підтримки...

У Царичанській територіальній громаді Дніпропетровської області за підтримки Програми USAID DOBRE відкрили медіацентр...

02 грудня 2024

Те, про що мріяли й чого бракувало. Як у Решетилівській громаді учні створювали громадські проєкти

Те, про що мріяли й чого бракувало. Як у...

Авторка: Марія Булейко (Марковська) Полтавщина – чи не перший регіон в Україні, де ще у 2019 році на обласному...